23. 1. 2019 | Milan Sochor, Ladislav Vácha

Novák čtvrtým čistým kontem v sezoně vynuloval David Servis

V Českých Budějovicích je pokaždé důležité, aby hostující celek dobře začal, jestli chce pomýšlet na zisk tří bodů. A to se Bruslařům naštěstí povedlo, prosadili se hned po necelé minutě a půl od úvodního vhazování. Svůj náskok navíc brzy navýšili a před první přestávkou se po využité přesilové hře dostali do tříbrankového trháku. Celek z Kotliny už pohodlný náskok nepustil, naopak se ve druhé části hry ještě jednou radoval ze vstřelené branky. Postupně se trefili Jan Milfait, Patrik Přidal, Kryštof Kulhánek a David Michálek. Čeněk Novák pak udržel čtvrté čisté konto této sezony.

Bruslařům po dlouhé době vyšel začátek zápasu a už ve 2. minutě šli do uklidňujícího vedení. Na konci povedené kombinace druhého útoku stál Jan Milfait, jenž z předbrankového prostoru svižnou střelou propálil přesouvajícího se gólmana Vlastimila Marka. Domácí mohli bleskově srovnat krok, jenže nenápadný projektil z levé strany orazítkoval jen břevno Novákovy brány. Parta z Kotliny pokračovala v aktivní hře a v 5. minutě za to byla odměněna druhou brankou. David Michálek posunul kotouč Miroslavu Třetinovi, jehož pobídku využil velmi dobře hrající Patrik Přidal, jenž zblízka propasíroval kus černé gumy do sítě. David Servis měl dobrou možnost snížit, ale brankář Novák nepříjemnou střelu i s trochou štěstí vyrazil těsně vedle své svatyně. V závěru úvodní dvacetiminutovky se Jihočeši dopustili nedovoleného zákroku a hokejisté z Vysočiny nekompromisně trestali. Po parádním ťukesu na levém křídle přebral kotouč mezi kruhy Kryštof Kulhánek a precizním volejem rozechvěl síťku za Markovými zády.

Zatímco v první třetině hráli Bruslaři disciplinovaně a vyvarovali se faulů, v prostřední části zamířili na lavici hanby hned čtyřikrát! Soupeř si v přesilovkách vytvořil několik slibných příležitostí, jenže nevěděl si rady se skvěle chytajícím brankářem Novákem, který přiváděl střelce David Servisu k zoufalství. A byli to naopak hosté, kdo se radoval na přelomu první a druhé poloviny duelu z další branky. Patrik Přidal poslal puk po pravé straně na Davida Michálka, který si v trháku s Patrikem Kadeřávkem nádherně narazil kotouč a zametl jej do takřka úplně prázdné brány.

Havlíčkův Brod ve třetím dějství jednoznačně dominoval, o čemž svědčí i to, že svého soupeře přestřílel v této části hry jednoznačně 20:9. Domácí zahrozili hlavně z několika nepřehledných závarů, které si před bránou soupeře vytvořili díky velkému důrazu. Gólman Novák však dál pokračoval v koncentrovaném výkonu a cílevědomě si šel za čistým kontem. Z Cachnínovy družiny znovu několikrát zahrozil centr druhého útoku Jakub Matušík, kterému zatím střelecké štěstí vůbec nepřeje. Nejdříve z dobré palebné pozice nastřelil dobře postaveného gólmana Marka a pak mu v první trefě v novém působišti zabránila tyčka. Hosté už si zápas pohlídali a došli si pro všechny tři body za přesvědčivé vítězství 4:0.

Výsledky skupiny Jih + Východ (25. kolo)

David Servis - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 2. Milfait (Voříšek, Matušík), 5. Přidal (Třetina, Michálek), 19. Kulhánek (Třetina, Voříšek), 32. Michálek (Kadeřávek, Přidal). Rozhodčí: Jaroslav Beránek – Jan Krátký, Milan Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 261. Střely na branku: 31:44 (10:13, 12:11, 9:20). Průběh utkání: 0:4.

David Servis

V. Marek (Klestil) – Procházka, Dudáček, Ferebauer (A), Radoš, Škopek, Kříž – Silný, Schmidmayer, Rolínek, Ja. Bárta, Šulčík (C), Trummer, Tejko, Kronus, Ji. Bárta, Sumerauer, Vak

Novák (D. Marek) – Kulhánek, Šmíd, Nepokoj, Semrád, Vala, Kadeřávek – Kuchta, Beran, Ludvík, Michálek, Voříšek (A), Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina (C), Milfait (A), Kozlík, Matušík