BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Beroun - Havl. Brod 5:1 - Rebelové se v doupěti Medvědů nevymanili z krize, prohráli 1:5
Rebelové se v doupěti Medvědů nevymanili z krize, prohráli 1:5

Rebelové se v doupěti Medvědů nevymanili z krize, prohráli 1:5

01.12.2010 | Ladislav Vácha

Havlíčkobrodští Rebelové po třech porážkách v řadě, během nichž nevytěžili ani bod, zajížděli k napravení pošramocenou reputace do doupěte Medvědů z Berouna, jimž se v probíhající sezoně daří skvěle a patří k nejpříjemnějším překvapením celé prvoligové soutěže. Bojovníci z Kotliny padli dvakrát v domácím prostředí a ztracené body chtěli přivézt právě z hokejového stánku Středočechů. Trápící se soubor pod vedením trenérského tandemu Petr Novák – Jaroslav Benák začal u řeky Berounky vyrovnanou partii, jenže ta se jim koncem úvodní dvacetiminutovky vymkla z rukou a pravidelně skórující Medvědi nebyli k zastavení. Brodské hráče opět trápily známé bolesti z neúspěšných utkání, především průchodná obrana a alarmující nedisciplinovanost. Nakonec se gólový účet zastavil na hodnotě 1:5 z havlíčkobrodského pohledu, přičemž další bodový půst a nepříjemná porážka stáhly Rebely ještě hlouběji do svízelného bahna, ze kterého se nedaří bojovníkům z Kotliny vyklouznout.

 
24.kolo, středa 1.12.2010, Beroun
Medvědi Beroun 1933
Medvědi Beroun 1933 - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
5:1
(2:0, 2:0, 1:1.)
Branky a nahrávky: 16. Švagrovský (Nedvěd), 19. Vlček (Rudovský, Jelínek), 28. Kupec (Piskáček, Jelínek), 29. Hašek (Pacovský, Nedvěd), 44. Pavel (Forman) - 52. Knotek (Zohorna). Rozhodčí: Horák - Arazimová, Svoboda. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Průběh utkání: 5:0, 5:1.

Medvědi Beroun 1933: Furch (Kareš) - Nedvěd, Husák, Jebavý, Piskáček, Jelínek J., Malý - Pavel, Besser, Kupec - Novotný, Hašek, Pacovský - Vlček, Melka, Švagrovský - Hafenrichter, Forman, Rudovský - Veselý

BK Havlíčkův Brod: Neruda - Kempný, Šenkeřík, Sova, Morava, Soldán, Pavlík, Jelínek A., - Třetina, Němec, Ondráček - Hlinka, Rytnauer, Sedlák - Zábranský, Zohorna, Knotek - Stromko, Švaňhal, Vošmik - Hadrava

 

Začátek utkání vyzněl příznivěji pro berounské barvy, když se domácí Medvědi častěji dostávali do zakončení a přísunem nepříjemných projektilů pravidelně zaměstnávali havlíčkobrodského gólmana Suchana, jenž musel ve svém brankovišti vytasit hned několik povedených zákroků. Převaha Středočechů nakonec vyústila ve vyloučení hostů, když proti nebezpečnému útočníkovi Švagrovskému, který se probíjel do zakončení, zatáhl za záchrannou brzdu obránce Kempný. Havlíčkobrodská družina se sice úspěšně bránila, jenže nevyvarovala se dalšího nedovoleného zákroku, jehož se dopustil potrestaný Vošmik, a Medvědi před sebou rázem měli snadnější kořist v podobě tří hráčů na ledové ploše.

Obrana bojovníků z Kotliny však v oslabení odolávala a vynutila si berounský faul, který nekompromisně utnul početní převahu domácího celku. Ve zkrácené přesilovce Havlíčkův Brod nebezpečně zahrozil, když po hrubce brankáře Furcha získal puk Zábranský, obkroužil vzápětí branku a zkoušel zasunout puk do odkryté svatyně, jenže zazvonil pouze na tyčku. Hosté se začínali postupem času čím dál více osmělovat a při prověřování pevnosti berounských zadních řad vybojovali hru v početní převaze. Ta ale neměla dlouhého trvání, protože na trestnou lavici zamířil brodský forvard Rytnauer a poměr sil na hřišti se vyrovnal. Beroun proti oslabenému soupeři neskóroval, ovšem v úvodu 16. minuty poslal defenzívě Rebelů důrazné varování.

Do úniku se dostal útočník Švagrovský a střelou k tyči ztroskotal na betonech připraveného brankáře Suchana. Hosté si z toho nevzali ponaučení a po pouhých 14-ti sekundách za to pykali. Jaroslav Nedvěd vyslal do sóla DAVIDA ŠVAGROVSKÉHO, jenž si napodruhé za zády brodských zadáků už poradil, když podobnou variantou zakončení tentokrát překonal gólmana Suchana – 1:0. Svěřenci trenérského dua Petr Novák – Jaroslav Benák se ani nestihli z obdrženého gólu pořádně oklepat a rozjetí domácí udeřili znovu. V půlce 19. minuty při hře 4 na 4 dokonale vyšachovali havlíčkobrodskou obranu i brankáře Suchana, když krásný pas z hole Jana Rudovského našel před brankou číhajícího LADISLAVA VLČKA, který se před odkrytou bránou nemýlil – 2:0.

Do prostřední části nevkročili Rebelové pevnou chůzí, protože už po 39 sekundách hry putoval z jejich řad na lavici hanby vyloučený Rytnauer. Hosté sice oslabení ustáli bez úhony, jenže neúnavný Beroun stále diktoval tempo hry a tahal za delší konec pomyslného provazu. V průběhu 27. minuty přetavil svou územní převahu v další přesilovku, když 2 minuty vyfasoval od rozhodčího Pavlík. Medvědi si touto kořistí ještě vylepšili chuť, když brzy navýšili svůj dvoubrankový náskok. Stačilo jim k tomu jen 32 vteřin. Ve skrumáži před gólmanem Nerudou, jenž nahradil svého kolegu Suchana, se nejrychleji zorientoval MARTIN KUPEC a zblízka dopravil ležící kotouč do sítě – 3:0.

Otřesení Rebelové s nestihli ani postavit na nohy a Středočeši je již čtvrtým zásahem znovu srazili do kolen. Na začátku 29. minuty poslal Dominik Pacovský nahrávku JIŘÍMU HAŠKOVI, který si po pravé straně hřiště nabruslil do palebného prostoru a následným projektilem našel mezeru mezi nerudovými betony – 4:0. Havlíčkův Brod se pořád trápil a přes aktivního soupeře se mu nedařilo hrát svoji hru. Po většinu času musel neustále odrážet berounské útočné výpady, které podporovala pravidelná střelba, jež přinášela bohaté penzum práce pro gólmana Nerudu.

Do závěrečného dějství nastoupili Rebelové podobně jako do předešlé dvacetiminutovky, již po 22 vteřinách zaujal nepopulární místo za hokejovým katrem M. Ondráček. Středočeši hru v početní výhodě nevyužili k završení potupné pětky, havlíčkobrodská defenzíva se v tuto chvíli ubránila, jenže krátce po Ondráčkovu návratu z trestné lavice kapitulovala. V úvodu 44. minuty adresoval Miroslav Forman ideální nahrávku do prostoru mezi kruhy, kde se puku ujal MICHAL PAVEL, jenž zamířil přesně k tyčce a popáté rozjásal berounské fanoušky – 5:0. Medvědi se pak ale vydali po špatné stezce, když začali kupit jeden faul za druhým a přenechali touto cestou iniciativu svému sokovi z chladné Vysočiny.

Ten se radoval z čestného zásahu na přelomu první a druhé poloviny třetí třetiny, když pár sekund po nevyužité přesilovce Hynek Zohorna naservíroval přesnou přihrávku ke druhé tyčce branky, kde číhal osamocený JAN KNOTEK, jehož střela zapadla podél Furchova betonu k bližší tyčce berounské svatyně – 5:1. Havlíčkobrodská družina mohla na tento dílčí úspěch navázat v úplném závěru duelu, kdy si zahrála přesilovou hru, jenže gólového efektu nedocílila. Po závěrečném hvizdu se tak mohli naplno těšit z vysokého vítězství a tří cenných bodů domácí Medvědi, Havlíčkův Brod naopak prodloužil sérii porážek bez bodového zisku.

 
Zápasy v sezóně
9.kolo | Havl. Brod - Beroun | 4:1
24.kolo | Beroun - Havl. Brod | 5:1
35.kolo | Beroun - Havl. Brod | 5:6
42.kolo | Havl. Brod - Beroun | 4:2
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv