BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Kobra - Havl. Brod 6:3 - Vítězná série končí. Bruslaři se vrací z ledu Kobry Praha s prázdnou
Vítězná série končí. Bruslaři se vrací z ledu Kobry Praha s prázdnou

Vítězná série končí. Bruslaři se vrací z ledu Kobry Praha s prázdnou

06.02.2016 | Ladislav Vácha

Havlíčkobrodští hokejisté potřebovali v tuhém boji o elitní šestku uspět na ledě Kobry Praha, která byla jejich tabulkovým sousedem. Navíc chtěli prodloužit svou vítěznou sérii, jež před zápasem trvala osm utkání. Soubor z Kotliny prohrával po úvodní dvacetiminutovce už 0:2, ale v prostřední části se trefili Lukáš Endál s Davidem Valou a bylo vyrovnáno. Hned vzápětí se domácí znovu chopili vedení, ale o odpověď se postaral Kryštof Kulhánek. Jenže kvůli nekoncentrovanosti se za necelou minutu a půl opět prosadil tým s hadem ve znaku, který svého soka dorazil ještě dvěma brankami. Vítězná série Totterovy družiny je tak po porážce 3:6 u konce.

 
32.kolo, sobota 6.2.2016
HC Kobra Praha
HC Kobra Praha - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
6:3
(2:0, 2:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Antončík (Jedlička), 15. Borovanský, 31. Borovanský (J. Verbík), 36. Šteiner (Antončík, Lang), 42. J. Verbík (Antončík), 59. Škop (Lang, Antončík) – 22. Endál (Kulhánek, Třetina), 30. Vala (Chlubna, Vlasov), 35. Kulhánek (Semrád, Endál). Rozhodčí: Sýkora – Rubáš, Šimán. Vyloučení: 8:6, navíc Jakeš (KOB) OT do konce utkání [NESP]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 6:3.

HC Kobra Praha: Bílek (30. - 30. Langer) – Šteiner, Lang, Cafourek "A", Vacek, J. Verbík, R. Verbík, Drahorád – Antončík, Jedlička, Jakeš "C", Škop, Vlach, Hanták, Slanina "A", Doležal, Borovanský, Kysela, Kučera, Strnad.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Zvolánek) – T. Semrád, Kulhánek, Kolda, Loginovskij, Vala, Duben "A", Kořínek, Lacina – Přidal, Třetina "C", Endál "A" - Kuchta, Kozlík, Beneš - Chlubna, Vlasov, Kondratěv - Hlídek, Cejpek, Ludvík.

 

Do zápasu měla obě mužstva ostrý nástup. Vysoké tempo hry vydrželo v podstatě po celý zápas. Kobra využívala svého návyku na menší hřiště a byla v úvodu více nebezpečná. V osmé minutě to potvrdila v přesilové hře, kterou využil Šimon Antončík ranou z osy. Bruslaři se pak zvedli a tlačili se do útoku. V desáté minutě se otevřelo v obraně Havlíčkova Brodu okénko a do brejku se dostal Vlach. Třetinovi nezbylo, než ho hákovat, a bylo tu trestné střílení. Domácí forward však trefil jen břevno. V 15. minutě hrála Kobra další přesilovku. Chlubna byl při vyhazování puku z pásma seknut přes prsty, ale světe div se, hrálo se dál. Volného kotouče se chopil Michal Borovanský, jenž si najel před branku, párkrát zamíchal s pukem a zakončil přesně nad beton Čeňka Nováka.

Do druhé třetiny šel celek z Vysočiny s jasným cílem - srovnat a nejlépe i zvrátit výsledek na svou stranu. Havlíčkobrodští tyto své vize potvrdili hned zkraje prostředního dějství, když se z pravého kruhu prosadil Lukáš Endál. Jeho rána proletěla přesně do Bílkova protipohybu. Ve třicáté minutě přišel sporný moment. Rozhodčí odmítl povolit brankáři Kobry neprodlené upravení tkaničky na betonu a po vleklých diskuzích musel do branky Langer. Hrdina ze zápasu v Kotlině nebyl v kase ani půl minuty, když jej střelou od modré čáry do zadního vinglu pokořil David Vala. Zpět do branky se tedy vrátil Bílek. Ten se hned po návratu do brankoviště znovu radoval z vedení. Po rychlé kombinaci se na pravém růžku brankoviště dostal k puku Michal Borovanský, jenž nedal Novákovi šanci.

Ve 35. minutě bylo naposledy v zápase srovnáno. Kryštof Kulhánek vystřelil v přesilovce od modré, Bílek jeho pokus skrze hradbu těl příliš neviděl, a tak puk jen ztlumil a černé kolečko se následně došouralo za brankovou čáru. Neuběhla ani minuta a půl a Kobra znovu vedla. Nedůrazu hostů na brankovišti využil Dominik Šteiner, který se prosadil z dorážky. V závěru druhé periody dal domácí kapitán Jakeš rozhodčímu jasně najevo, co si o něm myslí, a byl poslán do sprch. Na začátku třetí třetiny mohlo být znovu srovnáno. Tvrdá rána Kuchty nejprve zazvonila o tyč a následná dorážka Vlasova lízla břevno. Téměř z brejku se Kobra popáté prosadila. Jakub Verbík vypálil od modré a jeho střela zapadla k bližší tyčce. Bruslaři se snažili o snížení, po Cejpkově teči měl Bílek štěstí, že mu puk zůstal ve výstroji, a po Hlídkově ráně zase, že mu kotouč poskakující po rameni nespadl za čáru. Na druhé straně nevyužil trestné střílení Antončík, jenž ztroskotal na Novákově betonu. V samotném závěru hráli Broďáci power-play, ve které dovršil výsledek střelou do prázdné Luděk Škop.

Ohlasy trenérů

Aleš Totter (BK Havlíčkův Brod): Byla to zasloužená prohra. Jsem rád, že přišla teď a ne v nějaký horší moment. Máme teď před sebou dva zápasy, ve kterých se připravíme na play-off. To už máme jisté, ale stačí nám jeden bod na to, abychom skončili osmí, a tři na sedmou pozici. To by znamenalo, že předkolo bychom začínali doma. Ty týmy z předkola budou mít výhodu oproti těm, co jdou přímo do čtvrtfinále, protože ta pauza tam je poměrně dlouhá. Je to vidět i v ostatních soutěžích, že je to pak takové vachrlaté, když ten tým nějaký čas stojí. Dneska se nám, bohužel, zranil Patrik Přidal, takže uvidíme, jak to s ním bude vypadat. Jestli to bude krátkodobé, či to bude na delší čas. Každopádně, v úterý se k týmu připojí Radim Pejchal, kterého chceme ještě minimálně v jednom zápase v základní části zkusit. Uvidíme, jestli ho třeba nasadíme v play-off. Nemůžeme si dovolit hazardovat. Potřebujeme čtyři lajny. Jsem rád, že jsme si vybojovali play-off, což považuji za obrovský úspěch. Je to pro nás zadostiučinění, protože ten tým se postavil úplně od nuly.

 
Zápasy v sezóně
15.kolo | Havl. Brod - Kobra | 6:3
32.kolo | Kobra - Havl. Brod | 6:3
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv