23. 1. 2016 | Milan Sochor

Z vyhraného utkání bylo drama, nakonec Děčín na body ale nedosáhl

HAVLÍČKŮV BROD – Zápas Bruslařů s Děčínem nabídl třináct branek a dvě z nich se vešly hned do první minuty. Devětačtyřicet sekund stačilo domácím, aby se dostali do vedení. Za dalších deset vteřin bylo ovšem vyrovnáno a začínalo se od nuly. Další průběh utkání se hrál podle přesně podle představ domácích příznivců a skóre se zastavilo až na hodnotě 6:1. Havlíčkobrodští měli několik dalších příležitostí, ty ale nevyužili. A pak sledovali, jak se postupně prosazují hosté. Ti se dostali až na dostřel, na vyrovnání ale nedosáhli. Pak naopak přidali další dvě branky svěřenci Aleše Tottera s Ladislavem Fixou a v dramatickém závěru si pohlídali své vítězství. Hattrickem se blýskl Jevgenij Kondratěv.

Úvodní minuta utkání nenechala nikoho klidným. David Kozlík dostal Bruslaře brzy do vedení, jenže hostům stačilo deset sekund, aby se Jaroslav Hašek postaral o vyrovnání. Zbytek úvodního dějství se už ale odehrával podle havlíčkobrodských not. Po několika promarněných možnostech se podruhé trefil David Kozlík a vrátil vedení na domácí stranu. Netrvalo dlouho a v přesilové hře se před brankovištěm dobře zorientoval Miroslav Třetina, jenž zužitkoval pas Lukáše Endála. Náskok Bruslařů pak ještě navýšil Jevgenij Kondratěv, když nadvakrát překonal Martina Michajlova.

Druhá třetina pokračovala v nastoleném trendu a domácí fanoušci si v jejím úvodu zplna hrdla zakřičeli gól hned dvakrát. Petr Kuchta nejprve z pravého kruhu svojí bombou rozvlnil síť hostující klece, po jednadvaceti sekundách vyhnal Tomáš Ludvík dorážkou z brankoviště Děčína Martina Michajlova, kterého nahradil Lukáš Lavinger. Domácí byli v laufu a vytvářeli si další gólovky. Pak ale přišla studená sprcha. V přesilové hře snížil Milan Buďa, o minutu a půl svého spoluhráče napodobil také Daniel Volráb. Aleš Totter tak vybral pro svůj tým oddechový čas, aby své svěřence uklidnil.

To se ale podařilo jenom na chvíli. Krátce po začátku třetí periody se úplně sám před bránou ocitl Lukáš Zika, který vykoupal Čeňka Nováka v jeho brankovišti a bekhendem poslal puk za jeho záda. A Děčín se dostal až na dostřel po dorážce Radima Vacka. Z jasného utkání se tak stalo shakespearovské drama. Domácí mužstvo ovšem zabralo a o vítězství se připravit nenechalo. Hrdinou zápasu se stal Jevgenij Kondratěv, který ve středním pásmu zpracoval těžký puk, dostal se až před bránu a pohotově zakončil. Poté ještě přidal stvrzenku na vítězství Havlíčkova Brodu a zároveň dovršil svůj hattrick, načež se na ledě objevila i čepice.

Podívejte se na kompletní reportáž včetně všeho důležitého, co se na ledě dělo.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Filip Beneš 0 2 2 0 0
Tomáš Cejpek 0 1 1 0 0
Miroslav Duben 0 1 1 0 2
Lukáš Endál 0 2 2 0 0
Tomáš Chlubna 0 1 1 0 0
Josef Kolda 0 0 0 0 0
Jevgenij Kondratěv 3 1 4 0 0
Jakub Kořínek 0 0 0 0 0
David Kozlík 2 1 3 0 4
Petr Kuchta 1 1 2 0 4
Kryštof Kulhánek 0 0 0 0 0
Jakub Lacina 0 0 0 0 0
Igor Loginovskij 0 0 0 0 0
Tomáš Ludvík 1 0 1 0 0
Patrik Přidal 0 1 1 0 0
Tomáš Semrád 0 1 1 0 0
Miroslav Třetina 1 1 2 0 0
David Vala 0 2 2 0 0
Kirill Vlasov 0 1 1 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Čeněk Novák 60 0 5 0 0 0

Ohlasy k utkání

29 kolo, sobota 23.1.2016 od 17:00
ZS Kotlina
8:5
(4:1, 2:2, 2:2)
Havl. Brod - Děčín
2. liga

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 1. Kozlík (Duben, Kondratěv), 8. Kozlík (Beneš, Kuchta), 9. Třetina (Endál, Přidal), 15. Kondratěv (Třetina, Semrád), 22. Kuchta (Beneš, Kozlík), 22. Ludvík (Cejpek, Endál), 56. Kondratěv (Chlubna, Vala), 59. Kondratěv (Vala, Vlasov) – 1. Hašek (Oliverius, Chovanec), 33. Buďa (Oliverius, Zika), 34. Volráb, 44. Zika (Oliverius), 47. Vacek (Volráb, Hašek). Rozhodčí: Svatopluk Kopeček – Ondřej Polák, Lukáš Rampír. Vyloučení: 6:8, navíc Zika (DEC) 10 min OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 405. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:5, 8:5.

Sestavy

Havl. Brod

Novák (Zvolánek) – Semrád, Kulhánek, Kolda, Loginovskij, Vala, Duben "A", Kořínek, Lacina – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Kozlík, Beneš – Chlubna, Vlasov, Kondratěv – Ludvík, Cejpek

Děčín

Michajlov (22. Lavinger) – Molnár "A", Hříbal, Zdvořáček, Kaltenböck, Vaněk, Procházka, Chmel – Hašek "A", Volráb, Vacek, Oliverius "C", Zika, Faigl, Buďa, Patzel, Chovanec, Vegner, Fojt

Tabulka

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři