BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Žďár n. Sázavou - Havl. Brod 2:3p - #UhasiliJsmeRivala
#UhasiliJsmeRivala

#UhasiliJsmeRivala

18.03.2017 | Richard Wagner

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Dvě města, která spojuje jedna řeka a hokejové šílenství zachvátila horečka, se kterou se lépe poprali muži z města velikána české historie Karla Havlíčka Borovského. Ten se musí na svém mráčku usmívat, jelikož kluci z Brodu zdařile uhasili Plameny ze Žďáru. Hornosázavské play-off derby začal gólem ve skvělé formě hrající David Michálek. Ve třetí části domácí skóre otočili, ale euforie zavládla na straně ekipy z Kotliny. Jedenáct vteřin před koncem rozjásal střídačku Patrik Přidal. Jeho vyrovnání pak dalo základ "malému brodskému Naganu". V nastaveném čase totiž rozhodl hvězdný Lukáš Endál, který poslal žďárský celek na dovolenou, což nelibě nesl především trenér SKLH, jenž při podávání rukou hrozil pěstí idolu brodských dětí Miroslavu Třetinovi. Situace na ledě připomínala největší momenty hokejové historie. Divácky i herně provedená série ukázala, že i nižší soutěže mají co nabídnout. Nyní je však třeba vystřízlivět z úspěchu a pořádně se připravit na další težké boje. Ty začnou ve čtvrtek a ve hře bude opět i naše Superstar. Otazník visí nad účastí Tomáše Semráda, který dostal vyšší trest.

 
ČF4, sobota 18.3.2017
SKLH Žďár nad Sázavou
SKLH Žďár nad Sázavou - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
2:3p
(0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 43. Kaňka (Krupka, Jícha), 54. Krupka (Kaňka, Staněk) – 13. Michálek (T. Semrád, Novák), 60. Přidal (Endál, Lacina), 66. Endál (Kozlík). Rozhodčí: Vrba, Skopal – Musil, Komínek. Vyloučení: 10:9, navíc M. Semrád 10 min. OT [ZHK], T. Semrad (oba HBR) 5+OK [BSH]. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 441. Střely na branku: 37:46. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3p.

SKLH Žďár nad Sázavou: Řehoř (Sláma) – Pleva, Beneš, M. Vítek, Smejkal, Staněk, Rašner, Kolda, Hort – Červenka, Kunstmüller, D. Vítek, Bureš, Kuřítko, Gregar, Čech, T. Střecha, Krupka, Kaňka, Juráň, Jícha.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Panec) – T. Semrád, Vala, Kulhánek, Duben, Lacina, M. Semrád, Kříž – Přidal, Endál, Chlubna, Kozlík, Michálek, Kuchta, Ludvík, Navrátil, Křížek, Beneš, Szilva, Cejpek, Teplý.

 

Devatenáct zápasů v radě slavili Žďárští na Bouchalkách vítězství. Největší vůlí svěřenců Romana Kaňkovského a Ladislava Fixy bylo tuto sérii utnout. První stavební kámen položil loňský nejlepší střelec extraligy staršího dorostu David Michálek, jehož vyslal po rozehrávce od Čeňka Nováka do úniku Tomáš Semrád. Brodská dvanáctka (na ledě, ne točená - pozn. red.) pak propálila střelou na zadní tyč Řehořovu výstroj. Brankář Plamenů pak brodské střelce hodně trápil, ale skvěle čapal i Čenda. První část se také obešla bez excesů a zbytečných trestů. Vše vycházelo ze hry a náramné tempo utkání lidem dávalo pocity blaha.

Vysokou úroveň hry měla i druhá část. S přibývajícím časem se začínalo na ledě stále více jiskřit. Ale Plamen ještě nevznikl. Bruslaři měli i nadále navrch, ale několik tutovek zlikvidoval Řehoř. Třeba Kozlíkovo sólo zastavil efektním skluzem. Po brance volal i nájezd Michala Teplého, který si sice udělal "Řehoře na víně", ale poté celou porci zahodil, anžto se netrefil v zařízení. Nicméně i patnáctiletý reprezentant a tahoun staršího dorostu činil v domácí obraně solidní vítr. Své šance se pak chytili také domácí, kteří však několikrát pohořeli na výborném Novákovi. Ten už byl jednou překonán, když Červenka pálil zleva. Jeho dělo však tak tak nezlomilo horní tyč. Za urputného boje se pak došlo do třetí části.

Zde už začaly do hry promlouvat i jiné živly, jako třeba i emoce. Žďárští dostali hned na úvod třetiny k dispozici dvě přesilovky v řadě. Čenda spolu s obránci vzdoroval statně, avšak na dorážku Michala Kaňky nestačil. Ledová sprcha pro Bruslaře. Jenže nebylo všem dnům konec. Proti návratu do vedení ale stál Řehoř, který griloval jednoho Bruslaře za druhým. Nakonec si v nouzi nejvyšší vymohl na revanš za vlastní faul z předchozích minut trest i pro Brod, který pak byl přikořeněn zbytečným zákrokem a oheň náhle vesele plápolal po střeše. Ve zmatcích před kasou se zorientoval Lukáš Krupka, který v ten moment způsobil srdeční slabost všem lidem z Brodu a zároveň pohladil dušičky Žďárských. Havlíčkův Brod to však nepoložilo, ačkoliv se zdálo, že o osudu všeho dění jest rozhodnuto. Tomáš Semrád totiž dostal pětiminutový trest a Plameny mohly dohrát zápas ve výhodě. Jenže i ve čtyřech měli hosté urputnou snahu a vymínili si faul.

Hru čtyři na čtyři pak umocnili odvoláním brankáře. Tah se vyplatil a jedenáct vteřin před sirénou tečoval střelu od modré za Řehořova záda Patrik Přidal. Radost rovnala se téměř vítězství v sérii, ale v ten moment ještě patřičné srovnání nebylo. To přišlo až v prodloužení, kde nejprve tým z Kotliny přežil oslabení. Následně pak zúročil převahu z celé série. David Kozlík vybojoval napravo puk, na pokyn od Lukáše Endála ho hodil do brankoviště, kde jej kanonýr exkluzivního formátu zvedl nad klečícího Řehoře. V ten okamžik začaly bujaré oslavy velkého vítězství. O to hezčí, že vydřeného. Drobným excesem se pak prezentoval trenér SKLH Michal Konečný, který hrozil při podávání rukou pěstí Miroslavu Třetinovi jako vesničan na zábavě kolchozního formátu někomu, kdo mu vylil rum (za 15 korun). Nyní je před námi semifinále. Vyjdou-li Moravské Budějovice či Vrchlabí, bude to opět peklo, do kterého soupeři pomohou i naši skvělí fanoušci!

 
Zápasy v sezóně
přát. | Žďár n. Sázavou - Havl. Brod | 6:1
7.kolo | Žďár n. Sázavou - Havl. Brod | 4:2
16.kolo | Havl. Brod - Žďár n. Sázavou | 3:4sn
25.kolo | Žďár n. Sázavou - Havl. Brod | 5:4
34.kolo | Havl. Brod - Žďár n. Sázavou | 2:4
ČF1 | Havl. Brod - Žďár n. Sázavou | 4:2
ČF2 | Žďár n. Sázavou - Havl. Brod | 8:3
ČF3 | Havl. Brod - Žďár n. Sázavou | 4:1
ČF4 | Žďár n. Sázavou - Havl. Brod | 2:3p
 
Statistiky zápasu
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv