24. 1. 2014 | Richard Wagner

Starší dorost načal druhou polovinu nadstavby katastrofálně, Opava dobyla Kotlinu za deset minut

Havlíčkův Brod - Měl to být vyrovnaný souboj prvního celku tabulky s mančaftem ze druhého místa. Tomu nasvědčovaly i výsledky prvních vzájemných utkání, v nichž pokaždé rozhodovaly až nájezdy. Dnes bylo ale vše úplně jinak. Havlíčkobrodští nastupovali do utkání po téměř týdnu bez ledové plochy, protože ta v Kotlině patřila Zimním olympijským hrám dětí a mládeže, které se zde organizačně velmi povedly. Již po deseti minutách hry odstoupil brankář Dominik Nahodil, jenž se nechal po třech gólech vystřídat Jiřím Adamem. Opava pak od druhé třetiny zvolnila a Rebelové se dostali do tempa, leč na víc než jen snížení z hole Patrika Málka to nestačilo.

Opava vlétla do utkání jako uragán do New Orleans a první šanci ještě obranným zákrokem uhasil David Michálek, ale následně už uspěl v početní výhodě se střelou nad rameno brankáře Jan Dlouhý. Neuběhlo ani pět minut a Dominik Nahodil musel smutně sklopit hlavu podruhé. Petr Krupa si jej na brankovišti položil a bez pardónu zavěsil. Když pak ale využil přesilovku ranou mezi betony Tomáš Černý, nezůstalo jen u klopení hlav, ale Dominik Nahodil se nechal vystřídat Jiřím Adamem. Slezan byl v tempu a neustále zásobil domácí oporu mezi tyčemi prací. Ta nakonec inkasovala také ještě v první periodě. Petr Krupa dostal hrací gumu mezi nohy gólmana až za čáru.

Prostřední část přinesla vyrovnání hry a práce tak nabyla i Janu Drndovi. Ten se musel několikrát činit po střelách z bezprostřední blízkosti, ale pokaždé odolal. Nestačil však na akci, na jejímž konci byla dorážka Patrika Málka mezi jeho betony. Havlíčkobrodský brankář Jiří Adam si tak v této periodě mohl více odpočinout. Co se týče útočné aktivity, tak se dařilo zejména duu Jakub Abbrent - Jan Jelínek, ale ani jeden z nich na Drndu nevyzrál.

Opava měla parádní nástup také do poslední části. Matěj Ondruch nechal kotouč Tomáši Rouskovi, který svou dělovkou propálil Jiřího Adama. Závěr zápasu se již více méně jen dohrával. Oba celky si vytvořily nějakou tu lepší šanci, ale další gól už nepadl. Přibylo ale vyloučených a trestná lavice se v jednu chvíli změnila na provizorní střídačku.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jakub Abbrent 0 0 0 0 0
Marek Bancíř 0 0 0 0 2
David Bušek 0 1 1 0 25
Tomáš Cejpek 0 0 0 0 2
Lukáš Gažák 0 0 0 0 2
Jan Jelínek 0 0 0 0 0
Jan Krajcigr 0 0 0 0 0
Lukáš Křížek 0 0 0 0 2
Jakub Lacina 0 0 0 0 0
Patrik Málek 1 0 1 0 2
Dušan Mendl 0 0 0 0 2
David Michálek 0 0 0 0 0
Martin Polák 0 0 0 0 2
Michal Přibyl 0 0 0 0 0
Dominik Suchý 0 0 0 0 0
Jan Vacek 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Adam 50 2 2 0 0,00 0 0
Dominik Nahodil 10 3 3 0 0,00 0 0

Ohlasy k utkání

N11. kolo, pátek 24.1.2014 od 15:00
1:5
(0:4, 1:0, 0:1)
Havl. Brod - Opava
C. E. B. liga staršího dorostu

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 32. Málek (Bušek) – 5. Dlouhý (Černý), 8. Krupa (Hlista), 10. Černý (Nardelli), 14. Krupa (Hlista, Dreljuš), 44. Rousek (Ondruch). Rozhodčí: Oldřich Hejduk – Petr Kotlík, David Rittich. Vyloučení: 8:7, navíc Bušek (HBR) 5+OK [ZHK]. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

Sestavy

Havl. Brod

Nahodil (10. Adam) – Vacek, Mendl "C", Suchý, Krajcigr, Bancíř, Lacina, Gažák – Michálek, Křížek, Abbrent, Cejpek, Jelínek, Málek, Bušek, Polák, Přibyl.

Opava

Drnda (Marek) – Rousek, Ondruch, Hlista "C", Krupa, Klement, Cygal, Monczmann, Blaževič, Dreljuš, Klapetek, Černý, Borunský, Nardelli, Dlouhý, Štěpánek.

Aktuality

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři