8. 9. 2018 | Ladislav Vácha

Fantazie! Juniorka doma po famózním obratu skolila Pardubice!

Takový vstup do nové extraligové sezony snad nečekali ani ti největší optimisté! Junioři ze dvou utkání vyválčili hned 7 bodů z osmi možných, když si po vítězství nad Hradcem Králové vyšlápli i na silné Pardubice a senzačně se vyhřívají na čele tabulky! Duel s Dynamem se však pro ně nevyvíjel vůbec dobře, když po dvou třetinách prohrávali 0:2, přičemž druhou branku inkasovali těsně před odchodem do šaten. Ve třetí periodě však předvedli fantastický obrat a slavili vítězství 4:2. Východočeši nakonec získali alespoň bod, když zvládli lépe nastavení. Za Havlíčkův Brod se postupně trefili Vojtěch Veverka, Jakub Košťál, Dominik Vacík a Richard Cachnín.

Bruslaři totálně prospali začátek zápasu a Dynamo nebezpečně hrozilo, ale brankář Arbelovský předváděl fantastické zákroky. Už ve 2. minutě usedl na trestnou lavici brodský kapitán Tecl a Pardubice byly blízko první brance. Nejdříve gólman Arbelovský skvěle zneškodnil dělovku Jelínka od modré čáry a vzápětí orazítkoval Bučko svou ranou tyčku. V 9. minutě Jelínek nevybíravě sestřelil Vaňouse a vyfasoval trest na 5 minut plus do konce utkání. Bruslařům se dlouhá přesilovka nepovedla, navíc ji výrazně zkrátil Dvořákův trest. Východočeši byli i nadále o něco aktivnější, ale stále se jim nedařilo najít účinný recept na bravurně chytajícího Arbelovského. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Domácí v prostřední části pomalu začali vyrovnávat hru, ale do vedení šel soupeř. Ve 27. minutě fauloval obránce Dudycha a Dynamu stačilo na využití přesilovky jen šest sekund. Po vyhraném vhazování nabil Chára dobře postavenému Martinu Bučkovi, jehož skrytá střela od modré čáry zaplula nad levé rameno brankáře Arbelovského, jenž neviděl přes hradbu těl před sebou zhola nic. Svěřenci trenérů Václava Adama a Richarda Cachnína se dostávali do šancí, ale s jejich proměňováním byli na štíru. Těsně před druhou sirénou to vypadalo s Broďáky ještě hůř, protože za katr zamířil Vaňous a hosté se už za 7 sekund radovali. Ránu Bucka sice gólman Arbelovský zmařil parádním semaforem, jenže kotouč neudržel v lapačce a Martin Kostka z dorážky zavěsil do odkryté brány.

Havlíčkův Brod vlétl do třetí periody jako utržený ze řetězu a už po třinácti sekundách slavil důležitou kontaktní branku, když po hrubce v pardubické rozehrávce získal puk Vojtěch Veverka a parádní ranou z mezikruží nad vyrážečku nedal brankáři Nečasovi žádnou šanci. Domácí potom čekaly perné chvilky, když se museli bránit ve třech, ale poradili si na jedničku. S blížící se třetí sirénou začínali mít více ze hry a v čase 54:55 se dočkali zaslouženého vyrovnání. Vaňous nastartoval hezkým pasem do samostatného úniku Jakuba Košťála, jenž nezaváhal a přízemní střelou prostřelil gólmana Nečase. Hosté se ani nestihli vzpamatovat a už za 19 sekund schytali další tvrdý direkt. Na modré čáře práskl do puku Dominik Vacík a jeho pumelice zapadla do horního rohu pardubického brány. Hokejisté z města perníku ještě měli k dispozici jednu přesilovku a sáhli ke hře bez brankáře, jenže definitivní pečeť na brodské vítězství připlácl Richard Cachnín, jenž trefil prázdnou bránu.

Pokračovalo se bojem o bonusový bod v pětiminutovém nastavení a Dynamo využilo obrovskou příležitost v podobě dlouhé přesilovky 5 na 3. Bruslaři se dostali pod velký tlak, při němž tvrdě vypálil z okraje kruhů Martin Bučko a po jeho prudkém střeleckém pokusu se natahoval brankář Arbelovský marně. Domácí tak získali 3 body za výhru 4:2 a Východočeši si domů odvezli alespoň bod za triumf v nastavení.

Extraliga juniorů

Branky a nahrávky: 41. Veverka, 55. Košťál (Vaňous), 56. D. Vacík (Cachnín), 59. Cachnín (Tecl, Dudycha) – 27. Bučko (Chára, Rozlílek), 40. Kostka (Bucek, Bučko), 62. Bučko (Bucek, Koffer). Rozhodčí: Petr Lacina – Ondřej Polák, Lukáš Rampír. Vyloučení: 10:5, navíc Jelínek (PCE) 5 + OK [ZHK]. Využití: 0:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 87. Střely na branku: 27:40 (8:12, 12:12, 7:13 – 0:3). Průběh utkání: 0:2, 4:2. Prodloužení: 0:1.

Arbelovský (Nedvěd) – Vacík, Dudycha, Nepokoj, Pejchal (A), Najman, Dvořák, Krejčí – Veverka, Cachnín (A), Tecl (C) – Petržilka, Hromádka, Fiala – Vaňous, Košťál, Kopic – Klofáč, Pokorný

Pardubice

Nečas (Vlk) – Dubovčí, Hrádek, Leder, Nedelka, Bučko, Jelínek, Kaštánek – Rouha, Rozlílek (C), Antoníček, Koffer, Kostka, Chára, Rohlík, Šír, Bucek (A), Trejbal, Tobiáš