23. 10. 2021 | Ladislav Vácha, Tomáš Sochor

Bruslaři nestačili na Klatovy, prohráli tak již počtvrté v řadě

K L A T O V Y – Havlíčkobrodským hokejistům znovu nevyšel úvod utkání. Ve třinácté minutě domácí mužstvo využilo přesilovou hru, a dostalo se do vedení. Bruslaři sice rychle odpověděli, na začátku druhé třetiny však podruhé inkasovali. Konečného parta na samém konci druhé části znovu srovnala a ve čtyřicáté páté minutě se dokonce poprvé dostala do vedení. Klatovy však v poslední desetiminutovce dostaly svého soka pod tlak a nakonec otočily skóre na svoji stranu. Havlíčkův Brod ještě zkusil vyrovnat při hře bez brankáře, výsledek se ale již nezměnil.

Bruslaři vstoupili do utkání aktivněji a vytvářeli si víc šancí. Do dobré palebné pozice si z rohu pásma vybruslil Tecl, ale vyprášil jen Polívkovy betony. Zanedlouho zahrozil i Čejka, který se krásně protáhl ve velké rychlosti z levého křídla až před brankoviště, ale svou střelou gólmana Polívku nepřekonal. Ve 12. minutě se však provinil proti pravidlům brodský útočník Kalač a domácí nekompromisně trestali. Při dobré souhře našel Jakub Procházka před bránou Petra Ereta, který pohotově uklidil hrací předmět za bezmocného brankáře Nedvěda. Hosté se však nenechali srazit do kolen a dál pokračovali v aktivním výkonu. I jim se potom nabídla hra v početní převaze, jež vedla k vyrovnání. Krásnou souhru předvedlo trio David Košťál – Jan Klodner – Petr Kuchta a posledně jmenovaný precizní střelou z levého kruhu rozechvěl síťku za Polívkovými zády. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Klatovy byly v prostřední části jednoznačně lepší a ve 25. minutě si vzaly zaslouženě ztracené vedení zpět. David Michel adresoval přesnou přihrávku před brankoviště Josefu Roubalovi, jenž chytře nasměroval kotouč mezi Nedvědovy betony. Na konci první půlky utkání se nabídla Havlíčkovu Brodu přesilovka, jenže ta se partě z Kotliny nepovedla. Nedokázala si vynutit větší tlak a nevytvořila si větší šanci. Pak hosté přečkali těžké chvíle, když se po dvou Voříškových faulech museli bránit ve čtyřech. Konečného svěřenci však nakonec z minima vytěžili maximum. V posledních sekundách druhého dějství Broďáci donutili aktivním napadáním soupeře k chybě v rozehrávce, Luboš Voříšek s Vojtěchem Holendou posunuli rychle kotouč na volného Tomáše Mlynáře a ten zblízka svižnou ranou k tyči překonal brankáře Polívku.

Západočechům patřil úvod třetí periody. Byli hodně nebezpeční a hosté mohli děkovat skvěle chytajícímu brankáři Nedvědovi, který úžasnými zákroky držel klatovské střelce na uzdě. Domácí pak zchladila ledová sprcha. Nedovoleným zákrokem se provinil Roubal a Havlíčkův Brod při přesilovce znovu trestal. Střelu Marka Tecla před brankovištěm šikovně tečoval David Košťál a gólman Polívka s problémy zasáhl betony, jenže na bleskovou dorážku Petra Kuchty pod víko už byl krátký. Hosté tak v utkání poprvé vedli. Postupem času se však dostali až pod enormní tlak. Nedařilo se jim uklidnit hru, puky často jen odpalovali na zakázaná uvolnění a v 55. minutě je za to stihl trest, když klatovské ochozy rozjásal svou přesnou trefou David Michel. Vyrovnat mohl Holenda, který se z pravý strany natlačil za soupeřovu obranu a při zakončení byl natlačen do gólmana Polívky. Hlavní rozhodčí však poměrně přísně vyloučil právě brodského křídelníka. Bruslaři sice oslabení ustáli, jenže domácí hned vzápětí udeřili. V 58. minutě vypálil z blízkosti modré čáry na levé straně Jakub Houfek, jeho střela se otřela o jednoho z brodských hráčů a zapadla přesně k protější tyčce brankáře Nedvěda, který nemohl dělat zhola nic. Hosté se nadechli k závěrečnému tlaku a po ostrém zákroku Roubala na Bulína měli hrát přesilovku. Na ledě se strhla po přerušení hry mela, za kterou sudí nepochopitelně trestal jen Mlynáře na straně hostů. Místo přesilové hry se tak mělo hrát 4 na 4. Trenér Konečný si vyžádal oddechový čas, odvolal z brány Martina Nedvěda a hosté hráli 5 na 4 s prázdnou bránou. Klatovy si však už vítězství utéct nenechaly a po výsledku 4:3 slavily zisk všech tří bodů.

Klatovy - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 13. Eret (Procházka, Kolda), 25. J. Roubal (Michel, Tulačka), 55. Michel (J. Roubal, Tulačka), 58. Houfek (Eret, Kolda) – 16. Kuchta (Klodner, Košťál), 40. Mlynář (Holenda, Voříšek), 45. Kuchta (Košťál, Tecl). Rozhodčí: Václav Kosnar – Josef Zimmermann, Filip Sýkora. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 191. Střely na branku: 44:28 (10:12, 15:7, 19:9). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.