BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Nymburk 3:5 - Bruslaři dobývali nymburskou svatyni, na vítězství to ale nestačilo
Bruslaři dobývali nymburskou svatyni, na vítězství to ale nestačilo

28.12.2016 | Milan Sochor

HAVLÍČKŮV BROD - Do Kotliny přijel Nymburk, který před několika týdny suverénně vedl ligu a hrál ve skvělé formě, od porážky s Bruslaři se ale trápí. Ani v Kotlině nezačal dobře a od úvodních minut dotahoval ztrátu. Svěřence Ladislava Fixy ale srážela špatná produktivita. Domácí hráli třikrát v dvojnásobné početní výhodě, ani jednu z nich ale nevyužili. Stejnou možnost dostali i hosté a stačilo jim 16 sekund, aby ji využili. Nymburští otočili vývoj utkání a ve třetí třetině bránili svůj náskok. Havlíčkův Brod se pokoušeli vyrovnat i ve hře bez brankáře, hosté ale gólem do prázdné brány potvrdili své vítězství.

24.kolo, středa 28.12.2016
BK Havlíčkův Brod - NED Hockey Nymburk
NED Hockey Nymburk
3:5
(2:1, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 11. Beneš (Kozlík, Kuchta), 19. Kozlík (Vala, Pejchal), 46. Endál (Třetina, Duben) – 14. Hes (Šimek, Stehlík), 36. Krejčík (Svoboda, Kuzďas), 38. Šimek (Stehlík), 45. Stehlík (Saňa, Šimek), 60. Jandus (Šimek, Hes). Rozhodčí: Tomáš Veselý – Michal Laczko, Jan Pechánek. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 784. Střely na branku: 37:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5.

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben "A", Lacina, Vala, Kulhánek, Pejchal, Rubner – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Navrátil, Voříšek, Michálek – Kuchta, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík, Křížek – Tecl

NED Hockey Nymburk: Brázdil (Matoušek) – Janouš, Hes, Pýcha, Knesl "A", M. Novák, Saňa, Rittig – Šimek "C", Svoboda, Stehlík, Jandus, Eis, Bičiště "A", Barbora, Kuzďas, Krejčík

Bruslaři brzy dostali výhodu přesilovou hry 5 na 3, tu ale nevyužili. Přesto se o několik minut později dostali do vedení. Po nepřehledné situaci před nymburskou klecí se dostal k dorážce Filip Beneš, který s zblízka nemýlil. Domácí pak hráli znovu v 5 proti 3, tato početní výhoda však zůstala bez využití a naopak se prosadili hosté. Šimkovu střelu dorazil do brány Matěj Hes a bylo vyrovnáno. Jenže nerozhodný stav do přestávky nevydržel. Po Radimu Pejchalovi se puku ujal David Kozlík a po pohledné individuální akci poslal Havlíčkův Brod zpátky do vedení.

Také v druhé periodě si havlíčkobrodští hokejisté zahráli dlouhou přesilovku v pěti proti třem. Jenže domácím se přesilové hry vůbec nedařily a ani třetí příležitost nevyužili. I v rovnovážném počtu sil na ledě měli domácí navrch, nemohli se ale prosadit. A tak přišel další trest. Pohotovou dorážkou uklidil puk do sítě Matěj Krejčík a bylo opět vyrovnáno. Brzy na to Nymburk dokonce vedl. Hosté vyhráli buly v útočném pásmu a střela Martina Šimka z kruhu zapadla za Novákova záda.

V závěrečné části hry dostali početní výhodu 5 na 3 i hosté, kteří ukázali, jak se s takovou situací nakládá. Stačilo jim 16 sekund, aby dostali puk na modrou čáru k Janu Stehlíkovi, který nekompromisní ranou do horního rohu brány navýšil vedení svého celku. Bruslaři ale našli bleskovou odpověď. Ve vlastním oslabení se na levém křídle utrhl Lukš Endál, jehož střela z kruhu Brázdila zaskočila. Domácí po zbytek zápasu soupeře tlačili a hnali se za vyrovnáním, trápila je ale nepřesná koncovka. V závěru ještě zkusili hru bez brankáře, v poslední sekundě však pečetil vítězství hostů gólem do prázdné brány Tomáš Jandus.

Ohlasy trenérů

Ladislav Fixa (BK Havlíčkův Brod): Myslel jsem, že mi to kluci usnadní. Od první do poslední minuty to byly nervy. Rozhodly první dvě třetiny a přístup našich borců k tomu utkání. Mysleli jsme si, že to půjde samo. Přistoupili jsme k tomu prakticky stejně, jako k tomu zápasu s americkou univerzitou. Tu jsme ve třetí třetině dokázali přehrát a zápas ovládnout. Dnes jsme hráli to, co jsme si představovali, až ve třetí třetině, ale nestačilo to. Rozhodly také naše nevyužité přesilovky pět na tři. Měli jsme tři dlouhé a prakticky jsme neohrozili bránu. Málo střelby a důrazu před brankou. Málo bojovnosti a agresivity. Bohužel, na to, jaký je Nymburk soupeř, tohle nemohlo stačit. Soupeři blahopřejeme. Za celý průběh zápasu si body zasloužil. Jedna porážka sezonu nedělá. Klukům jsme popřáli do nového roku hodně zdraví a poděkovali jim za práci v roce 2016. Nic se nemění, musíme pořád makat a atakovat nejvyšší příčky.

Pavel Bičiště (NED Hockey Nymburk): Z vítězství mám obrovskou radost. Kousli jsme se a předvedli jsme výbornou a účelnou hru. Třikrát jsme přežili dvojnásobné oslabení, domácí prostě nebyli schopní nám v těchto přesilovkách vstřelit gól. My jsme hráli celý zápas trpělivě a navíc nám to tam napadalo. Před oslavou Silvestra je to velice příjemné vítězství. Chtěl bych pochválit všechny hráče za výborný výkon, přeci jen v Havlíčkově Brodě nevyhráváme často. Doufám, že si formu přeneseme i do nového roku, kdy nás hned na začátku čekají dva domácí zápasy za sebou.