BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Havl. Brod 4:2 - Škoda. Brod neudržel těsné vedení a z Vrchlabí jede s prázdnou
Škoda. Brod neudržel těsné vedení a z Vrchlabí jede s prázdnou

Škoda. Brod neudržel těsné vedení a z Vrchlabí jede s prázdnou

17.11.2015 | Ladislav Vácha, Marek Komárek

Havlíčkův Brod se vydal do dalekých Krkonoš, kde se představil na ledě čtvrtého Vrchlabí. Horalové chtěli potvrdit svou skvělou formu a odklidit z cesty další překážku, ale ve druhé třetině se dostali do problémů, když poslal hosty do překvapivého vedení Lukáš Endál. Domácí se zvedli ve třetí periodě a čtyřmi přesnými zásahy v řadě dokonali velkolepý obrat. Pouhou sekundu před koncem snížil po hezkém úniku Josef Kolda a upravil výsledek na konečných 4:2.

 
16.kolo, úterý 17.11.2015
HC Vrchlabí
HC Vrchlabí - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
4:2
(0:0, 0:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 44. Urban (Jandejsek, Bláha), 52. Šťastný (Jebavý), 57. Filip (Jirků, Jebavý), 60. Jirků (Šťastný, Filip) – 26. Endál (Třetina), 60. Chlubna (Duben, Vlasov). Rozhodčí: Kopeček – Hurita, Urubčík. Vyloučení: 6:12. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 899. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.

HC Vrchlabí: Jakub Jelínek (Abrahám) – Jebavý, Kadavý, Klement, Lenoch, Jandejsek, deCarvalho, Matějček, Chleborád – Šťastný, Filip "C", Jirků, Maďar, Šimoníček, Matějka, Bláha, Urban, Oppelt, Srnský, Blažej, Krsek

BK Havlíčkův Brod: Dusík (Novák) – Duben, Lacina, Kořínek, Loginovskij, Vala, Kolda – Vlasov, Kondratěv, Chlubna, Kozlík, Ludvík, Kuchta, Přidal, Třetina "C", Endál, Jan Jelínek

 

Začátek mohl přinést první branku, když Martin Filip našel před brankou Tomáš Šťastného, který ale nedokázal zamířit mezi tři tyče. Během první části byly k vidění dvě vyloučení na straně domácích, pouze jedno další na straně hostí. Jak se později ukázalo, s dalším průběhem utkání tato situace značně kontrastovala. Vyrovnaný hokej nabíral obrátky, ale všechny šance spolehlivě likvidoval na jedné straně Jelínek, na té druhé Dusík. Branky se devět stovek diváků v první části nedočkalo.

Druhá třetina přinesla o poznání větší počet vyloučených na straně Havlíčkova Brodu. Přinesla také první branku, kterou vstřelil ve 26. minutě Lukáš Endál, když si počkal na správný čas pro střelu a vyjetému Jelínkovi nedal nejmenší šanci zasáhnout. Povzbuzení hosté měli ještě několik nebezpečných závarů, ale Jakub Jelínek za pomoci obrany všechny možnosti odvrátil. Ke slovu se pomalu ale jistě začali dostávat Vrchlabští. Před druhou sirénou se ale ještě žádná z šancí neujala.

Na branky nejbohatší poslední periodu načal Tomáš Šťastný krásnou ranou do břevna. Dusík by si s touto střelou pravděpodobně neporadil. Vyrovnání přišlo v minutě čtyřiačtyřicáté. Patriku Urbanovi se podařilo dorážkou konečně překonat výborného Dusíka. Rozhodující (nikoli vítězná) branka padla v čase 51:10. Dle názoru hostí trochu diskutabilní vyloučení potrestal Tomáš Šťastný. Branka padla ve velmi výhodné přesilové hře čtyři na tři. Ne nadarmo se říká, že přesilová hra čtyř proti třem je výhodnější než její silnější varianta v pěti hráčích. Místo vyrovnání přišla další branka domácích v podání Martina Filipa. Opět se jednalo o využití přesilové hry a opět u toho byl podobně jako u druhé branky Jiří Jebavý. Euforii na stadiónu ještě podpořil trefou do prázdné branky po krásné kombinaci Tomáš Jirků. Na vítězství domácích a dobrém pocitu ze hry nic nezměnila ani branka v poslední vteřině utkání, kterou kvůli nedisciplinovanosti již slavících domácích hráčů vstřelil z úniku Tomáš Chlubna.

Ohlasy trenérů

Petr Hlaváč (trenér Vrchlabí): Byl to velice těžký zápas, soupeř dobře bruslil a napadal. Jejich brankář chytal výborně. My jsme celý zápas hráli to, co jsme hrát chtěli, jen nám tam bohužel nic nespadlo. Zlomili jsme to ve třetí třetině díky přesilovkám. Já jsem tam fauly viděl, z pohledu hostujícího trenéra to bylo asi jiné, ale to nemá cenu výrazněji rozebírat. Kdyby se někteří hráči hostí věnovali více hokeji, tak tu Havlíčkův Brod uhrál lepší výsledek než 4:1.

Aleš Totter (BK Havlíčkův Brod): Odehráli jsme dobrý zápas, ale ve třetí třetině jsme se nechali unést emocemi a v důležitých momentech jsme nebyli koncentrovaní. Poměr vyloučených ve třetí třetině (2:7) neodpovídá průběhu hry. Rozhodčí si to musí srovnat ve svém svědomí. Proto se nedivím Miloši Hořavovi, který je suverénně nejlepším trenérem v Česku, že v našem hokeji nechce působit. Jak on sám říká, tak hráči by museli být z kamene, aby to všechno vydrželi. Dneska to s fair-play nemělo moc společného. Od domácích - a zřejmě i rozhodčích - bylo cílem dostat nás pod tlak, abychom byli emotivní, přestali se koncentrovat na hru a díky tomu jsme prohráli zápas. Všichni hráči si musí uvědomit, že nějaké brečení nám nepomůže. Je to fakt a musíme to zvládnout, i když je to těžké, lépe. Znovu chválím naše skvělé fanoušky a doufám, že si v sobotu užijí derby se Žďárem.

 
Zápasy v sezóně
16.kolo | Vrchlabí - Havl. Brod | 4:2
33.kolo | Havl. Brod - Vrchlabí | 2:3
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv