24. 11. 2010 | Ladislav Vácha

Rebelům stíhací jízda nevynesla body, z Kadaně jedou domů bez kořisti

Havlíčkobrodští Rebelové po sladkém triumfu 8:1, který vybojovali v domácím prostřed Kotliny proti Litoměřicím, podstoupili dlouhou cestu a zakotvili v severočeské Kadani, u velice houževnatého a nevyzpytatelného soupeře. Do utkání naskočili olabeni o zraněného Vojtěcha Němce, který laboruje s poraněním zápěstím. Havlíčkobrodská družina vstoupila do duelu katastrofálně, když dlouho prohrávala v hrozivém poměru 0:4, ale zahájila velkolepou stíhací jízdu, při níž umazala většinu ze svého výrazného manka a dostala se na dostřel svého soka. Na vyovnání už ale bojovníci z kotliny nedosáhli a domů je čeká cesta s prázdnou.

Úvod utkání s sebou rozhodně nepřinesl svižnou hru a atraktivní podívanou, první housle totiž hrály především důsledné obrany obou táborů. Na první nebezpečnější zakončení si tak fanoušci museli počkat až do půlky 7. minuty, kdy při zaváhání kadaňských zadáků Rebelové ujeli do nadějného přečíslení 2 na 1, v němž Třetina nastřelil jen připraveného gólmana Hyláka. Za pouhých 5 sekund se stal prvním hříšníkem utkání brodský bek Sova, který vyfasoval od sudího dvouminutový trest za podražení, a jeho faul okamžitě připlavil velkou vodu na útočný mlýnek Severočechů, jejichž útočná snaha záhy vyústila v otevření gólového účtu zápasu. Ze hry uplynulo jen 16 sekund, když střelu Václava Eiselta vyrazil brankář Neruda jen do prostoru, v němž číhal VLADIMÍR NOVÁK a pohotovou dorážkou při signalizované výhodě dopravil puk do havlíčkobrodské sítě – 1:0.

S Rebely to mohlo vzápětí vypadat ještě o poznání hůře, protože nedovoleného zákroku se nevyvaroval ani útočník Meidl, jenže kadaňští hokejisté sami utnuli svou hru v početní převaze, když na lavici hanby putoval z jejich řad Zmeškal. Havlíčkobrodská družina měla poté k dispozici zkrácenou přesilovku, ale paradoxně sama inkasovala. V 10. minutě ujel obráncům aktivní Václav Eiselt, předložil skákavou nahrávkou puk TOMÁŠOVI KLÍMOVI, jehož rána zapadla za záda přesouvajícího se gólmana Nerudy – 2:0. Bojovníci z Kotliny se z těchto dvou úderů vzpamatovávali pozvolna, jenže právě ve chvíli, kdy se začínali probíjet častěji do zakončení, jejich soupeř přidal další přesný zásah a pro hosty se stala nepříznivá situace ještě mnohem černější.

Na sklonku 15. minuty rozjel útočnou akci David Balász, od kterého se dostal kotouč na hůl TOMÁŠE BURSÍKA, jehož nepovedenou střelu bekhendem brankář Neruda neudržel ve výstroji a puk mu propadl až za brankovou čáru – 3:0. Brodským hráčům se brzy naskytla výhoda další přesilové hry, v níž sice důkladně prověřili Hylákovu pozornost, ale strážce kadaňské svatyně společně se svou obranou nakonec oslabení ustál bez úhony. Rovněž Severočeši mohli zanedlouho těžit z početní výhody, ovšem Zohornův dvouminutový trest nepřetavili ve čtvrtý gól. Do kabin však odcházeli nadmíru spokojeni, protože je hřál rychle vybudovaný a komfortní náskok.

V prostřední části se hrál od začátku vyrovnaný hokej, přičemž se do zakončení probíjel o poznání častěji Havlíčkův Brod. Jeho hokejisty ale opět sužoval známý problém na soupeřovým kluzištích, výrazná nedisciplinovanost. Zhruba v půlce zápasu usedl za obránce Vošmik, který obdržel trest na 2 plus 10 minut za vražení zezadu. A Severočeši, jež se nacházeli v herní pohodě, tuto hozenou rukavici s radostí zvedli z ledu. Po přiťuknutí Ladislava Bouška napřáhl na modré čáře LIBOR HLUBUČEK a svůj projektil nasměroval přesně do dolního levého rohu havlíčkobrodské svatyně, mimo dosah gólmana Nerudy – 4:0.

V následných okamžicích se objevovali v hlavních rolích především rozhodčí, kteří měli kvůli neustávajícím prohřeškům spoustu práce. Už po obdržené brance vehementně protestoval havlíčkobrodský forvard Třetina, za což byl „oceněn“ osobním desetiminutovým trestem. Navíc ho už za 21 vteřin hry kamarádsky následoval domácí Závorka, což Rebelové bez váhání potrestali, a umazali tak část ze svého mohutného manka. Ihned po vyhraném vhazování v útočném pásmu vypálil JAN KNOTEK a jeho rána se zastavila až o síťku v Hylákově bráně – 4:1.

Svěřenci trenérského dua Petr Novák – Jaroslav Benák byli rázem na koni a ideální psychické rozpoložení po korigujícím gólu dokonale využili k další trefě do černého. Na začátku 31. minuty cestoval puk po destinacích Hynek Zohorna – Přemysl Sedlák – MICHAL HLINKA, přičemž posledně jmenovaný mladík vyslyšel výzvu ke skórování v podobě pasu zpoza branky, když zblízka zavěsil pod horní tyčku Hylákovy svatyně – 4:2. Kadaň se ocitla pod nepříjemnou psychickou dekou, jíž ze sebe stále nemohla setřást. Na přelomu 32. a 33. minuty se provinila proti hokejovým pravidlům hrou s příliš mnoho hráči na ledě a pykala za to dvouminutovým trestem.

Rebelové po dlouhou dobu marně dobývali kadaňské obranné pozice vedené gólmanem Hylákem, v závěru si však vypracovali tutovou šanci na další snížení nepříznivého stavu. Meidl se zjevil před prázdnou bránou, ale nastřelil jen domácího obránce. Severočeský soubor se sice dokázal ustát soupeřův tlak, jenže ve 36. minutě opět svítily na tabuli jeho dvě trestné minuty. Přesilovka se hostům tentokrát vůbec nepodařila, když navrch měli paradoxně v početní nevýhodě bojující domácí. Po dvou třetinách tak vedla Kadaň 4:2.

Do závěrečného dějství nevstoupili bojovníci z Kotliny vůbec správnou cestou, když po necelé minutě hry zamířil na lavici hanby potrestaný Kempný, ale Kadaň tuto příležitost nepřetavila ve vstřelený gól a následné odskočení zpět na tříbrankový rozdíl. Pokračovalo se ve vyrovnané bitvě, v jíž hráli prim především oba pozorní gólmani, havlíčkobrodský Neruda a kadaňský Hylák. Na přelomu první a druhé půlky poslední dvacetiminutovky se Rebelové dostali na vytoužený dostřel svého severočeského soka. Po obrovské chybě domácí družiny dostal pobídku ke skórování MIROSLAV TŘETINA, jenž si v této situaci poradil na výbornou a potvrdil pověst chladnokrevného střelce – 4:3.

Hosté stále usilovně tlačili v ofenzivní fázi na pilu, probíjeli se do zakončení a notně zaměstnávali gólmana Hyláka. Ten jejich tlaku odolával a když Rebelům nevyšla ani závěrečná sázka na jednu kartu, tedy na útok formou power-play, radovali se domácí z těsného tříbodového triumfu. Havlíčkův Brod mohlo naopak mrzet, že spanilou stíhací jízdu nedotáhl do úspěšného konce.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Martin Hadrava 0 0 0 0 0
Michal Hlinka 1 0 1 1 0
Michal Kempný 0 0 0 0 2
Jan Knotek 1 0 1 0 0
Václav Meidl 0 1 1 0 2
Marian Morava 0 0 0 0 0
Martin Ondráček 0 1 1 0 0
Jan Pavlík 0 1 1 1 0
Ladislav Rytnauer 0 1 1 0 0
Přemysl Sedlák 0 1 1 0 0
Jan Soldán 0 0 0 -1 0
Aleš Sova 0 0 0 1 2
Jakub Stromko 0 0 0 -1 0
Petr Šenkeřík 0 0 0 -1 0
Ondřej Švaňhal 0 0 0 -1 0
Miroslav Třetina 1 0 1 0 10
Petr Vošmik 0 0 0 0 12
Martin Zábranský 0 0 0 0 0
Hynek Zohorna 0 1 1 1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Stanislav Neruda 59 0 4 32 0 0

Ohlasy k utkání

21. kolo, středa 24.11.2010 od 18:00
Kadaň
4:3
(3:0, 1:2, 0:1)
Kadaň - Havl. Brod
1. liga

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 7. Novák (Eiselt), 10. Klíma (Eiselt), 15. Bursík (Balázs, Schmidt), 30. Hlubuček (Boušek) - 30. Knotek (Pavlík), 31. Hlinka (Sedlák, Zohorna), 51. Třetina (Meidl, Rytnauer). Rozhodčí: Kubičík - Guth, Ritich. Vyloučení: 5:4, navíc Vošmik (HBR) 10 minut za vražení zezadu, Třetina (HBR) a Révay (KAD) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: . Průběh utkání: 4:0, 4:3.

Sestavy

Kadaň

Hylák - Schmidt, Trefný, Szakal, Hlubuček, Mazanec, Révay, Přindiš, Zmeškal - Eiselt, Mikšovic, Novák - Rohan, Charousek, Boušek - Balázs, Klíma, Bursík - Mužík, Klíma, Tsyganov.

Havl. Brod

Neruda - Šenkeřík, Morava, Sova, A. Jelínek, Vošmik, Soldán, Pavlík, Kempný - Meidl, Třetina, Rytnauer - Knotek, Hlinka, Ondráček - Sedlák, Zohorna, Zábranský - Hadrava, Stromko, Švaňhal.

Tabulka

# Tým Z V VP PP P B
1 Havířov 44 36 2 4 2 116
2 Vyškov 44 27 4 3 10 92
3 Hodonín 44 18 9 2 15 74
4 Opava 44 19 6 3 16 72
5 Havlíčkův Brod 44 20 2 1 21 65
6 Nový Jičín 44 17 3 2 22 59
7 Kopřivnice 44 13 6 7 18 58
8 Žďár nad Sázavou 44 17 2 3 22 58
9 Šumperk 44 13 6 6 19 57
10 Valašské Meziříčí 44 11 3 10 20 49
11 Technika 44 15 1 2 26 49
12 Velké Meziříčí 44 12 2 3 27 43

Aktuality

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu