BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Pelhřimov - Havl. Brod 5:10 - Brod sestřelil Pelhřimov a zůstane první! V play off vyzve Kopřivnici!
Brod sestřelil Pelhřimov a zůstane první! V play off vyzve Kopřivnici!

23.02.2019 | Štěpán Ondráček

PELHŘIMOV – Havlíčkobrodští hokejisté v rámci 41. kola II. hokejové ligy zamířili na led regionálního rivala z Pelhřimova. Bruslaři hned od začátku diktovali tempo utkání, když si rychle zajistili čtyřbrankové vedení. Pelhřimov se střelecky prosadil ve druhé třetině, když korigoval stav utkání na 1:5. Havlíčkův Brod v další fázi hry přidal dalších pět gólů a završil tak desítku na svém kontě. Medvědi v závěrečných minutách upravili stav utkání, ale na výhře Bruslařů se nic nezměnilo.

41., sobota 23.2.2019, Zimní stadion Pelhřimov
HC Lední Medvědi Pelhřimov
HC Lední Medvědi Pelhřimov - BK Havlíčkův Brod
5:10
(0:4, 2:5, 3:1)
Branky a nahrávky: 26. Adam (Kosnar), 37. Votápek (F. Kasalý), 47. Votápek (F. Kasalý), 48. Kříž (F. Kasalý), 57. M. Kopic (F. Kasalý) – 3. Třetina (Přidal, Michálek), 4. Matušík (Milfait, Voříšek), 4. Chlubna (Ludvík, Kuchta), 7. Kopic (Chlubna, Kozlík), 23. Matušík (Milfait, Voříšek), 31. Voříšek (Milfait), 32. Kozlík (Kuchta, Chlubna), 36. Voříšek (Třetina, Semrád), 40. Milfait (Třetina, Vala), 41. Ludvík (J. Kopic, Michálek). Rozhodčí: Daniel Reich – Michal Axman, Ondřej Bohuněk. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 300. Střely na branku: 27:39 (7:12, 11:19, 9:8). Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:8, 2:8, 2:10, 5:10.

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Chaloupek (Urban) – D. Kasalý, Kellner, Kříž, Klus – Šáňa, Piš, Hladonik, Sigmund, Kosnar, Adam, Votápek (A), F. Kasalý (C), Kaminsky, M. Kopic, Kazimir

BK Havlíčkův Brod: Novák (31. Marek) – Semrád, J. Kopic, Kulhánek, Vala, Šmíd – Michálek, Třetina (C), Přidal, Milfait (A), Matušík, Voříšek (A), Kuchta, Kozlík, Chlubna, Ludvík

Výsledky skupiny Jih + Východ (41. kolo)

Kopřivnice – Hodonín 3:5
Valašské Meziříčí – Orlová 4:2
David Servis České Budějovice – Moravské Budějovice 2:6
Tábor – Žďár nad Sázavou 2:4
Nový Jičín – Opava 5:4p

Ohlasy trenérů

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): Byl to zápas se soupeřem, který se připravuje na boj o záchranu, zatímco my se chystáme na play off. Zápas rozhodla už první třetina, v níž jsme soupeři rychle dali čtyři branky. Potom už jsme měli utkání víceméně pod kontrolou. Ve třetí třetině jsme asi pod vlivem vysokého vedení polevili a dovolili jsme soupeři zmírnit jeho porážku. Pro nás je teď důležité se dobře připravit na zápas s Pískem. Bude to taková generálka na play off, které v sobotu začneme doma proti Kopřivnici.