2. 2. 2019 | Dominik Adam

Skvěle! Bruslaři otočili vývoj zápasu a porazili Slezan

Havlíčkobrodský celek přivítal na svém ledě Slezan Opava. Utkání bylo od první třetiny velkou podívanou, jelikož se hrál atraktivní hokej. Branky ale začaly padat až od druhého dějství. Jako první se prosadili hosté, ale Cachnínovi svěřenci se na začátku třetí periody dostali do vedení, které udrželi. Za Havlíčkův Brod se trefili Tomáš Chlubna a Petr Kuchta.

První střídání patřila oběma týmům, které si vytvořily první šance. Všechny puky lapili bezchybní brankáři, ba dokonce je zablokovaly obrany. Ve třetí minutě mohl poslat domácí do vedení Nepokoj, ten ale neuspěl se svoji střelou, stejně jako Michálek s následnou dorážkou. Za několik okamžiků mohlo udeřit na druhé straně. Zelenkov odmítl obránce, ale tváří tvář proti Novákovi neuspěl, neboť ho neposlechl kotouč. Bruslaři poté hráli přesilovou hru, ve které měl největší příležitost Třetina. Kapitán týmu z Kotliny neusměrnil puk za záda Dani. V 10. minutě se krásnou kombinací prezentovali hosté, ovšem Hendrych nenašel volné místo v postoji Nováka. Domácí hokejisté byli nebezpečnější v útočném pásmu, ale nedokázali i přes řadu šancí najít recept na vynikajícího brankáře Opavy. Slezan zahrozil v podání Wolfa, ten našel svojí bombou vyrážečku gólmana. Bruslaři mohli jít do vedení v poslední minutě, ale Kulhánka vychytal ve stoprocentní šanci maskovaný fantom Opavy.

Na začátku druhé třetiny si oba celky vytvořily slušné šance. Nejprve to byli hosté a to konkrétně Lukáš Černý, který dostal přihrávku od Jaroše, ale jen o pár milimetrů minul Novákovu branku. Luboš Voříšek jel sám na Daňu, havlíčkobrodský forvard zkusil střelu doprostřed branky, ale maskovaný muž si místo mezi třemi tyčemi pohlídal. Slezan poté udeřil. Jiří Šindelář přihrál Tomáši Rouskovi, který od pravého hrazení poslal střelu, jež propadla Novákovi, který měl zakrytý výhled. Bruslaři za necelých pět minut odpověděli. Tomáš Semrád rychle přihrál na pravou stranu, kde stál Tomáš Chlubna. Domácí útočník vypálil zápěstím do protipohybu brankáře. Havlíčkobrodská družina se poté musela vypořádat s oslabením, ve kterém ale mohla udeřit. Kuchta našel rozjetého Chlubnu, který jel sám na Daňu, ale jeho pokus na vyrážečku byl nepřesný. Bruslaři také dostali početní výhodu, kterou přes velký nápor na soupeřovu klec nevyužili.

Havlíčkobrodská družina vkročila do třetí periody skvěle, když šla do vedení. Petr Kuchta se hned po vyhrané buly vrhl směr opavskou branku. Forvard celku z Kotliny poslal nechytatelnou střelu z pravého kruhu přímo nad pravý beton brankáře Dáni. Vilinskij měl na holi vyrovnání, ale z předbrankového prostoru minul Novákovu svatyni. Tomáš Chlubna se dostal přes hostující obranu, zvolil bekhendové zakončení, ale na poslední chvíli mu puk sjel z hole. Hendrych se ocitl ve velice zajímavé šanci, ale domácí obránci mu odebrali kotouč z hole. Havlíčkobrodská družina poté přehrávala svého soupeře, ale ke gólu se nedostala. Ve velké šanci byl Chlubna, kterému přihrál Kuchta, ale prvně jmenovaný trefil jen levý beton brankáře. Opava v posledních dvou minutách zkusila hru v šesti. Havlíčkobrodští se ubránili velkému náporu a následně Tomáš Semrád vypálil od modré čáry, ale Hendrych se obětoval a skočil do jeho střely. Následně se do puku opřel Miroslav Třetina, ale Hendrych mu jeho pokus překazil. Opava se chtěla dostat k vyrovnávací brance, ale domácí obrana si celou situaci pohlídala.

Výsledky skupiny Jih + Východ (36. kolo)

Havl. Brod - Opava

Branky a nahrávky: 27. Chlubna (Semrád, Kuchta), 43. Kuchta (Semrád, Chlubna) – 22. Rousek (Šindelář, Spratek). Rozhodčí: Daniel Reich – Martin Klouda, Ondřej Bohuněk. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 516. Střely na branku: 46:20 (16:8, 20:6, 10:6). Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Novák (Marek) – Nepokoj, Semrád, Kulhánek, Vala, Kopic – Michálek, Třetina (C), Přidal – Beneš, Matušík, Voříšek (A) – Kuchta, Kozlík, Chlubna – Ludvík