10. 3. 2019 | Štěpán Ondráček

Bruslaři srazili Tatru sedmi góly a postoupili do semifinále!

Poslední čtvrtfinálový zápas mezi Havlíčkovým Brodem a Kopřivnicí měl určit postupujícího do semifinále play off. Bruslařům se vstup do utkání povedl na výbornou, když během šesti minut vstřelili tři branky. Tatra ve druhé třetině dala branku, která jí přinesla vítr do plachet, jenže Havlíčkův Brod si své vedení pohlídal. Bruslaři v závěrečné třetině vstřelili čtyři branky a rozhodli o svém vítězství. Mezi úspěšné střelce se zapsali Tomáš Semrád, Jan Milfait, Jakub Voříšek a dvougóloví střelci David Michálek s Miroslavem Třetinou. Havlíčkův Brod narazí v semifinále play off na Bobry Valašské Meziříčí.

V první minutě utkání mohla udeřit Tatra z hole Sluštíka, ale tomu na poslední chvíli sjel kotouč z hole. Bruslaři si potom vytvořili tlak, který ve třetí minutě vyústil v první branku utkání. Michálek přihrál na modrou čáru Tomáši Semrádovi, jenž využil clony před Hromadou. Havlíčkův Brod byl lepším týmem a nepouštěl hosty do šancí. Další branka z dílny domácích hokejistů přišla v deváté minutě. Třetina vybojoval kotouč u levého hrazení a okamžitě ho poslal před branku. Před gólmanem Hromadou tečoval hrací předmět David Michálek. Bruslaři vzápětí překonali hostujícího brankáře potřetí. Voříšek vybídl ke skórování Jana Milfaita. Útočník Bruslařů si vymíchal maskovaného muže a poslal puk do sítě. Hru potom rozkouskovaly přesilové hry, které změnu skóre nepřinesly. Kopřivnice mohla snížit z hole Ficka, toho vychytal Novák.

Na začátku druhého dějství mohl navýšit vedení Bruslařů Nepokoj, ovšem jeho pokus skončil těsně u pravé tyče. Havlíčkův Brod i nadále udával tempo hry, ale Hromada svůj tým podržel. Ve 28. minutě se prezentoval Kozlík pěknou akcí, jenže jeho pokus skončil na vyrážečce hostujícího brankáře. O pár sekund později dokázala Tatra vyrovnat. Matěj Mach obral obránce o puk a přenechal ho Patriku Golovi. Útočník Kopřivnice napálil puk pod víko. Hosté po vstřelené brance ožili a několikrát zaměstnali Nováka. Maskovaný muž svůj celek podržel. Bruslaři mohli navýšit vedení v přesilové hře, ale Milfaita vychytal ve stoprocentní příležitosti Hromada.

Havlíčkův Brod vstoupil do závěrečné části hry jako z partesu. Ve 44. minutě využili domácí přesilovou hru a kombinace to byla nádherná. Voříšek přihrál na Matušíka a ten nahrál před branku Miroslavu Třetinovi. Kapitán Bruslařů nastavil hokejku tak, že puk zapadl přesně k levé tyči. Další prohřešek Tatry znamenal další gól v její síti. Opět u toho byla stejná trojice, když Miroslav Třetina dorazil do branky pokus Matušíka. Havlíčkův Brod byl k neudržení, jelikož ve 47. minutě přidal šestou branku. Milfait našel před levou tyčí osamoceného Davida Michálka, který neměl problém trefit odkrytý kout Hromadovy svatyně. Kopřivnice potom dvakrát hrála dvojnásobnou přesilovku, jenže puk za Nováka nedostala. Poslední branka zápasu padla dvě minuty před koncem. Voříšek oslovil mezi kruhy Jakuba Matušíka, který střelou pod víko rozvlnil síť.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Play off skupiny Jih + Východ

Šumperk – Písek 6:1 (konečný stav série 3:2)
Hodonín – Moravské Budějovice 2:4 (konečný stav série 2:3)

Havl. Brod - Kopřivnice

Branky a nahrávky: 3. Semrád (Michálek, Třetina), 9. Michálek (Třetina, Nepokoj), 9. Milfait (Voříšek), 44. Třetina (Matušík, Voříšek), 45. Třetina (Matušík, Voříšek), 47. Michálek (Milfait, Vala), 58. Matušík (Voříšek, Milfait) – 28. Gola (M. Mach, Pěnčík). Rozhodčí: Jiří Ondráček, Luděk Pilný – Robin Horký, Jiří Roupec. Vyloučení: 7:8. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 115. Střely na branku: 35:23 (12:8, 10:6, 13:9). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1.

Novák (Marek) – Semrád, Nepokoj, Vala, Kulhánek, Šmíd, Vacík, Kopic – Michálek, Třetina (C), Přidal – Voříšek (A), Milfait (A), Matušík – Chlubna, Kozlík, Kuchta – Ludvík, Beneš