20. 8. 2020 | Štěpán Ondráček

Dvouminutový výpadek stál Brod výsledek s Táborem!

TÁBOR – Havlíčkobrodští hokejisté se vydali k odvetnému utkání na jih Čech, kde poměřili síly s Táborem. Domácí tým měl více ze hry, když šel v osmé minutě do vedení. Havlíčkův Brod držel ve hře skvělými zákroky gólman Martin Nedvěd. Zlom celého zápasu přišel ve druhé třetině, kde Kohouti v krátkém čase, vstřelili tři branky. Celek z Kotliny se snažil s nepříznivým stavem něco udělat, ale recept na skvěle chytající gólmany Jihočechů nenašel.

Domácí hokejisté vstoupili do bitvy s Havlíčkovým Brodem lépe, když byli aktivnější. Ze svého tlaku, ale nedokázali vsítit úvodní branku utkání. V páté minutě mohli jít Kohouti do vedení, když se pěknou akcí blýskl Šulek. Domácího hráče vychytal výborným zákrokem gólman Nedvěd, který si posléze poradil i s dorážkami. Tábor zúročil svoji aktivitu v osmé minutě. Ondřej Šulek se po pravé straně dostal do pásma, odkud přízemní ranou překonal brankáře Havlíčkova Brodu. V polovině první části mohli domácí hokejisté vést o dvě branky. V přesilové hře si vytvořili souvislý tlak, který nedokázal využít Seidl. Forvard Kohoutů nevtěsnal kotouč do odkryté branky Bruslařů. V závěru první třetiny si zahráli početní výhodu i Havlíčkobrodští, kteří mohli srovnat stav zápasu. Po Benákově vyražené střele nesupěli se svými dorážkami Cachnín s Mlynářem.

Jihočeši započali druhou část hry přesilovou výhodou. Kohouti ostřelovali branku Nedvěda, který si ve svém brankovišti počínal bezchybně. Ve 25. minutě měli stejnou možnost hostující hráči Havlíčkova Brodu, jenže ti mohli v početní výhodě inkasovat. Do úniku se dostal Radoš, kterého na poslední chvíli zastavil obránce Benák. O tři minuty později tentýž obránce zatáhl za záchranou brzdu a rozhodčí nařídili trestné střílení. K němu se postavil Přibyl, který si rozpohyboval brankáře, který vytáhl proti jeho zakončení fantastický zákrok. Ve 32. minutě vystřídali hosté z Vysočiny své brankáře, když Nedvěda nahradil Vácha. Mladíček mezi třemi tyčemi měl těžký nástup, protože po svém nástupu lovil puk ze sítě. Tábor využil přečíslení tři na jednoho, když na jeho konci byl Vladimír Škoda. Domácí útočník dostal puk jako na zlatém podnose, když ho uklidil za bezmocného gólmana.

Havlíčkův Brod mohl bleskově odpovědět, ale Mlynáře vychytal Kolář. Staré přísloví „Nedáš, dostaneš,“ platilo i tentokrát, když ve 33. minutě to bylo o tři branky. Gólový úspěch slavil Marcel Dvořák, jenž dostal ideální nahrávku před branku, když dopravil kus černé gumy do sítě. Tábor korunoval povedenou dvouminutovku ve 35. minutě zásluhou Jakuba Matušíka. Zkušený útočník se nacházel na pravé straně kluziště, odkud trefil volné místo u vzdálenější tyče. Ke konci druhé dvacetiminutovky se mohli dočkat i hosté, jenže proti byl Kristián Kolář. Maskovaná opora Kohoutů vychytala pokus Cachnína a vzápětí i dorážejícího se Holendu.

Tábor šel do třetí třetiny se změnou v brance, když Koláře vystřídal Novák, jenž pozoroval přesilovou hru svých spoluhráčů. V ní Kohouti zle zatápěli, ale Vácha byl na místě. Bruslaři se ubránili a hned potom mohli korigovat stav utkání z přečíslení. Jaroslav Ludvík nenašel svojí nahrávkou najíždějícího Voříška. Tábor dal svému soupeři bůra, a to ve 45. minutě. Marcel Dvořák si našel vhodnou palebnou pozici, ze které dostal puk za brankáře Bruslařů. Potom přišly dobré chvíle gólmana Havlíčkova Brodu, jenž si poradil s dvojitým pokusem Práška. Celek z Vysočiny mohl snížit jedenáct minut před koncem, ale Nováka zastoupila branková konstrukce. Oba týmy se střídaly v šancích, ale maskovaní muži byli na svých místech. A to i v 58. minutě, kdy Volf jel na Váchu. Domácí hráč nedokázal překonat brankáře mezi betony.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

přát.. kolo, čtvrtek 20.8.2020 od 18:00
Zimní stadion města Tábor
5:0
(1:0, 3:0, 1:0)
Tábor - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 8. Šulek, 33. Škoda (Přibyl), 33. Dvořák (Černý), 35. Matušík (Šulek, Hajič), 45. Dvořák (Zayml, Březina). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:29 (12:8, 13:14, 15:7). Průběh utkání: 5:0.