6. 11. 2021 | Luboš Vácha

Bruslaři nenavázali na vítěznou šňůru, tři body si odvezla Kobra

Havlíčkobrodští hokejisté nedokázali po třízápasové vítězné šňůře vybojovat další tři body. Na Zimní stadion Kotlina zavítal k utkání v rámci 14. kola 2. ligy celek HC Kobra Praha. Domácí vstoupili do zápasu lépe. Druhou a třetí část ale ovládli hosté. Za Havlíčkův Brod vstřelil dva góly Jakub Čejka.

Velmi svižný úvod zápasu začali aktivněji hosté. Ke dvěma nebezpečným zakončením se dostal Tomáš Šťastný. Ten ale nejprve minul z vyjeté kličky a zanedlouho také po nepřesné teči. Aktivně bruslící domácí se zanedlouho dostali lépe do zápasu. Dobrým napadáním a rozehrávkami ve středním pásmu začali zaměstnávat hostující obranu a také gólmana Kobry Lukáše Sochůrka. Brankáři drželi oba celky bez branek do 11. minuty, kdy otevřeli skóre Bruslaři.

Jakub Čejka si v ose útočného pásma stahovačkou pohrál s couvajícím bekem a ocitl se sám před Sochůrkem. V rychlosti přečetl jeho pokus o vypíchnutí puku a svou mrštnou hokejkou se trefil mezi betony. Havlíčkův Brod pak pokračoval v přesnější a klidnější hře do konce úvodní dvacetiminutovky.

Druhou třetinu lépe rozehráli lepší bojovností hráči Kobry Praha, naopak Bruslaři se potýkali s mnoha nepřesnými přihrávkami, ze kterých soupeř dokázal přecházet do útočného pásma a potrápit Martina Nedvěda.

Kobra Praha navíc získala ve 23. minutě početní výhodu. Souhru pražských hokejistů ukázkově dokonali Bříška se Štastným. Bříška bystře našel před brankou zcela volného Tomáše Štastného, který ránou za přesouvajícího se Nedvěda vyrovnal na 1:1.
Hosté od té chvíle začali hrát s ještě větším hladem. Martin Nedvěd musel čelit několika nebezpečným střelám a podržet svůj celek. Ve 35. minutě šli Pražané po faulu Holého do čtyř.
Bruslaři se při této přesilovce znovu dostali do vedení. Autorem gólu byl opět Jakub Čejka. Trefil se podruhé v zápase, když při tlaku před brankou dokázal zamotat Sochůrkovi hlavu a dostal puk za brankovou čáru.
Kobrě Praha se vzápětí povedlo obrátit skóre prostředního dějství ve svůj prospěch. Nejprve se v 38. minutě po přesné střílené přihrávce gólově prosadil Tomáš Šťastný. Za více jak minutu se Šťastný stal naopak šťastným nahrávačem. Na levém kruhu vybídl volného Lukáše Tondru, který trefil poloodkrytou klec.

Kobře vyšla skvěle i třetí třetina. Deset sekund po úvodním vhazování gólově zužitkoval Tondrovu přesnou přihrávku Kamil Bříška. Pražané se tak dostali do dvoubrankového vedení 4:2. Jiskra naděje pro Bruslaře přišla v 49. minutě, kdy se perfektní petardou od modré čáry podařilo skórovat Janu Klodnerovi.

Hostující tým se ale nenechal zlomit. Naopak. Své vedení dokázal ještě o dvě branky navýšit a také stanovit konečné skóre utkání.
V 51. minutě vystřelil po objetí branky Daniil Petrov, jehož rána se odrazila od brusle domácího Klodnera a kotouč putoval do branky. Krátce po Petrovovi propálil teploměrem Nedvěda Dominik Novák.
Bruslaři se ještě v závěru snažili aktivní hrou vybojovat alespoň kontaktní gól. Hráči Kobry Praha si ale své vedení bezpečně pohlídali a mohli oslavit tříbodovou venkovní výhru.

Havl. Brod - Kobra

Branky a nahrávky: 11. Čejka (Bulín), 35. Čejka (Čermák, Voříšek), 49. Klodner (Holenda, Košťál) – 24. Šťastný (Bříška, Tondr), 38. Šťastný (Tondr, Bříška), 40. Tondr (Šťastný, Bříška), 41. Bříška (Tondr, Šťastný), 51. Petrov, 53. Novák (Petrov). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Erik Berger, Jiří Roupec. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 337. Střely na branku: 35:35 (15:12, 11:10, 9:13). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:6.

Nedvěd (Chaloupek) – Čermák, Benák, Kliment (A), Zvěřina, Nepokoj, Klodner – Tecl, Kalač, Holenda – Čejka, Voříšek, Bulín – Košťál, T. Ludvík (A), Kuchta (C) – Krejčí, J. Ludvík