BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Děčín 8:5 - Z vyhraného utkání bylo drama, nakonec Děčín na body ale nedosáhl
Z vyhraného utkání bylo drama, nakonec Děčín na body ale nedosáhl

Z vyhraného utkání bylo drama, nakonec Děčín na body ale nedosáhl

23.01.2016 | Milan Sochor

HAVLÍČKŮV BROD – Zápas Bruslařů s Děčínem nabídl třináct branek a dvě z nich se vešly hned do první minuty. Devětačtyřicet sekund stačilo domácím, aby se dostali do vedení. Za dalších deset vteřin bylo ovšem vyrovnáno a začínalo se od nuly. Další průběh utkání se hrál podle přesně podle představ domácích příznivců a skóre se zastavilo až na hodnotě 6:1. Havlíčkobrodští měli několik dalších příležitostí, ty ale nevyužili. A pak sledovali, jak se postupně prosazují hosté. Ti se dostali až na dostřel, na vyrovnání ale nedosáhli. Pak naopak přidali další dvě branky svěřenci Aleše Tottera s Ladislavem Fixou a v dramatickém závěru si pohlídali své vítězství. Hattrickem se blýskl Jevgenij Kondratěv.

 
29.kolo, sobota 23.1.2016, ZS Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Děčín
HC Děčín
8:5
(4:1, 2:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 1. Kozlík (Duben, Kondratěv), 8. Kozlík (Beneš, Kuchta), 9. Třetina (Endál, Přidal), 15. Kondratěv (Třetina, Semrád), 22. Kuchta (Beneš, Kozlík), 22. Ludvík (Cejpek, Endál), 56. Kondratěv (Chlubna, Vala), 59. Kondratěv (Vala, Vlasov) – 1. Hašek (Oliverius, Chovanec), 33. Buďa (Oliverius, Zika), 34. Volráb, 44. Zika (Oliverius), 47. Vacek (Volráb, Hašek). Rozhodčí: Svatopluk Kopeček – Ondřej Polák, Lukáš Rampír. Vyloučení: 6:8, navíc Zika (DEC) 10 min OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 405. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:5, 8:5.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Zvolánek) – Semrád, Kulhánek, Kolda, Loginovskij, Vala, Duben "A", Kořínek, Lacina – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Kozlík, Beneš – Chlubna, Vlasov, Kondratěv – Ludvík, Cejpek

HC Děčín: Michajlov (22. Lavinger) – Molnár "A", Hříbal, Zdvořáček, Kaltenböck, Vaněk, Procházka, Chmel – Hašek "A", Volráb, Vacek, Oliverius "C", Zika, Faigl, Buďa, Patzel, Chovanec, Vegner, Fojt

 

Úvodní minuta utkání nenechala nikoho klidným. David Kozlík dostal Bruslaře brzy do vedení, jenže hostům stačilo deset sekund, aby se Jaroslav Hašek postaral o vyrovnání. Zbytek úvodního dějství se už ale odehrával podle havlíčkobrodských not. Po několika promarněných možnostech se podruhé trefil David Kozlík a vrátil vedení na domácí stranu. Netrvalo dlouho a v přesilové hře se před brankovištěm dobře zorientoval Miroslav Třetina, jenž zužitkoval pas Lukáše Endála. Náskok Bruslařů pak ještě navýšil Jevgenij Kondratěv, když nadvakrát překonal Martina Michajlova.

Druhá třetina pokračovala v nastoleném trendu a domácí fanoušci si v jejím úvodu zplna hrdla zakřičeli gól hned dvakrát. Petr Kuchta nejprve z pravého kruhu svojí bombou rozvlnil síť hostující klece, po jednadvaceti sekundách vyhnal Tomáš Ludvík dorážkou z brankoviště Děčína Martina Michajlova, kterého nahradil Lukáš Lavinger. Domácí byli v laufu a vytvářeli si další gólovky. Pak ale přišla studená sprcha. V přesilové hře snížil Milan Buďa, o minutu a půl svého spoluhráče napodobil také Daniel Volráb. Aleš Totter tak vybral pro svůj tým oddechový čas, aby své svěřence uklidnil.

To se ale podařilo jenom na chvíli. Krátce po začátku třetí periody se úplně sám před bránou ocitl Lukáš Zika, který vykoupal Čeňka Nováka v jeho brankovišti a bekhendem poslal puk za jeho záda. A Děčín se dostal až na dostřel po dorážce Radima Vacka. Z jasného utkání se tak stalo shakespearovské drama. Domácí mužstvo ovšem zabralo a o vítězství se připravit nenechalo. Hrdinou zápasu se stal Jevgenij Kondratěv, který ve středním pásmu zpracoval těžký puk, dostal se až před bránu a pohotově zakončil. Poté ještě přidal stvrzenku na vítězství Havlíčkova Brodu a zároveň dovršil svůj hattrick, načež se na ledě objevila i čepice.

Podívejte se na kompletní reportáž včetně všeho důležitého, co se na ledě dělo.

Ohlasy trenérů

Aleš Totter (BK Havlíčkův Brod): Měli jsme dobrý začátek, i když si hned další střídání nemůžeme nechat dát gól na 1:1. Pak nám však pomohly přesilovky, kde jsme si vytvořili náskok. Pak jsme ale svou ledabylostí dostali soupeře do zápasu. Všechno jsme chtěli moc kombinovat a soupeřův brankář, který vystřídal, se chytl. Děčín se dostal do zápasu a my ho mohli ztratit. Dostali jsme se na 6:5 a najednou bylo na střídačce ticho. Zvládli jsme to díky proměněnému brejku, ale kdyby soupeř v přesilovce vyrovnal, tak jsme se možná položili. Jsou to pro nás důležité tři body, ale neměli jsme disciplínu. Začali jsme diskutovat s rozhodčím a se soupeřem. Takhle to ale nemůžeme dělat. Za stavu 6:1 jsme si asi mysleli, že to skončí jako v Bílině a dáme třináct gólů. Děčín má ale charakternější a pracovitější tým, než Bílina. Pro nás to je facka. Naštěstí malá, protože jsme neztratili žádné body. Klobouk dolů před hostujícím týmem, protože my jsme byli v podobné situaci v Písku, ale dostali jsme pak 11:1, zatímco Děčín se vrátil do zápasu a nebylo to jen o nás, ale i o něm. Jsme rádi za tři body, ale máme hodně otazníků. Dneska se nám nesešel výsledek s výkonem a bereme jen tu výhru.

Jan Havlíček (HC Děčín): Nám nezbývá, než smeknout před týmem domácích, který měl většinu zápasu pod kontrolou. My jsme kluky upozorňovali na úvod utkání a v podstatě devět minut po začátku bylo po zápase. To už se pak těžko dohání proti tak zkušenému a dobře hrajícímu týmu. My můžeme jen gratulovat a zpytovat svědomí, proč nám vždycky uteče začátek utkání a pak nemáme o co hrát. Pak jsme se naší bojovností vrátili do zápasu, ale to nestačí. Náskok domácích byl tak velký, že už jsme to nevyrovnali.

 
Zápasy v sezóně
12.kolo | Děčín - Havl. Brod | 2:3sn
29.kolo | Havl. Brod - Děčín | 8:5
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv