BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Písek - Havl. Brod 4:3sn - Brod dovezl z Písku bod. Kapitán Třetina překonal hranici 300 bodů!
Brod dovezl z Písku bod. Kapitán Třetina překonal hranici 300 bodů!

Brod dovezl z Písku bod. Kapitán Třetina překonal hranici 300 bodů!

23.10.2016 | Ladislav Vácha, Richard Wagner, Petr Eliáš

Havlíčkův Brod se vydal k dalšímu zápasu na horký led Písku, kde v dosavadním průběhu sezony nedokázaly bodovat Žďár nad Sázavou, Pelhřimov ani Kolín, jež si navíc odvezly domů vysoké porážky. Bruslaři se ujali vedení už v 1. minutě, kdy udeřil kapitán Miroslav Třetina. Dosáhl tak na magickou hranici 300 kanadských bodů v havlíčkobrodském dresu! Domácí sice brzy odpověděli, ale nejtěsnější náskok vrátil Totterově družině Patrik Přidal. Jihočeši sice otočili, ale Lukáš Endál poslal vyrovávací trefou duel do prodloužení. V něm se nerozhodlo a tak vystřelil Písku bonusový bod v samostatných nájezdech Jan Sýbek, jenž završil hattrick.

 
9.kolo, sobota 22.10.2016
IHC Písek
IHC Písek - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
4:3sn
(1:2, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Pašek (Urbanec, Šuhaj), 26. Sýbek (Slavík), 40. Sýbek (Vlček), rozh. náj. Sýbek – 1. Třetina (Endál, Přidal), 12. Přidal (Třetina, Endál), 44. Endál (Třetina, T. Semrád). Rozhodčí: Šrobák - Svoboda, Horažďovský. Vyloučení: 6:7, navíc Slavík (PIS) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 420. Střely na branku: 26:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3sn.

IHC Písek: Kadlec (Kříž) – Procházka, Hřebíček, Hanus, Pavlíček, Červinský, Pokorný, Koutenský – Slavík, Urbanec, Vlček, Sýbek, Koupal, Pašek, Šuhaj, Strnad, Duchoň, Rod

BK Havlíčkův Brod: Novák (11:33 - 11:57 Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben, Vala, Mendl, Lacina, Kulhánek – Přidal, Třetina, Endál - Kuchta, Kozlík, Beneš - Navrátil, Voříšek, Michálek - Chlubna, Ludvík

 

V první třetině byli šťastnější hosté z Vysočiny. Do vedení dostal Bruslaře po půlminutě hry Miroslav Třetina, na jehož trefu dokázali domácí rychle odpovědět. Vzápětí totiž pohotovou tečí srovnal Václav Pašek. Havlíčkobrodští hokejisté odskočili do těsného vedení opět ve 12. minutě, když Patrik Přidal využil dvojnásobnou početní výhodu. Šance byly v první třetině k vidění na obou stranách kluziště.

Druhá třetina patřila útočníkovi Písku Janu Sýbkovi. Písecký tahoun nejprve udeřil v oslabení, kdy využil zmatky hostů na útočné modré čáře a po samostatném úniku pověsil kotouč do levé šibenice Novákovy branky. Stejný hráč úřadoval těsně před koncem druhého dějství. Domácí ustáli obrovský tlak Brodu a Jan Sýbek šest vteřin před koncem z otočky vystřelil svému týmu těsné vedení.

O vyrovnání se zasloužil na začátku třetí třetiny Lukáš Endál, který zužitkoval přesnou přihrávku zpoza branky. Štěstěna se mohla ve třetím dějství překlopit na kteroukoliv stranu - v posledních vteřinách už skoro zvedaly ruce na oslavu výhry obě střídačky, ale nakonec se šlo do atraktivního prodloužení tři na tři. V tom gól nepadl, rozhodnout musely nájezdy, ve kterých si vedli lépe domácí. Výborný výkon předvedl brankář Luboš Kadlec, který vynuloval všechny tři nájezdníky Bruslařů. Rozhodující pojistku přidal v nájezdech jediný úspěšný střelec Jan Sýbek, který překonal Nováka blafákem do bekhendu.

Ohlasy trenérů

Aleš Totter (BK Havlíčkův Brod): Máme sice jenom bod, ale výkon byl výborný. Se sedmi beky a jedenácti útočníky, kteří byli ve hře, jsme spokojení. Myslím si, že to bylo jenom o proměňování našich šancí. Abychom tady vyhráli za dva nebo za tři body, to nám ještě nebylo souzeno. I přes prohru jsme ale na hráče pyšní. Řekli jsme jim, že jsou porážky a porážky. Tahle byla se vztyčenou hlavou. Myslím si, že kdybychom se víc tlačili do gólmana a byli pohotovější ve střelbě, tak jsme tady získali více bodů. Nesmíme být ale neskromní. Skončila první čtvrtina základní části a kromě dvou zápasů jsme dokázali v každém bodovat. I když jsou výsledky vyrovnané, tak je to nejcennější. Teď nás čeká druhá čtvrtina a dva zápasy v jednom týdnu. Pelhřimov i Jindřichův Hradec odehrály teď dobré zápasy, takže si budou věřit. Jindřicháč posílil a Pelhřimov je proti nám vždy hodně motivovaný. Další týden, který nás teď čeká, považuji za důležitý. Když k tomu přistoupíme tak jako v Písku, tak budeme spokojení. A věřím, že i s výsledkem. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří sem dorazili, protože byli slyšet. Jet sem dvě hodiny? Klobouk dolů!

 
Zápasy v sezóně
přát. | Havl. Brod - Písek | 1:0
přát. | Písek - Havl. Brod | 8:1
9.kolo | Písek - Havl. Brod | 4:3sn
18.kolo | Havl. Brod - Písek | 9:3
27.kolo | Písek - Havl. Brod | 5:8
36.kolo | Havl. Brod - Písek | 1:3
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv