4. 11. 2015 | Richard Wagner

Neproměníš, nevyhraješ. Bruslaři nepřetavili svou převahu v góly a podlehli Nymburku

HAVLÍČKŮV BROD - Podobný zápas jako dnes zažil Nymburk v Kotlině, zažil před dvěma koly i v Písku, akorát s opačným výsledkem. U Otavy měli více ze hry, ale díky výborně chytajícímu Pancovi nakonec na body nedosáhli. Dnes se karta obrátila. Gólman Brázdil zavřel svou klec a až na dva pokusy nepovolil Bruslařům, kterým se do sestavy vrátili Lukášové Endál s Dusíkem, víc, než jen dva zásahy. Naopak Středočeši rozhodli dvěma slepenými góly ze začátku prostředního dějství. Velice omlazená sestava Havlíčkova Brodu tak na úspěch z Děčína nenavázala.

Bruslaři začali zápas ostře. Již v první minutě dobře napadal Tomáš Ludvík, který zachytil nepřesnou rozehrávkou a před Brázdilem nezaváhal. Domácí se dostali do tempa a zásobili hostujícího muže s maskou prací. Ten však proti projektilům vyslaným z hokejek BK nastavoval svou bleskovou výstroj. V deváté minutě se hostům povedlo srovnat. Jan Jindra střelou z levého kruhu pokořil Dusíka. Domácím se pak nepovedlo využít nabídnuté početní převahy.

V prostřední části se naskytla situace čtyř proti čtyřem. Ve sníženém počtu hráčů na obou stranách našel Novák před levou tyči volného Filipa Ječného, který zblízka zametl puk za přesouvajícího se gólmana. Minutku nato vyhrál v útočném pásmu vhazování Šimek, Jan Stehlík napřáhl z vrcholu kruhu a ranou nad beton vyhnal Dusíka z brány. Jeho náhradník Zvolánek neměl poté moc práce. I díky tomu, že domácí hráli téměř šest minut v kuse přesilovku, ale prosadit se nedokázali. V asi nejvážnějších šancích Vala trefil jen Brázdilovu hruď a Vlasov zblízka přestřelil.

Třetí třetina nabídla z domácí strany urputný boj za vyrovnáním. Vše začal naplňovat už ve 42. minutě Kirill Vlasov, jenž využil Kondratěvovu nahrávku a před Brázdilem prošťouchl puk za čáru. Hostující gólman pak ale zcela zavřel svoji branku a ačkoliv se domácí snažili, tak jej překonat nedokázali. Nejblíže ke gólu byl znovu Vlasov, ale jeho kličku nymburský mág vystihl. Pravda, Brázdil měl také štěstí, když Přidal netrefil poloodkrytou bránu, ale to k dobrému brankáři prostě patří. Bruslařům nepomohla ani závěrečná power-play, při níž málem pečetil výsledek Stehlík, který ale odkrytou klec minul.

Podrobnou reportáž ze zápasu naleznete ZDE.

Havl. Brod - Nymburk

Branky a nahrávky: 1. Ludvík, 42. Vlasov (Kondratěv) – 9. Jindra (Rittig), 24. Ječný (Novák), 25. Stehlík (Šimek). Rozhodčí: Svatopluk Kopeček – Radek Špringl, Jan Pechánek. Vyloučení: 2:8, navíc Čapek (NYM) 10 min. OT [HRUB].. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 472. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

Dusík (25. Zvolánek) – Duben "C", Lacina, Kořínek "A", Vala, Suchý, Semrád, Bušek – Endál "A", Přidal, Cejpek, Ludvík, Vlasov, Kondratěv, Chlubna, Kozlík, Kuchta, Jelínek, Hlídek, Kraučuk.