BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: J. Hradec - Havl. Brod 5:6 - Outsider málem zaskočil lídra! Bruslaři se u Vajgaru strachovali o výhru
Outsider málem zaskočil lídra! Bruslaři se u Vajgaru strachovali o výhru

Outsider málem zaskočil lídra! Bruslaři se u Vajgaru strachovali o výhru

10.12.2016 | Richard Wagner

JINDŘICHŮV HRADEC - Před zápasem byly karty nalosované jednoznačně. Všechny trumfy drželi v rukách Havlíčkobrodští. Jenže Jihočeši ukázali houževnatost a poměrně brzy vytasili rychlý štych. Bruslaři kontrovali dvěma trefami, ale poprvé se šlo do šaten za nerozhodného stavu. V prostředním dějství vyndali esa z rukávu Beneš s Kozlíkem a po gólu Voříška se zdálo, že si přeci jen hokejisté z Kotliny dojdou pro klidný triumf. Jindřichův Hradec ale v posledních momentech klání zatlačil a Bruslaři se museli strachovat o to, aby si připsali tři body. Nakonec však zvládli, i díky sérii Pancových zákroků poslední záchrany, samotný závěr utkání a udrželi si náskok na první příčce v tabulce. Bodově nejvíce vyčníval Miroslav Duben, který si zapsal do statistik tři asistence. Dvakrát vyložil na stůl žaludského krále David Kozlík.

 
20.kolo, sobota 10.12.2016
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
KLH Vajgar Jindřichův Hradec - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
5:6
(2:2, 0:2, 3:2)
Branky a nahrávky: 1. Šalamoun (Lazorišák), 11. Bureš (Lazorišák, Jaša), 54. Tržil (Jaša, Lazorišák), 57. Pípal (Svatuška), 60. Lazorišák (Bureš, Tržil) – 2. Kozlík (Kuchta, Chlubna), 6. Ludvík (Kulhánek), 30. Kozlík (Kuchta, Chlubna), 36. Beneš (Voříšek, Duben), 47. Voříšek (Beneš, Duben), 59. Třetina (Duben). Rozhodčí: Hodač - Svatopluk, Doležal. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 285. Střely na branku: 40:56. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5, 4:5, 4:6, 5:6.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Pírs (Formánek) – Straka, Bureš, Tržil, Pípal, T. Kohút, Růžek – Jaša, Lazorišák, Šalamoun, Pichler, Svatuška, Bastl, Vantuch, Beran, Homolka, Přibyl, Kundrát.

BK Havlíčkův Brod: Panec (Novák) – T. Semrád, M. Semrád, Duben, Vala, Kulhánek, Lacina, Bušek – Přidal, Třetina, Kuchta, Kozlík, Beneš, Navrátil, Voříšek, Michálek, Chlubna, Ludvík, Křížek.

 

Úvod utkání se Bruslařům nepovedl podle představ. Již ve dvacáté vteřině propálil Pance utaženou střelou z osy Dominik Šalamoun. Strhující začátek přinesl brzký obrat v podání celku z Vysočiny. Nejprve se prokličkoval před Pírse a následně i přehodil jeho betony David Kozlík, po němž si vzal slovo Tomáš Ludvík, respektive slečna Šťastná. Brodský forvard nahodil zpoza klece touš, který se od zad brankáře odrazil za brankovou čáru. Vajgar ale neodpadl a navzdory nepříznivému stavu překvapoval brejkovými situacemi. To až do chvíle, kdy kulišárna Lazorišáka přistála na holi Josefa Bureše, jenž z první utemoval kotouč za Pancova záda. Bruslaři měli sice ve zbytku třetiny územní převahu, jejich střely však nebyly tím pravým ořechovým.

Po pořádném virválu v kabině se čekalo, že favorit bude od druhé třetiny pumpovat nohy o sto procent víc, ale nestalo se tak. Hradecký brankář byl sice pod tlakem, ale koncovka Bruslařů se jen těžko přibližovala ideálu. Letargii protrhl Michálek, ale jeho parádní tečku zase bryskně vytáhl Pírs. Ten nakonec vydržel jen do třicáté minuty, v níž při signalizované výhodě vybombil touš na ose kluziště David Kozlík a domácí muž s maskou se jen ohlédl. Nutno říci, že stadionem v ten moment krom klobásy zaváněl i gól za Pírsovými zády. Zlepšená hra ze strany Havlíčkova Brodu nakonec přinesla hostům dvoubrankový náskok. Dubnovu střelu od modré šikovně tečoval nad rameno brankáře Filip Beneš. Jenže klidnější vedení nemuselo do konce periody vydržet. V posledních minutách vytáhla několik výborných zákroků také maskovaná opora Bruslařů.

Na začátku třetího dějství se zdálo, že vedoucí tým tabulky si přeci jen odveze vítězství vyšším rozdílem. Zdánlivou jistotu dal mužstvu z Kotliny Luboš Voříšek, jenž po parádním pasu z obranného pásma ujel po levém křídle a na kruhu švihl puk na zadní tyč, kam Pírs nedosáhl. Sedm minut před koncem začali Bruslaři nervóznět a výsledkem byl mocný tlak na jejich svatyni. Panec dlouho odolával, až nakonec nestačil na golfák Tomáše Tržila, jenž z kruhů pověsil kotouč pod břevno. Záhy byl rozdíl ve skóre roven jedné kolonce v zápisu. Svatuškovu střelu vyrazil Panec před sebe a Jakub Pípal slavil s dorážkou úspěch. Nápor Vajgaru - zesílený hrou bez brankáře - utlumil Miroslav Třetina, jenž ze středního pásma trefil prázdnou klec. Čtyři vteřiny před koncem pak ještě vyzrál chytrou střelou na havlíčkobrodského gólmana Ota Lazorišák.

Ohlasy trenérů

Milan Mazanec (KLH Vajgar Jindřichův Hradec): Soupeř byl lepší, kvalitní, má vysoké hráče, kteří jsou dobře připraveni. Dali jsme rychle gól, ale hned jsme ho zase dostali. Bojovali jsme, odvedli jsme dobrý výkon bez velkých hrubých chyb. Zápas byl zajímavý až do samého konce, možná se můžeme cítit ukřivdění nějakými rozhodnutími arbitrů. Ale to nám nepřísluší hodnotit. Druhou půlku zápasu jsme dohrávali na pět beků po zranění Pepy Růžka. Netuším, kdo v samotném závěru zalehl puk v brodském brankovišti, pokud zůstal pod hráčem hostů, tak je to technická branka.

Aleš Totter (BK Havlíčkův Brod): Měli jsme ze zápasu strach, ta česká mentalita svádí k podcenění. Domácí tým je mladý, agresivní a dokázal nás v některých situacích překvapit a dostat pod tlak. I domácí trenér dobře pracuje a pokud domácí vydrží, tak se to v dalších letech zhodnotí. My jsme měli strašidelný začátek, dvacátá sekunda a gól. Celá první třetina byla nahoru - dolů, ale ve druhé třetině jsme se do toho dostali, hře jsme dominovali a za stavu 5:2 jsme měli zápas dohrát. Místo toho jsme přehrávali akce a dovolili jsme domácím jít do kontaktu. Naštěstí domácí špatně odvolali brankáře a dali jsme na 6:4. Místo toho, abychom se uklidnili, tak jsme schopni dostat ještě gól a další dvě tři šance soupeři připravit. Kdyby se hrálo o minutu déle, tak jsme tu nějaké body ztratili. Prohrajeme čtyři buly v poslední minutě a nejsme schopni soupeře zablokovat. Za stavu 5:2 jsme to měli dohrát lépe, ale máme tři body. Další věci si řekneme v pondělí.

 
Zápasy v sezóně
2.kolo | J. Hradec - Havl. Brod | 0:5
17 | Havl. Brod - J. Hradec | 8:2
20.kolo | J. Hradec - Havl. Brod | 5:6
29.kolo | Havl. Brod - J. Hradec | 8:3
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 12:00 | Jun.
BK Havlíčkův Brod
HC Slovan Ústí nad Labem