18. 9. 2021 | Štěpán Ondráček

Úspěšný vstup do sezony, Bruslaři porazili po boji Řisuty!

První zápas nové sezony mají za sebou hokejisté Havlíčkova Brodu, kteří hostili na domácím ledě Řisuty. Soupeř šel rychle do vedení a Bruslaři dlouho dobývali branku Davida Stahla. Maskovaná opora Řisut kapitulovala ve druhé třetině, a tak dlouho nebylo o vítězi jasno. Nakonec Havlíčkův Brod zužitkoval herní převahu a připsal si tři body do tabulky. Do listiny střelců se dvakrát zapsal Jan Bulín a po jedné trefě zapsali Tomáš Janoušek a Petr Kuchta.

Havlíčkův Brod vstoupil do zápasu aktivně, ale byli to právě hosté, kteří otevřeli gólový účet utkání. Formánkovu střelu vyrazil Nedvěd před sebe a u odraženého kotouče byl nejrychleji Petr Havlůj. Útočník Řisut zasunul puk do poloprázdné svatyně Bruslařů. Hosté mohli navýšit vedení v sedmé minutě, ale Patykův projektil byl až moc přesný, mířil do levé tyče. Havlíčkův Brod se snažil vyrovnat, ale jejich šance ztroskotaly na výborném gólmanovi Stahlovi. Necelé dvě minuty před koncem úvodní třetiny mohli hosté vsítit druhý gól. Fortelkovu dorážku zastavil v brankovišti Nedvěd.

Druhá třetina patřila domácímu výběru, který se tlačil více do branky. Střely Kuchty ani Mlynáře však nenašly přesný cíl. Havlíčkovu Brodu nepomohla k vyrovnání ani první přesilová hra, kde Košťála vychytal famózně Stahl. Hosté neměli odpověď na hru Bruslařů, kteří vyrovnali ve 33. minutě. Přesilovkovou kombinaci zakončil po přihrávce Cachnína Jan Bulín. Domácích hokejistů byl poté plný led a jejich gólovky likvidoval spolehlivý Stahl. Kýžená odměna pro Konečného svěřence přišla ve 38. minutě. Nepokojův projektil vyrazil brankář hostí na hůl Tomáše Janouška. Nová akvizice Bruslařů poslala puk do sítě i za pomoci tyče. Havlíčkův Brod mohl do konce druhé části přidat další branky, ale vše pochytal fantom hostí Stahl.

Začátek třetí třetiny se divákům musel líbit, nabídl hned dvě branky. Ve 42. minutě vyrovnali hosté. Petr Janeček vybojoval puk za brankou Bruslařů a hned ho poslal za přesouvajícího se Nedvěda. Havlíčkův Brod nečekal s odpovědí příliš dlouho, když Košťál nahrál na Petra Kuchtu. Domácí hráč si vylepšil střeleckou pozici a puk poslal mezi Stahlovy betony. Ve 48. minutě mohly Řisuty vyrovnat, když se do dvojnásobné šance dostal Patyk. Útočník hostů nedostal kotouč za Nedvěda. Havlíčkův Brod se mohl uklidnit v přesilové hře, ale tu neproměnil a soupeř začal být nepříjemný. V další šanci se ocitl Patyk, ale i tentokrát byl v souboji s gólmanem Havlíčkova Brodu poražen. Řisuty zkusily v závěru hru v šesti, ale jejich počin ztrestal deset sekund před koncem utkání Jan Bulín.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Havl. Brod - Řisuty

Branky a nahrávky: 33. Bulín (Cachnín, Čejka), 38. Janoušek (Voříšek, Nepokoj), 43. Kuchta (D. Košťál), 60. Bulín (Čejka, Cachnín) – 1. Havlůj (Formánek, Janeček), 42. Janeček (Formánek, Havlůj). Rozhodčí: Tomáš Mejzlík – Jaroslav Štěrba, Dominik Viskot. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 352. Střely na branku: 53:26 (12:8, 24:8, 17:10). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Nedvěd (Chaloupek) – R. Čermák, Najman, Nepokoj, Janoušek, Kliment, Dvořák, J. Ludvík – Čejka, Cachnín, Bulín – Holenda, Mlynář, Voříšek (C) – Tecl, D. Košťál, Kuchta (A) – Kalač, T. Ludvík (A), Krejčí