28. 10. 2015 | Milan Sochor

Po první třetině mohlo být jasno, Bílina ovšem předvedla dokonalý obrat

HAVLÍČKŮV BROD – Zápas začal z pohledu domácích výborně. Třemi rychlými góly si vypracovali brzké vedení. Bruslaři měli několik dalších šancí a utkání mohlo být rozhodnuto. Před první přestávkou se však ještě podařilo Bílině snížit. Druhá třetina rozhodla o osudu utkání. Padly v ní hned čtyři branky, všechny ovšem do havlíčkobrodské svatyně. Hosté tak předvedli velký obrat a dostali se dokonce do dvougólového vedení. Ve třetí třetině se čekala stíhací jízda Havlíčkova Brodu. Prosazovali se ale znovu hosté, kteří svůj náskok ještě navýšili a uštědřili svěřencům Aleše Tottera tvrdou lekci.

Do sestavy se vrátili ruští útočníci a hned to bylo na ledě cítit. Miroslav Duben v přesilové hře našel v levém kruhu Jevgenije Kondratěva, jehož nechytatelná střela zamířila přesně do protějšího horního rohu. Také s druhou přesilovkou si Bruslaři poradili. Patrik Přidal zblízka propálil hostujícího gólmana. O chvíli později už domácí vedli o tři góly, když se z mezikruží prosadil Tomáš Ludvík střelou z první. Necelou minutu před koncem dostal příliš prostoru před brankovištěm v početní výhodě Jan Trübenecker, jenž natřikrát dorazil puk do sítě.

Druhá perioda patřila hostům, kteří předvedli dokonalý obrat. O snížení se postaral Zdeněk Petráš, když sám zakončil přečíslení 2 na 1. Po polovině hry bylo vyrovnáno, na konci přesilovkové kombinace stál Roman Fučík. Obrat pak dokonal Radim Řezníček, jenž se trefil v další přesilové hře. Bílina však stále neměla dost. Půlminutu před koncem druhé části přidal další zásek na hůl Jakub Čmolík a svěřenci Aleše Tottera měli o přestávce o čem přemýšlet.

Fanoušci od začátku třetí třetiny hnali své oblíbence za vyrovnáním, byli to ovšem hosté, kdo se hned v úvodu tohoto dějství dostal do dobré šance. Jakub Procházka z blízkosti ale minul odkrytou bránu. Zanedlouho už se hosté radovali. Před brankovištěm zůstal úplně volný Jakub Čmolík, měl dostatek času srovnat si puk na hůl a propálit Jiřího Zvolánka. Poslední tečku na střelecké listině pak napsal Jan Trübenecker, na kterého zívala odkrytá brána, čímž nemohl pohrdnout. Závěr zápasu byl vyhrocený a na ledě se urodilo několik šarvátek, na výsledku se už nic ovšem nezměnilo.

Kompletní reportáž včetně celé povedené první třetiny naleznete zde.

2. liga

Branky a nahrávky: 6. Kondratěv (Duben, Vlasov), 9. Přidal (Endál, Třetina), 13. Ludvík (Kozlík, Kuchta) – 20. Trübenecker (Cvrk), 26. Petráš, 34. Fučík (Trübenecker, Čmolík), 36. Řezníček (Fučík, Cvrk), 40. Čmolík (Trübenecker), 45. Čmolík (Trübenecker, Řezníček), 54. Trübenecker (Čmolík). Rozhodčí: Petr Humpolíček – Pavel Kříž, Ivan Čuňočka. Vyloučení: 9:7, navíc Ludvík 5 + OK [NARZ], Vala 5 + OK [HRUB], Třetina 5 + OK [HRUB] - Fučík 5 + OK [HRUB], Brandejský 5 + OK [HRUB]. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 562. Střely na branku: 31:42. Průběh utkání: 3:0, 3:7.

Zvolánek (Dusík) – Lacina, Duben "A", Kolda, Kořínek, Pecen, Vala, Mendl – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kozlík, Kuchta, Ludvík – Hlídek, Cejpek, Chlubna – Kondratěv, Vlasov, Jelínek