BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Kolín 5:1 - Kolínské prokletí zlomeno! Bruslaři doma Kozlům nadělili bůra
Kolínské prokletí zlomeno! Bruslaři doma Kozlům nadělili bůra

Kolínské prokletí zlomeno! Bruslaři doma Kozlům nadělili bůra

14.12.2016 | Milan Sochor

HAVLÍČKŮV BROD - Do Kotliny přijeli Kozlové a domácí se museli mít na pozoru. Kolín letos sice po loňské krasojízdě výsledkově pokulhává a v tabulce mu patří až 6. příčka, s Bruslaři se jim ale daří a pokaždé o gól vyhrál. Dnes ovšem svěřenci Aleše Tottera vstoupili do zápasu dobře a od začátku šli zlomení nepříjemné bilance naproti. Rozhodující byla druhá perioda, ve které si Havlíčkobrodští vybudovali pohodlný náskok, který už nepustili a došli si pro další tři body do tabulky skupiny střed.

 
21.kolo, středa 14.12.2016
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - SC Kolín
SC Kolín
5:1
(2:1, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Třetina (Přidal, Endál), 9. Voříšek (Michálek), 29. Kozlík (Endál, Vala), 34. Kulhánek (Třetina, Endál), 35. Endál (Chlubna, Ludvík) – 19. Pipek (Skokan). Rozhodčí: Marek Honza – Martin Klouda, Jan Kleprlík. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 562. Střely na branku: 37:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben "A", Lacina, Vala, Kulhánek – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Navrátil, Voříšek, Michálek – Kuchta, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík, Křížek

SC Kolín: Růžička (Sejpal) – Hanzl, Březina, Voženílek, Skokan, Barták, Horyna – Malý "C", Semirád, Kadlec "A", Zumr, Jelínek, Pipek, Krajňák, Kozák, Černý, Panna, Netušil

 

Kozlové se po vyhrané úvodní buly hnedka vrhli do útoku, ty zajímavé věci se děly ale právě před jejich klecí. Puk z hole Kryštofa Kulhánka skončil pouze na tyči, mrzet ho to ale nemuselo. Domácí totiž dostali výhodu přesilové hry, kterou nenechali bez využití. Před brankovištěm se dostal k dorážce Miroslav Třetina a otevřel skóre.

Pak přišla hvězdná chvilka Davida Michálka. Ten svým pohybem vyšachoval Růžičku a pak předložil kotouč Luboši Voříškovi, jenž jej i přes obtěžující beky soupeře uklidil do brány. Hostům se podařilo snížit v závěru prvního dějství po střele Lukáše Skokana, kterou šikovně tečoval Tomáš Pipek, na což domácí gólman nemohl zareagovat.

Prostřední část hry se Bruslařům vydařila nejlépe, domácí v ní dominovali. To brzy potvrdil David Kozlík, který se zblízka trefil nad beton brankáře Kolína. V dalších minutách se musel Martin Růžička pořádně ohánět, Havlíčkobrodští si vypracovali spoustu šancí a byla jen otázka času, kdy budou slavit další gól.

Čtvrtá trefa přišla krátce po polovině zápasu. Miroslav Třetina v početní výhodě naservíroval puk Kryštofu Kulhánkovi, jenž z mezikruží zamířil přesně pod Růžičkovy betony. O minutu později bylo definitivně rozhodnuto po parádní ráně Lukáše Endála do horního růžku hostující klece. Ve třetině třetině se již nic zajímavého nedělo, Kolín neměl sílu utkání zdramatizovat, Havlíčkův Brod si náskok bezpečně pohlídal.

Ohlasy trenérů

Aleš Totter (BK Havlíčkův Brod): Jsme rádi, že jsme Kolín porazili. Během těchto dvou let jsme čtyřikrát prohráli a kluci byli motivovaní. Chtěli toho soupeře vidět poraženého. Byl to dobrý kolektivní výkon. Všichni hráči byli ve hře, něco si dovolili a přinesli do zápasu dobré momenty. Takhle by to mělo být a jsme se třemi body spokojení.

 
Zápasy v sezóně
přát. | Kolín - Havl. Brod | 4:2
přát. | Havl. Brod - Kolín | 4:1
3.kolo | Havl. Brod - Kolín | 2:3
12.kolo | Kolín - Havl. Brod | 3:2
21.kolo | Havl. Brod - Kolín | 5:1
30.kolo | Kolín - Havl. Brod | 2:4
 
Statistiky zápasu
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv