BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Žďár n. Sázavou 7:1 - Matušík protrhl střeleckou smůlu a uhasil Plameny pěti body!
Matušík protrhl střeleckou smůlu a uhasil Plameny pěti body!

Matušík protrhl střeleckou smůlu a uhasil Plameny pěti body!

06.02.2019 | Štěpán Ondráček

Havlíčkobrodští hokejisté sehráli veledůležité utkání s regionálním rivalem SKLH Žďár nad Sázavou. Bruslařům se podařil vstup do utkání, když během tří minut vstřelili tři branky. Soupeř z Bouchalek sice snížil, ale hráči z Kotliny opanovali zbytek duelu. Do listiny střelců se zapsali Petr Kuchta, Tomáš Semrád, Miroslav Třetina, Tomáš Semrád a dvougóloví střelci Luboš Voříšek (na snímku) a Jakub Matušík. Kromě cenné výhry se celé utkání neslo v charitativním podtextu pro malou Terezku. Pro malou holčičku se vybralo 133 tísíc!

 
37., středa 6.2.2019, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - SKLH Žďár nad Sázavou
SKLH Žďár nad Sázavou
7:1
(3:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Kuchta (Semrád, Chlubna), 6. Voříšek (Matušík, Milfait), 7. Voříšek (Matušík, Kulhánek), 22. Matušík (Kulhánek, Voříšek), 33. Semrád (Matušík, Vala), 51. Třetina (Šmíd), 55. Matušík (Voříšek, Třetina) – 10. Kuntsmüller (Panna, Kadlec). Rozhodčí: Jan Jaroš – Robin Horký, Michal Tasch. Vyloučení: 5:6, navíc Kulhánek 5 + TH [ÚHL] a Vala (oba HBR) 10 min. OT [NESP], Koželuh (ZDS) 10 min. OT [VRAŽ]. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 218. Střely na branku: 33:31 (15:8, 8:13, 10:10). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1.

BK Havlíčkův Brod: Marek (Nedvěd) – Semrád, Nepokoj, Kulhánek, Vala, Kopic, Šmíd – Michálek, Třetina (C), Přidal – Milfait (A), Matušík, Voříšek (A) – Kuchta, Kozlík, Chlubna – Ludvík, Beran, Beneš

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Vít) – Půža, Koželuh, Váňa, Lojek, Pleva (C), Hort – Kovářů, Prokš, Kuntsmüller (A), Bureš, Kadlec, Krupka, Jícha, Kuřítko, Hasoň, Stehlík (A), Panna, Wasserbauer

 

Bitva o Vysočinu začala opatrně, nicméně do první střelecké pozice se dostal Michálek. Domácího útočníka vychytal Sláma. Bruslaři měli herní převahu, kterou využili ke střelení první branky. Semrád projel celé kluziště a za obranou Plamenů našel Petra Kuchtu. Člen třetího útoku si položil Slámu, za kterého zasunul kotouč. Od další trefy dělila domácí hokejisty necelá minuta. Matušík vyslal svižnou ránu od modré, kterou tečoval těsně před hostujícím gólmanem Luboš Voříšek. Žďárští hokejisté dostali ještě jeden gól, a to v sedmé minutě. Matušík nahrál k levé tyči osamocenému Luboši Voříškovi a ten propálil bezmocného Slámu. Hosté zahrozili za pomoci Stehlíka, který trefil tyč. V polovině první třetiny se střelecky prosadili hráči z Bouchalek. Panna objel Markovu svatyni a před ní našel hůl Luboše Kunstmüllera. Hostující hráč trefil letící puk ze vzduchu přesně do sítě. O čtyři minuty později zahrozil Voříšek, ale ten neuspěl. Na druhé straně neproměnil únik Bureš, jenž si nepřišel na Marka. V dalších minutách byli aktivnější Bruslaři, ale v první třetině už žádnou branku nevsítili.

Ze druhé třetiny uplynuly dvě minuty a Bruslaři šli do tříbrankového vedení, které musel posvětit hlavní arbitr. Kulhánek vypálil prudkou střelu, kterou tečoval těsně před Slámou Jakub Matušík. Žďár nad Sázavou potom vyrovnal hru a zle zatápěl domácí obraně. Kunstmüller těsně minul vytyčený prostor a Kuřítka ve slibné šanci vychytal Marek. Diváci se v havlíčkobrodské Kotlině dočkali další branky až ve 33. minutě, a to v podání Bruslařů. Matušík nahrál na modrou čáru Tomáši Semrádovi, jenž si nabruslil na osu hřiště a svižnou střelou vymetl všechny pavouky v levém rohu soupeřovy brány. Plameny nadále pokračovaly v útočném dobývání, ale jejich pokusy se tříštily o obranu Brodu nebo spolehlivého Marka. V poslední minutě druhého dějství si vytvořili Bruslaři dvě šance, ale ani jeden pokus se neuchytil.

V poslední části hry hráli hosté přesilovku pět na tři, ale ani výhoda dvou mužů v poli nevedla k další brance. Plameny potom přečíslily domácí obranu, ale s šancí si poradil Marek. Havlíčkův Brod taktéž hrál dvojnásobnou přesilovku a stejně jako jeho soupeř nedal branku. Nejblíže k dalšímu zásahu měl Nepokoj, ten ale neměl své mířidla seřízena dobře a trefil tyčku. V 51. minutě se hokejisté z Kotliny radovali ze šestého gólu. Šmíd přiťukl kotouč Miroslavu Třetinovi, který střelou ke vzdálenější tyči rozvlnil síť. O čtyři minuty později zahrozil Wasserbauer. Žďárského hokejistu dokázal vychytat spolehlivý Marek. Bruslaři potom přidali poslední branku, když se prosadil Jakub Matušík. Člen druhého útoku využil krásné přihrávky od Voříška, kterou umístil k levé tyči. V závěru se strhla menší potyčka, ale na osudu utkání to nic nezměnilo.

Podívejte se také na podrobnou reportáž, která zachytila všechny momenty v utkání pro Terezku.

Výsledky skupiny Jih + Východ (37. kolo)

Písek – Tábor 4:2
Pelhřimov – David Servis České Budějovice 2:7
Hodonín – Opava 5:3
Šumperk – Nový Jičín 5:4
Kopřivnice – Valašské Meziříčí 1:5

Ohlasy trenérů

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): Do zápasu jsme vstoupili jako uragán, když jsme rozhodli o výhře v první třetině. Měli jsme skvělý, agresivní pohyb a dali jsme z toho tři branky. Od druhé třetiny jsme byli lepším týmem a výkon celého mužstva byl kompaktní. Jedinou kaňkou na zápase byl výkon hlavního rozhodčího, který některé zákroky přehlížel. My jsme se s tím vypořádali a bereme zaslouženě tři body. Jsme rádi, že jsme se na charitativní akci mohli podílet, stejně jako hráči soupeře. Je to velmi pěkné a ke sportu tohle patří.

Michal Konečný (SKLH Žďár nad Sázavou): Nebyli jsme důstojným soupeřem, když nám chyběl pohyb. Pokud nebruslíte s takovým soupeřem, tak nemůžete vyhrát. Byl to jednoznačný zápas, ve kterém jsme nebyli ani jako sparingpartner. Jsme rádi, že sme se mohli podílet na charitativní akci.

 
Zápasy v sezóně
3. | Žďár n. Sázavou - Havl. Brod | 5:4
11. | Havl. Brod - Žďár n. Sázavou | 6:3
21. | Žďár n. Sázavou - Havl. Brod | 6:3
37. | Havl. Brod - Žďár n. Sázavou | 7:1
 
Statistiky zápasu
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv