BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Nymburk 2:3 - Neproměníš, nevyhraješ. Bruslaři nepřetavili svou převahu v góly a podlehli Nymburku
Neproměníš, nevyhraješ. Bruslaři nepřetavili svou převahu v góly a podlehli Nymburku

Neproměníš, nevyhraješ. Bruslaři nepřetavili svou převahu v góly a podlehli Nymburku

04.11.2015 | Richard Wagner

HAVLÍČKŮV BROD - Podobný zápas jako dnes zažil Nymburk v Kotlině, zažil před dvěma koly i v Písku, akorát s opačným výsledkem. U Otavy měli více ze hry, ale díky výborně chytajícímu Pancovi nakonec na body nedosáhli. Dnes se karta obrátila. Gólman Brázdil zavřel svou klec a až na dva pokusy nepovolil Bruslařům, kterým se do sestavy vrátili Lukášové Endál s Dusíkem, víc, než jen dva zásahy. Naopak Středočeši rozhodli dvěma slepenými góly ze začátku prostředního dějství. Velice omlazená sestava Havlíčkova Brodu tak na úspěch z Děčína nenavázala.

 
13.kolo, středa 4.11.2015
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - NED Hockey Nymburk
NED Hockey Nymburk
2:3
(1:1, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Ludvík, 42. Vlasov (Kondratěv) – 9. Jindra (Rittig), 24. Ječný (Novák), 25. Stehlík (Šimek). Rozhodčí: Svatopluk Kopeček – Radek Špringl, Jan Pechánek. Vyloučení: 2:8, navíc Čapek (NYM) 10 min. OT [HRUB].. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 472. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

BK Havlíčkův Brod: Dusík (25. Zvolánek) – Duben "C", Lacina, Kořínek "A", Vala, Suchý, Semrád, Bušek – Endál "A", Přidal, Cejpek, Ludvík, Vlasov, Kondratěv, Chlubna, Kozlík, Kuchta, Jelínek, Hlídek, Kraučuk.

NED Hockey Nymburk: Brázdil (Matoušek) – O. Kříž "A", Loučka, Knesl, M. Novák, Rittig, Saňa, Suda, Košař – Bičiště "A", Šimek "C", Protivný, Eis, Čapek, Stehlík, Jindra, Ječný, Smejkal, Brzák, J. Michálek.

 

Bruslaři začali zápas ostře. Již v první minutě dobře napadal Tomáš Ludvík, který zachytil nepřesnou rozehrávkou a před Brázdilem nezaváhal. Domácí se dostali do tempa a zásobili hostujícího muže s maskou prací. Ten však proti projektilům vyslaným z hokejek BK nastavoval svou bleskovou výstroj. V deváté minutě se hostům povedlo srovnat. Jan Jindra střelou z levého kruhu pokořil Dusíka. Domácím se pak nepovedlo využít nabídnuté početní převahy.

V prostřední části se naskytla situace čtyř proti čtyřem. Ve sníženém počtu hráčů na obou stranách našel Novák před levou tyči volného Filipa Ječného, který zblízka zametl puk za přesouvajícího se gólmana. Minutku nato vyhrál v útočném pásmu vhazování Šimek, Jan Stehlík napřáhl z vrcholu kruhu a ranou nad beton vyhnal Dusíka z brány. Jeho náhradník Zvolánek neměl poté moc práce. I díky tomu, že domácí hráli téměř šest minut v kuse přesilovku, ale prosadit se nedokázali. V asi nejvážnějších šancích Vala trefil jen Brázdilovu hruď a Vlasov zblízka přestřelil.

Třetí třetina nabídla z domácí strany urputný boj za vyrovnáním. Vše začal naplňovat už ve 42. minutě Kirill Vlasov, jenž využil Kondratěvovu nahrávku a před Brázdilem prošťouchl puk za čáru. Hostující gólman pak ale zcela zavřel svoji branku a ačkoliv se domácí snažili, tak jej překonat nedokázali. Nejblíže ke gólu byl znovu Vlasov, ale jeho kličku nymburský mág vystihl. Pravda, Brázdil měl také štěstí, když Přidal netrefil poloodkrytou bránu, ale to k dobrému brankáři prostě patří. Bruslařům nepomohla ani závěrečná power-play, při níž málem pečetil výsledek Stehlík, který ale odkrytou klec minul.

Podrobnou reportáž ze zápasu naleznete ZDE.

Ohlasy trenérů

Aleš Totter (BK Havlíčkův Brod): Je to těžké. Kvůli různým okolnostem jsme nuceni hrát s takhle mladým týmem. Myslím si, že se to projevilo, hlavně v silových soubojích. Dneska dva obránci ze šesti hráli svůj první zápas a máme v obraně tři hráče ročníku 97. Trošku to bylo znát, ale myslím si, že jsme zápas mohli zvládnout přístupem a srdcem. Lidi to cítili, my jsme do toho dali srdce až ve třetí třetině a to mě mrzí. Protože když jsme takhle mladý tým, tak tam musíme dát jinou energii. Nezvrátili jsme zápas. Musíme vyřešit, že junioři tady chodí z kabiny do kabiny a nepatří ani do juniorky ani do áčka. Musíme v tom udělat řád. Příští týden se rozhodneme, jsou různé možnosti a podle toho se to bude odvíjet dál. Je to těžké, ale musíme si tím projít. Jak jsme tady byli ze začátku v euforii a nepodlehli jsme jí, tak teď nesmíme podlehnout špatným náladám. Ti mladí hráči jsou kvalitní, ale chybí jim zkušenost. V Děčíně jsme uhráli zápas na emoce, ale tady už to nejde. Můžete takhle urvat nějaký zápas, ale sérii neuhrajete. Mrzí nás to. Lidi byli super a my jsme doma prohráli třetí zápas. Příště přijde zase o x diváků méně a to mě mrzí nejvíce, že hazardujeme s domácím prostředím, protože v Děčíně jsme odehráli dobrý zápas a dneska jsme bojovali o vyrovnání ve třetí třetině, ale to je málo. Jsem rád, že se vrací Čenda Novák, protože kvůli okolnostem jsme ho zatím nemohli dát do branky a od zítřka se už bude připravovat s týmem. Věřím, že i marodka a další drobnosti se postupem času uzavřou a příští domácí zápas v sobotu už bychom měli být kompletní. Teď ještě v Táboře ne, ale příští sobotu už ano. Věříme, že se to zase nakopne.

 
Zápasy v sezóně
13.kolo | Havl. Brod - Nymburk | 2:3
30.kolo | Nymburk - Havl. Brod | 0:6
 
Statistiky zápasu
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv