17. 11. 2015 | Ladislav Vácha, Marek Komárek

Škoda. Brod neudržel těsné vedení a z Vrchlabí jede s prázdnou

Havlíčkův Brod se vydal do dalekých Krkonoš, kde se představil na ledě čtvrtého Vrchlabí. Horalové chtěli potvrdit svou skvělou formu a odklidit z cesty další překážku, ale ve druhé třetině se dostali do problémů, když poslal hosty do překvapivého vedení Lukáš Endál. Domácí se zvedli ve třetí periodě a čtyřmi přesnými zásahy v řadě dokonali velkolepý obrat. Pouhou sekundu před koncem snížil po hezkém úniku Josef Kolda a upravil výsledek na konečných 4:2.

Začátek mohl přinést první branku, když Martin Filip našel před brankou Tomáš Šťastného, který ale nedokázal zamířit mezi tři tyče. Během první části byly k vidění dvě vyloučení na straně domácích, pouze jedno další na straně hostí. Jak se později ukázalo, s dalším průběhem utkání tato situace značně kontrastovala. Vyrovnaný hokej nabíral obrátky, ale všechny šance spolehlivě likvidoval na jedné straně Jelínek, na té druhé Dusík. Branky se devět stovek diváků v první části nedočkalo.

Druhá třetina přinesla o poznání větší počet vyloučených na straně Havlíčkova Brodu. Přinesla také první branku, kterou vstřelil ve 26. minutě Lukáš Endál, když si počkal na správný čas pro střelu a vyjetému Jelínkovi nedal nejmenší šanci zasáhnout. Povzbuzení hosté měli ještě několik nebezpečných závarů, ale Jakub Jelínek za pomoci obrany všechny možnosti odvrátil. Ke slovu se pomalu ale jistě začali dostávat Vrchlabští. Před druhou sirénou se ale ještě žádná z šancí neujala.

Na branky nejbohatší poslední periodu načal Tomáš Šťastný krásnou ranou do břevna. Dusík by si s touto střelou pravděpodobně neporadil. Vyrovnání přišlo v minutě čtyřiačtyřicáté. Patriku Urbanovi se podařilo dorážkou konečně překonat výborného Dusíka. Rozhodující (nikoli vítězná) branka padla v čase 51:10. Dle názoru hostí trochu diskutabilní vyloučení potrestal Tomáš Šťastný. Branka padla ve velmi výhodné přesilové hře čtyři na tři. Ne nadarmo se říká, že přesilová hra čtyř proti třem je výhodnější než její silnější varianta v pěti hráčích. Místo vyrovnání přišla další branka domácích v podání Martina Filipa. Opět se jednalo o využití přesilové hry a opět u toho byl podobně jako u druhé branky Jiří Jebavý. Euforii na stadiónu ještě podpořil trefou do prázdné branky po krásné kombinaci Tomáš Jirků. Na vítězství domácích a dobrém pocitu ze hry nic nezměnila ani branka v poslední vteřině utkání, kterou kvůli nedisciplinovanosti již slavících domácích hráčů vstřelil z úniku Tomáš Chlubna.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Duben 0 1 1 0 2
Lukáš Endál 1 0 1 0 0
Tomáš Chlubna 1 0 1 0 0
Jan Jelínek 0 0 0 0 0
Josef Kolda 0 0 0 0 0
Jevgenij Kondratěv 0 0 0 0 2
Jakub Kořínek 0 0 0 0 0
David Kozlík 0 0 0 0 0
Petr Kuchta 0 0 0 0 2
Jakub Lacina 0 0 0 0 2
Igor Loginovskij 0 0 0 0 2
Tomáš Ludvík 0 0 0 0 2
Patrik Přidal 0 0 0 0 4
Miroslav Třetina 0 1 1 0 2
David Vala 0 0 0 0 4
Kirill Vlasov 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Lukáš Dusík 58 0 3 0 0 0

Ohlasy k utkání

16 kolo, úterý 17.11.2015 od 17:00
4:2
(0:0, 0:1, 4:1)
Vrchlabí - Havl. Brod
2. liga

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 44. Urban (Jandejsek, Bláha), 52. Šťastný (Jebavý), 57. Filip (Jirků, Jebavý), 60. Jirků (Šťastný, Filip) – 26. Endál (Třetina), 60. Chlubna (Duben, Vlasov). Rozhodčí: Kopeček – Hurita, Urubčík. Vyloučení: 6:12. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 899. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.

Sestavy

Vrchlabí

Jakub Jelínek (Abrahám) – Jebavý, Kadavý, Klement, Lenoch, Jandejsek, deCarvalho, Matějček, Chleborád – Šťastný, Filip "C", Jirků, Maďar, Šimoníček, Matějka, Bláha, Urban, Oppelt, Srnský, Blažej, Krsek

Havl. Brod

Dusík (Novák) – Duben, Lacina, Kořínek, Loginovskij, Vala, Kolda – Vlasov, Kondratěv, Chlubna, Kozlík, Ludvík, Kuchta, Přidal, Třetina "C", Endál, Jan Jelínek

Tabulka

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři