12. 1. 2019 | Štěpán Ondráček, Milan Sochor

Brod pokaždé srovnal krok, ale s Kopřivnicí padl v prodloužení!

KOPŘIVNICE – Havlíčkobrodští hokejisté odcestovali ke druhému venkovnímu utkání, tentokrát do Kopřivnice, kde se střetli s místní Tatrou. Domácí hokejisté na svého soupeře vlétli, když se hned zkraje první části dostali do vedení. Celek z Kotliny dokázal ve druhé třetině vyrovnat, ale ve třetím dějství musel dotahovat dvoubrankové manko. Svěřenci trenéra Richarda Cachnína rozdíl ve skóre smazali, a tak zajímavé utkání rozhodlo prodloužení. V něm slavila bod navíc domácí Tatrovka. Do listiny střelců se z tábora Havlíčkova Brodu zapsali David Vala a dvougólový ostřelovač Luboš Voříšek.

Bruslaři začali ohromným tlakem. Martin Nepokoj objel bránu a k dorážce se dostal Patrik Přidal, tu ale domácí gólman vytěsnil vyrážečkou. Do vedení se naopak zčistajasna dostala Kopřivnice. Domácí v modrých retro dresech pláchli do přečíslení dvou na jednoho, které zakončil z pravé strany prudkou ranou mezi gólmanovy betony Ondřej Sluštík.

Inkasovaná branka ovšem Bruslaře nikterak neochromila. O tom, kolik času se hrálo v pásmu domácích, svědčí i téměř dvojnásobný počet střel na jejich klec. Nejblíže vyrovnání byl David Michálek. Ten z pravého kruhu mířil do horního růžku, trefil ale břevno. Štěstí měl i Čeněk Novák, jemuž prošla rána z levého kruhu mezi betony, pak se ale vykutálela mimo tři tyče.

Po přestávce to byla stále stejná písnička. Havlíčkův Brod si vypracoval několik šancí, které jednu za druhou likvidoval Petr Hromada výbornými zákroky. Zblízka si vylámal zuby i Luboš Voříšek. A když už ho po střele Davida Valy tečí překonal Patrik Přidal, opět mu pomohla branková konstrukce. Ale i Tatra dokázala chvílemi pořádně zazlobit, Čeněk Novák podržel tým v několika těžkých momentech.

Pořádnou dávku vzrušení přinesla poslední minuta druhé části hry. Hosté se už radovali, když Miroslav Třetina objel bránu a zakončil kolem tyče. Červené světlo se ale nerozsvítilo a sudí rozpažil. Následně trefil tyč také kopřivnický Matěj Mach a nakonec se tým z Vysočiny dočkal vyrovnání. Jakub Matušík pěknou souhrou v přesilové hře vybídl ke skórování Luboše Voříška.

Bruslaři v kabině střádali plány na obrat, domácí je ale po půlminutě třetí periody zchladili ledovou sprchou. David Stříž po zmatcích před havlíčkobrodským brankovištěm dorazil puk do odkryté brány. Ještě hůř bylo hostům o pár minut později, když brankář ztratil v oslabení puk za vlastní bránou, a Jakub Mach jej pohodlně uklidil do opuštěné klece.

Plamínek nové naděje zažehl o 48 sekund později svým druhým gólem Luboš Voříšek. Ten z úhlu doklepl do sítě odražený kotouč a rychle dostal Bruslaře zpátky do hry. Hosté zanedlouho dostali možnost přesilové hry pět na tři a trenér Richard Cachnín si vyžádal oddechový čas. Jenže sudí hned po buly uviděl faul Jakuba Matušíka, Havlíčkův Brod hrál tedy přes minutu ve čtyřech proti třem.

Mužstvo z Kotliny se stále tlačilo dopředu a gól visel ve vzduchu. Blízko byl v další přesilové hře Kryštof Kulhánek. Ten trefil z mezikruží Petra Hromadu někam do oblasti krku a hra musela být přerušena. Kýžené vyrovnání zařídil necelé tři minuty před koncem David Vala. Jeho ránu z levého kruhu přizvedl jeden z bránících hráčů a puk zapadl do sítě.

V prodloužení měl rozhodnutí na holi Adam Kofroň. Třiadvacetiletý odchovanec Třince ujížděl sám na brankáře, jenže narazil na pohotovou lapačku Čeňka Nováka. Přesto se Tatra mohla radovat z vítězného benefičního zápasu. Na levém křídle ujel Adam Červenka, jehož prudká střela zápěstím mířila přesně do vzdálenějšího horního rohu nad gólmanovu vyrážečku.

Výsledky skupiny Jih + Východ (31. kolo)

Kopřivnice - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 2. Sluštík (Červenka), 41. Stříž (Suchý, Tomášek), 46. J. Mach (Tomášek, Krutil), 64. Suchý – 40. Voříšek (Matušík, Třetina), 47. Voříšek (Kulhánek, Vala), 58. Vala (Michálek, Milfait). Rozhodčí: Michal Maršálek – David Urubčík, Jan Kleprlík. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 232. Střely na branku: 30:55 (8:15, 10:18, 9:19 – 3:3). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3p.

Kopřivnice

Hromada (Fendrich), Stříž, Bail, Ficek, Krutil, Zuzaník, Puškár, Marek (A), Fojtík – Hrubý, Korec, J. Mach (C), M. Mach, Červenka, Gebauer, Suchý, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík (A)

Novák (Marek) – Kulhánek, Šmíd, Nepokoj, Vala, Kadeřávek, Kuchta – Ludvík, Michálek, Voříšek (A), Chlubna. Přidal, Beneš, Třetina (C), Milfait (A), Kozlík, Blinka, Matušík