2. 3. 2014 | Richard Wagner, Ladislav Vácha

Dravé šelmy si pochutnaly na oslabených mladších dorostencích

Havlíčkův Brod - Rebelové nastoupili k zápasu bez svého kapitána Davida Michálka, který má zraněnou nohu. „Bohužel je to až do konce sezony, takže už si letos asi nezahraji,“ smutnil nejproduktivnější hráč souboru z Kotliny. K zápasu nenaskočil ani jeho kolega z první formace Jiří Vlach a v obraně chyběl nemocný bek Patrik Hrabaň. Výrazně omlazená sestava pak první třetinu zdatně vzdorovala, ale od prostřední části začali hosté sypat puky do branky jako cukr do kafe. Ukazatel skóre se zastavil až na hodnotě osm.

První třetinu si podmanili brankáři

Úvod do zápasu patřil Královéhradeckým. Ti se tlačili do šancí a zásobili Miroslava Hanáka prací. Do brejku se pak ale dostal Josef Pilný, leč díky dobré práci obránce se k pořádné střele nedostal. V polovině periody měli hosté z východu Čech tlak a Radovan Pavlík se na kruhu odhodlal ke střele, kterou ale umístil jen do výstroje domácího muže s maskou. Rebelové se mohli prosadit po úniku Mirka Březiny, ale ten pálil nepřesně. O dorážku střely od modré se pak hlásil Vojtěch Veverka, ale na Weisse si nepřišel. V posledních minutách ujel domácím bekům Radovan Pavlík, který si to štrádoval na kasu stejně rychle jako mezinárodní expres do Vídně, ale královéhradecký hráč nedojel na rozdíl od zmíněné vlakové soupravy až do svého cíle včas. Sice stihl puk přehodit přes Hanákovy betony, ale to už bylo po siréně.

Gólové tornádo Královských lvů zcela šokovalo Kotlinu

Hosté se dostali hned po startu prostřední části do šance, kterou ale domácí gólman pokryl. Následně vznikla mela a na trestnou lavici byli vykázáni Vojtěch Veverka s Martinem Hejnou. Ve hře čtyř proti čtyřem napálil touš na kasu Jaroslav Dvořák, jehož pokus přizvedl nad Hanákovo rameno Martin Štohanzl. Východočeši se pak prosadili v oslabení. Domácím hrubě nesedla početní výhoda a tři vteřiny před návratem Radima Šaldy na led ujel po vysunutí Kryštofem Hroudným Radovan Pavlík, jenž si vymíchal domácího strážce svatyně a neomylně zavěsil. Netrvalo dlouho a bylo to již 3:0. Po nádherné spolupráci celé lajny využili hosté chybného postavení Miroslava Hanáka, který nechal u své levé tyče dost prostoru, k tomu, aby Dominik Matouš umístil do tohoto prostoru svou střelu. Hosté se i nadále prezentovali dobrou útočnou hrou a neustále bušili do havlíčkobrodské obrany. Maskovaný muž Rebelů musel tasit jeden zákrok za druhým, ale další trefu ve své síti již do konce periody nedopustil.

Hradec Králové dokončil demolici Kotliny

Hosté začali znovu ve velkém stylu. Mikuláš Matouš vypálil z levého kruhu a pod lapačkou Miroslava Hanáka prošel až za čáru. Do branky domácích se poroučel David Marek. Ten byl přivítán ve velkém stylu. Tvrdou ranou pod horní tyč zavěsil Filip Jirásek. Na domácím náhradníkovi si pak vylámal zuby Jaroslav Dvořák, který nepřehodil jeho betony a následně umístil z dorážky touš do jeho hrudi. Hosté pokračovali ve velkolepém představení a Patrik Hidveghy si v brejku položil Marka a zavěsil přesně nad jeho beton. Maskovaná opora Havlíčkova Brodu se pak znovu poroučela na střídačku po ráně Filipa Jiráska z mezikruží, která mu prošla mezi betony. Trenéři jej ale nechali dál ve hře a udělali dobře. Nebýt Davida Marka a jeho bleskového přesunu, mohl se do střelecké listiny zapsat i Filip Moník. Čestný úspěch mohl zaznamenat Vojtěch Veverka, ale z velké blízkosti mířil nepřesně. Definitivní tečku za utkáním pak udělal Martin Štohanzl, jenž z levého kruhu zakončil pohlednou kombinaci svého mužstva ranou pod horní tyč.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jiří Benák 0 0 0 -5 2
Lukáš Beran 0 0 0 -4 0
Mirek Březina 0 0 0 -3 0
Adam Fixa 0 0 0 -2 0
Vojtěch Holenda 0 0 0 -3 0
Filip Chymo 0 0 0 -2 0
Jiří Jílek 0 0 0 -1 0
Slavomír Kadleček 0 0 0 -1 0
Jiří Kopic 0 0 0 -3 0
Tomáš Lachman 0 0 0 -2 0
Viktor Michalička 0 0 0 0 0
Michal Němec 0 0 0 -2 0
Martin Nepokoj 0 0 0 -1 0
Jan Petržílek 0 0 0 -2 0
Josef Pilný 0 0 0 -2 0
Tomáš Vala 0 0 0 -2 0
Matěj Vála 0 0 0 -2 0
Vojtěch Veverka 0 0 0 -2 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Miroslav Hanák 44 43 4 39 90,70 0 0
David Marek 16 0 4 0 90,70 0 0

Ohlasy k utkání

32. kolo, neděle 2.3.2014 od  
0:8
(0:0, 0:3, 0:5)
Havl. Brod - Hr. Králové
ELIOD extraliga mladšího dorostu

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 23. Štohanzl (Dvořák), 27. Pavlík (Hroudný), 30. D. Matouš (Jirásek, Štohanzl), 44. M. Matouš (F. Moník, Pažourek), 45. Jirásek (Hejna), 49. Hidveghy (Matějček, Pohl), 52. Jirásek (J. Moník), 59. Štohanzl (Jirásek, D. Matouš). Rozhodčí: Lukáš Klouda – Jan Jeletz, Gabriela Šťastná. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 90. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:8.

Sestavy

Havl. Brod

Hanák (44. Marek) – Nepokoj, Němec, Vála, Benák "C", Kopic, Lachman – Jílek, Kadleček, Holenda, Petržílek, Vala, Beran, Chymo, Pilný, Fixa, Veverka, Březina, Michalička.

Hr. Králové

Weiss (Vomáčka) – Pohl, Hroudný, Šalda, Fanderlik – D. Matouš, J. Moník, F. Moník, Matějček, Pažourek, M. Matouš, Jirásek, Dvořák, Štohanzl, Kynčl, Hejna, Hidveghy, Pavlík "C".

Aktuality

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu