3. 12. 2019 | Tomáš Sochor

Žhavé derby: Bruslaři budou hostit rozjeté Plameny

Sezona se přehupuje do druhé poloviny. Bruslaři právě porazili Šumperk. Žďár nad Sázavou je na koni a rychle stoupá tabulkou. Již třetí souboj týmů z Vysočiny slibuje parádní podívanou. Hrát se bude na ledě Kotliny, zápas začíná ve středu 4. prosince od 18:00. Neváhejte a přijďte svůj tým podpořit!

SKLH Žďár nad Sázavou

Založení klubu: 1938
Stadion: Zimní stadion Bouchalky (kapacita 3 500 míst)

87:64 skóre 70:78
8:1 (Nový Jičín, doma) nejvyšší výhra 10:1 (Moravské Budějovice, doma)
1:6 (Šumperk, venku) nejvyšší porážka 2:8 (Valašské Meziříčí, venku)
Patrik Přidal – 25 bodů (12+13)
Miroslav Třetina 25 bodů (9+16)
nejproduktivnější hráč Lukáš Bureš – 20 bodů (5+15)
Patrik Přidal – 12 gólů nejlepší střelec Aleš Heinrich – 7 gólů
Miroslav Třetina – 16 asistencí nejlepší nahrávač Lukáš Bureš – 15 asistencí
Tomáš Semrád – 20 bodů (8+12) nejproduktivnější obránce Martin Pleva – 11 bodů (4+7)
Martin Holík 2,87 (16 zápasů)
Martin Altrichter 3,51 (4 zápasy)
Ondřej Chaloupek 5,62 (1 zápas)
Martin Nedvěd 0 (1 zápas)
průměr inkasovaných gólů na zápas Jan Čáp 3,84 (14 zápasů)

Všechny zápasy

Žďár nad Sázavou měl tragický úvod sezony. Po pěti zápasech byl s jedním bodem předposlední. To je však nyní minulost. Tým okolo trenéra Radka Hamana se velice zvedl. Vždyť se z posledních sedmi zápasů pětkrát radoval z vítězství. Na Plameny nestačila Opava, Moravské Budějovice, Nový Jičín a Kopřivnice. Po nájezdech padlo Valašské Meziříčí. Hodonín s celkem z Vysočiny tratil bod po výhře po prodloužení. Lídr soutěže Šumperk pak urval hubené vítězství 2:1. Žďár nad Sázavou je tak na dobré cestě v boji o play off.

Plameny spoléhají na týmový výkon

Žďárský celek při cestě vzhůru tabulkou bodově táhnou Lukáš Bureš (5+15) a Ondřej Kovářů (6+13). Za svůj příděl se nemusí stydět ani exbrodský Tomáš Chlubna (2+11). Vzadu se Plameny mohou spolehnout na Martina Plevu (4+7) a Jana Wasserbauera (4+6). Brankářskou jedničkou je dlouholetá opora týmu Jiří Sláma. Záda mu kryje z Moravských Budějovic před sezonou přestoupivší čtyřiadvacetiletý Jan Čáp.

Kompletní soupiska Žďáru nad Sázavou

Minulé kolo

Bruslaři skolili jinak suverénní Šumperk

Do souboje prvního celku tabulky s druhým vstoupili lépe Bruslaři, když si vytvořili dvoubrankový náskok. Ten ale Draci smazali, a hrálo se tak znovu od nuly. Domácí však ještě v první třetině znovu vstřelili vedoucí gól a svůj náskok zvýšili další trefou ve druhé periodě. Šumperk v závěrečné části hry už jenom snížil. Tři body si z oku lahodícího utkání brali havlíčkobrodští.

znak týmu 4 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 7. Semrád (Ludvík, Kadlec), 8. Třetina (Semrád, Kadlec), 18. Třetina (Přidal, Semrád), 31. Juráň (Vala, Matušík) – 11. Milfait (Drtil, Vachutka), 15. Hroch (Drtil, Sedlák), 58. Gewiese. Rozhodčí: Martin Maťašovský – Martin Musil, Jan Vašíček. Vyloučení: 6:4, navíc Matušík a Vala (oba HBR) 10 min. OT [NESP]. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 718. Střely na branku: 24:37 (12:16, 8:10, 4:11). Třetiny: 3:2, 1:2, 0:1. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3.

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Nepokoj, Semrád, Pospíchal, Vala, Kliment, Benák – Kadlec, Třetina (C), Přidal – Juráň, Matušík, Voříšek (A) – Kuchta, Cachnín, Ludvík – Pejchal

Draci Šumperk: Wanecki (Peksa) – Kabelka, Gewiese (C), Řezáč, Drtil, Haloda, Sedlák (A), Plhal – Scheuter, Kofroň, Spratek, Müller, Krejčiřík, Vachutka, Jaroš, Pokorný, Milfait (A), Hroch, Horký, Urban, Antonov

Šumperk havlíčkobrodské obraně pořádně zatápěl

Žďár v bitvě o první šestku porazil Kopřivnici

Do vedení se hned ve třetí minutě dostaly Plameny. Svůj náskok posléze další trefou navýšily, jenomže o pouhých třicet sekund později Kopřivnice snížila. To Žďár nesrazilo, naopak. Ve druhé a první polovině třetí třetiny vstřelil tři branky, a rozhodl tak zápas. Hosté sice vsítili ještě jeden gól, nic to ale nezměnilo na tom, že domácí vyhráli a díky tomu se posunuli na příčky zajišťující účast v play off.

znak týmu 5 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 3. Kunstmüller (Adam, Pleva), 17. Bureš (Kovářů, Kališ), 30. Pleva (Adam, Kunstmüller), 44. Prokš, 47. Chlubna (Prokš) – 18. Fojtík F. (Mach M.), 59. Mach M. (Suchý, Brodek). Rozhodčí: Martin Dufka – Pavel Mikšík, Marek Čelechovský. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 598. Třetiny: 2:1, 1:0, 2:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2.

SKLH Žďár nad Sázavou: Čáp (Sláma) – Pleva, Veleba, Spálovský, Kališ, Koželuh, Lojek – Wasserbauer, Adam, Medek, Kadleček, Prokš, Knap, Chlubna, Gregar, Bureš, Heinrich, Kovářů, Kunstmüller

HC Tatra Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Krzak, Imrich, Bail, Fojtík T., Stříž – Mach, Suchý, Brodek, Sluštík, Daron, Pěnčík, Bochnak, Fojtík F., Gola, Mach, Hrubý

Radost domácích hokejistů
Zdroj: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Minulý vzájemný zápas

Bruslaři díky parádnímu závěru utkání porazili Žďár

Dlouho bylo utkání vyrovnané. Na úvodní gól Bruslařů odpověděly Plameny téměř okamžitě. Hosté si pak vytvořili dvoubrankový náskok. Domácí ale v polovině třetí třetiny snížili. Havlíčkobrodští hokejisté rozhodli zápas až v posledních šesti minutách zápasu, kdy vstřelili tři góly, a stvrdili tak své konečné vítězství.

znak týmu 2 – 6 znak týmu

Branky a nahrávky: 10. Prokš (Gregar), 51. Pleva (Spálovský, Kunstmüller) – 10. Pospíchal (Cachnín, Plachý), 29. Přidal (Třetina), 46. Mikeš (Přidal, Vala), 55. Přidal (Třetina, Mikeš), 56. Plachý (Juráň), 58. Matušík (Semrád, Plachý). Rozhodčí: Martin Maťašovský – Petr Křivohlavý, Martin Hübl. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 825. Střely na branku: 29:41 (6:14, 13:15, 10:12). Třetiny: 1:1, 0:1, 1:4. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:6.

SKLH Žďár nad Sázavou: Čáp (Sláma) – Pleva, Wasserbauer, Spálovský, Kališ, Koželuh, Lojek – Jícha, Bureš, Gregar, Kunstmüller, Kadleček, Kovářů, Prokš, Knap, Medek, Adam Chlubna, Heinrich

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Benák, Vala, Pospíchal, Krejčí, Kliment, Semrád – Mikeš, Ludvík, Přidal, Plachý. Kuchta, Kadlec, Třetina, Juráň, Cachnín, Voříšek, Matušík, Holenda

Martin Holík v souboji s Martinem Gregarem

Věděli jste, že...

… Žďár nad Sázavou podpořil každoroční charitativní akci Movember speciálními dresy a nošením knírů?

… Havlíčkův Brod je v tabulce domácích zápasů první? Druhý Šumperk však ztrácí pouze dva body a má zápas k dobru.

… Plameny v listopadu nedostaly za jednu třetinu více než dva góly?

Bilance se Žďárem nad Sázavou od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 32
Bilance: 19-1-2-10
Výsledky: 2:1, 8:5, 2:3p, 4:2, 2:4, 6:2, 1:3, 4:0, 8:2, 6:2, 6:2, 3:2, 3:2, 5:2, 2:4, 3:4sn, 4:5, 2:4, 4:2x, x3:8, x4:1, x3:2p, 3:6, 8:1, 3:4, 3:1, 4:5, 6:3, 3:6, 7:1, 7:2, 6:2
Skóre: 135:93