18. 3. 2017 | Richard Wagner

#UhasiliJsmeRivala

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Dvě města, která spojuje jedna řeka a hokejové šílenství zachvátila horečka, se kterou se lépe poprali muži z města velikána české historie Karla Havlíčka Borovského. Ten se musí na svém mráčku usmívat, jelikož kluci z Brodu zdařile uhasili Plameny ze Žďáru. Hornosázavské play-off derby začal gólem ve skvělé formě hrající David Michálek. Ve třetí části domácí skóre otočili, ale euforie zavládla na straně ekipy z Kotliny. Jedenáct vteřin před koncem rozjásal střídačku Patrik Přidal. Jeho vyrovnání pak dalo základ "malému brodskému Naganu". V nastaveném čase totiž rozhodl hvězdný Lukáš Endál, který poslal žďárský celek na dovolenou, což nelibě nesl především trenér SKLH, jenž při podávání rukou hrozil pěstí idolu brodských dětí Miroslavu Třetinovi. Situace na ledě připomínala největší momenty hokejové historie. Divácky i herně provedená série ukázala, že i nižší soutěže mají co nabídnout. Nyní je však třeba vystřízlivět z úspěchu a pořádně se připravit na další težké boje. Ty začnou ve čtvrtek a ve hře bude opět i naše Superstar. Otazník visí nad účastí Tomáše Semráda, který dostal vyšší trest.

Devatenáct zápasů v radě slavili Žďárští na Bouchalkách vítězství. Největší vůlí svěřenců Romana Kaňkovského a Ladislava Fixy bylo tuto sérii utnout. První stavební kámen položil loňský nejlepší střelec extraligy staršího dorostu David Michálek, jehož vyslal po rozehrávce od Čeňka Nováka do úniku Tomáš Semrád. Brodská dvanáctka (na ledě, ne točená - pozn. red.) pak propálila střelou na zadní tyč Řehořovu výstroj. Brankář Plamenů pak brodské střelce hodně trápil, ale skvěle čapal i Čenda. První část se také obešla bez excesů a zbytečných trestů. Vše vycházelo ze hry a náramné tempo utkání lidem dávalo pocity blaha.

Vysokou úroveň hry měla i druhá část. S přibývajícím časem se začínalo na ledě stále více jiskřit. Ale Plamen ještě nevznikl. Bruslaři měli i nadále navrch, ale několik tutovek zlikvidoval Řehoř. Třeba Kozlíkovo sólo zastavil efektním skluzem. Po brance volal i nájezd Michala Teplého, který si sice udělal "Řehoře na víně", ale poté celou porci zahodil, anžto se netrefil v zařízení. Nicméně i patnáctiletý reprezentant a tahoun staršího dorostu činil v domácí obraně solidní vítr. Své šance se pak chytili také domácí, kteří však několikrát pohořeli na výborném Novákovi. Ten už byl jednou překonán, když Červenka pálil zleva. Jeho dělo však tak tak nezlomilo horní tyč. Za urputného boje se pak došlo do třetí části.

Zde už začaly do hry promlouvat i jiné živly, jako třeba i emoce. Žďárští dostali hned na úvod třetiny k dispozici dvě přesilovky v řadě. Čenda spolu s obránci vzdoroval statně, avšak na dorážku Michala Kaňky nestačil. Ledová sprcha pro Bruslaře. Jenže nebylo všem dnům konec. Proti návratu do vedení ale stál Řehoř, který griloval jednoho Bruslaře za druhým. Nakonec si v nouzi nejvyšší vymohl na revanš za vlastní faul z předchozích minut trest i pro Brod, který pak byl přikořeněn zbytečným zákrokem a oheň náhle vesele plápolal po střeše. Ve zmatcích před kasou se zorientoval Lukáš Krupka, který v ten moment způsobil srdeční slabost všem lidem z Brodu a zároveň pohladil dušičky Žďárských. Havlíčkův Brod to však nepoložilo, ačkoliv se zdálo, že o osudu všeho dění jest rozhodnuto. Tomáš Semrád totiž dostal pětiminutový trest a Plameny mohly dohrát zápas ve výhodě. Jenže i ve čtyřech měli hosté urputnou snahu a vymínili si faul.

Hru čtyři na čtyři pak umocnili odvoláním brankáře. Tah se vyplatil a jedenáct vteřin před sirénou tečoval střelu od modré za Řehořova záda Patrik Přidal. Radost rovnala se téměř vítězství v sérii, ale v ten moment ještě patřičné srovnání nebylo. To přišlo až v prodloužení, kde nejprve tým z Kotliny přežil oslabení. Následně pak zúročil převahu z celé série. David Kozlík vybojoval napravo puk, na pokyn od Lukáše Endála ho hodil do brankoviště, kde jej kanonýr exkluzivního formátu zvedl nad klečícího Řehoře. V ten okamžik začaly bujaré oslavy velkého vítězství. O to hezčí, že vydřeného. Drobným excesem se pak prezentoval trenér SKLH Michal Konečný, který hrozil při podávání rukou pěstí Miroslavu Třetinovi jako vesničan na zábavě kolchozního formátu někomu, kdo mu vylil rum (za 15 korun). Nyní je před námi semifinále. Vyjdou-li Moravské Budějovice či Vrchlabí, bude to opět peklo, do kterého soupeři pomohou i naši skvělí fanoušci!

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Filip Beneš 0 0 0 0 0
Tomáš Cejpek 0 0 0 0 0
Miroslav Duben 0 0 0 2 0
Lukáš Endál 1 1 2 3 4
Tomáš Chlubna 0 0 0 0 2
David Kozlík 0 1 1 1 0
Martin Kříž 0 0 0 0 0
Lukáš Křížek 0 0 0 0 0
Petr Kuchta 0 0 0 0 2
Kryštof Kulhánek 0 0 0 0 4
Jakub Lacina 0 1 1 2 0
Tomáš Ludvík 0 0 0 0 0
David Michálek 1 0 1 1 0
Filip Navrátil 0 0 0 0 2
Patrik Přidal 1 0 1 2 0
Michal Semrád 0 0 0 1 12
Tomáš Semrád 0 1 1 1 25
Vladimír Szilva 0 0 0 0 0
Michal Teplý 0 0 0 0 0
David Vala 0 0 0 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Čeněk Novák 66 0 2 35 1 0

Ohlasy k utkání

ČF4, sobota 18.3.2017 od 17:30
2:3p
(0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
Žďár n. Sázavou - Havl. Brod
2. liga

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 43. Kaňka (Krupka, Jícha), 54. Krupka (Kaňka, Staněk) – 13. Michálek (T. Semrád, Novák), 60. Přidal (Endál, Lacina), 66. Endál (Kozlík). Rozhodčí: Vrba, Skopal – Musil, Komínek. Vyloučení: 10:9, navíc M. Semrád 10 min. OT [ZHK], T. Semrad (oba HBR) 5+OK [BSH]. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 441. Střely na branku: 37:46. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3p.

Sestavy

Žďár n. Sázavou

Řehoř (Sláma) – Pleva, Beneš, M. Vítek, Smejkal, Staněk, Rašner, Kolda, Hort – Červenka, Kunstmüller, D. Vítek, Bureš, Kuřítko, Gregar, Čech, T. Střecha, Krupka, Kaňka, Juráň, Jícha.

Havl. Brod

Novák (Panec) – T. Semrád, Vala, Kulhánek, Duben, Lacina, M. Semrád, Kříž – Přidal, Endál, Chlubna, Kozlík, Michálek, Kuchta, Ludvík, Navrátil, Křížek, Beneš, Szilva, Cejpek, Teplý.

Tabulka

Aktuality

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Pecka pro Havlíčkův Brod! Po letech se vrací Jan Novák, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Nečekané ztráty v Havlíčkově Brodě. Končí elitní bek a dva mladíci, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 23. července | Portál hokej.cz zařadil přesun útočníka Lukáše Endála z Tábora do Havlíčkova Brodu mezi TOP 10 přestupů ve 2. lize. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner