15. 2. 2019 | Štěpán Ondráček

Junioři začali skvěle, ale na body proti Varům nedosáhli!

Havlíčkobrodští junioři přivítali na svém ledě karlovarskou Energii. Domácí soubor, šel v první třetině do vedení, ale hosté dokázali vyrovnat. Rozhodující pro celý průběh utkání byla druhá třetina, ve které padlo celkem pět branek. Karlovy Vary ji vyhrály 3:2 a v další části navýšili své vedení. Do střelecké listiny se z řad Havlíčkova Brodu trefili Jakub Petržilka, Vojtěch Holenda a Pavel Vaňous.

Ukazatel skóre se poprvé měnil v páté minutě. Kerber našel Jakuba Petržilku, který si nabruslil na okraj pravého kruhu. Havlíčkobrodský útočník střelou nad lapačku Kašpara rozvlnil síť. Karlovy Vary hrály potom oslabení, ve kterém dokázaly vyrovnat. Individuální akcí se blýskl Adam Křemen, jenž chladnokrevně proměnil samostatný únik. Bruslaři měli možnost další přesilové hry, ale Kulhánek ve slibné šanci neuspěl. Západočeši potom několikrát zahrozili, ale vedoucí branka z toho nebyla. V 17. minutě mohl vrátit vedení do domácích řad Petržilka. Útočník Havlíčkova Brodu si položil Kašpara, ten ale dokázal utěsnit prostor u pravé tyče.

Karlovy Vary vstoupily do druhé třetiny tím nejlépe možným způsobem. Po necelé minutě prostřelil Nedvěda Filip Bernáth, jenž využil clony před domácím gólmanem. Bruslaři byli opaření a toho dokázali využít Západočeši k další brance. Prokeš narýsoval krásnou přihrávku na Adama Křemena, který zakončoval do poloprázdné branky. Havlíčkův Brod korigoval skóre v přesilové hře. Vaňous nahrál na Vojtěcha Holendu. Člen havlíčkobrodského útoku dokázal dostat puk nad levý beton Kašpara. Energetici si vzali své vedení dvoubrankové vedení zpět. Filip Bernáth si nabruslil na pravý kruh, odkud procedil kotouč do sítě. Havlíčkův Brod potom vyměnil brankáře a neslo to své ovoce. Ve 34. minutě vypálil Nepokoj a jeho pokus tečoval těsně před brankářem Pavel Vaňous.

Začátek třetí třetiny orámovaly přesilové hry, ale ani jeden z týmů nedokázal dost puk do sítě. Ve 45. minutě mohly jít Karlovy Vary do výraznějšího vedení, ale svoji šanci neproměnily. Energie mohla přidat gól ve vlastním oslabení, ovšem Prošek se svým bekhendovým blafákem neuspěl. V poslední desetiminutovce se Karlovy Vary trefily celkem třikrát. V 52. minutě pověsil puk do sítě Daniel Zavřel. O pět minut později lovil Holata další puk ze své branky, když se trefil Daniel Černý. Sedmičku Energetiků vsítil tříbrankový střelec Filip Bernáth. V prodloužení se výrazná šance neurodila, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich dokázal rozhodnout exbrodský útočník Tomáš Křehlík.

Extraliga juniorů

Branky a nahrávky: 5. Petržilka (Kerber), 30. Holenda (Vaňous, Hromádka), 34. Vaňous (Nepokoj, Holenda) – 7. Křemen, 21. Bernáth (Prošek, Holub), 25. Křemen (Prošek, Křehlík), 32. Bernáth (Hotěk, Holub), 52. Zavřel (Křehlík, Prošek), 57. Černý (Rozhon, Šťastný), 58. Bernáth (Rozhon), rozh. náj. Křehlík. Rozhodčí: Jakub Horáček – Martin Kreuzer, David Pokorný. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 53. Střely na branku: 25:46 (8:11, 8:19, 7:13 – 2:3). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:7. Prodloužení: 0:0. Samostatné nájezdy: 0:1.

Nedvěd (32. Holata) – Nepokoj, Dvořák, Pejchal, Horák, Najman, Kerber, Dudycha – Vaňous, Petržilka, Kudrna, Tecl (A), Hromádka, Fiala, Holenda, Pokorný, Kulhánek, Cachnín (C), Švec