4. 3. 2019 | Luboš Vácha

Mečbol byl po dramatickém závěru nadosah. Kopřivnice vyrovnala sérii

Havlíčkův Brod nastoupil v rámci čtvrtfinále play off 2. ligy k odvetnému duelu na ledě Kopřivnice. Zápas lépe zvládli domácí, kteří se během třetího dějství dostali do dvougólového vedení. To jim zmařili Tomáš Semrád s Kryštofem Kulhánkem. Za stavu 4:4 se muselo prodlužovat. Během 63. minuty ale rozhodl v přesilové hře ve prospěch Kopřivnice Adam Kofroň a oslavil hattrick. Za Havlíčkův Brod se dvakrát trefil Tomáš Semrád. (Stav série 1:1.)

Domácí hokejisté předvedli bleskový nástup a Adam Kofroň už ve druhé minutě zužitkoval dobře mířenou přihrávku od Adama Červenky. Tatra si své rychlé vedení užívala necelé tři minuty. Všechno záhy přetnul David Kozlík, který po přesné Kopicově asistenci zavěsil za záda Petra Hromady a nastolil vyrovnaný stav. Havlíčkův Brod pak nedokázal využít dvě slepené přesilovky při trestech Stříže a Krutila, spoustu šancí měl ve své lapačce výtečný domácí gólman.

Vývoj zápasu se měnil v 17. minutě. Tentokrát se po svižném přenesení hry dostali do vedení Bruslaři. Ostrostřelec Tomáš Semrád z levé strany procedil puk za snažícího se Hromadu. Gólový kolotoč se točil dál. Domácí museli jít ve 20. minutě po faulu Sluštíka do čtyř, a tak divoký závěr první části si oba týmy rozhodně nepředstavovaly. Adam Kofroň využil hrubky v přesilovkové rozehrávce hostí a v samostatném úniku proškolil Čeňka Nováka bekhendovým gólem do šatny.

Druhou třetinu začali aktivněji domácí. Bezesporu jim pomohlo rychlé vyrovnání z konce předchozího dějství. Velmi aktivně pracoval na ledě kopřivnický spasitel Kofroň, který se nebezpečnou střelou z levé strany pokusil o hattrick. Zabránil mu v tom přesně nastavený Novákův beton. Zanedlouho však zatrnulo domácím, když z levého kruhu zazvonil na tyčku Tomáš Semrád. Bruslaři dostali další šanci na vstřelení vedoucího gólu. Rozhodčí udělil 2+2 minuty Michalu Krutilovi, hosté ale nedokázali využít ani tuto čtyři minuty dlouhou početní výhodu. Na bezchybném Hromadovi si mohli vylámat zuby.

Nebezpečnou gólovou příležitost měl v úvodu poslední dvacetiminutovky Adam Červenka, jenž nedokázal své překvapení zpoza branky usměrnit do nehlídané mezery u Nováka. Domácí fanoušci se zanedlouho přeci jenom mohli hlasitě radovat. Adam Kofroň vybídl nahrávkou Patrika Golu. Dvaadvacetiletý útočník strhl v čase 44:46 vedení zpět na střídačku Kopřivnice. Na začátku 49. minuty udeřila Tatra znovu. Tentokrát se po přesné ráně z levého kruhu radoval Dominik Suchý.

Kopřivnickým už se možná mohlo zdát, že je hotovo. Zápas ovšem nabral na dramatičnosti. Bruslaři v 52. minutě poprvé v zápase využili přesilovku. Dorážku propasíroval za Hromadova záda Tomáš Semrád. Havlíčkův Brod navíc dokázal v 58. minutě vyrovnat. Sudí signalizoval dvě minuty pro Daniela Hrubého a hosté nastoupili na přesilovku v šesti. Hra v power play se hlavnímu trenérovi Richardu Cachnínovi rozhodně vyplatila. Kryštof Kulhánek od modré čáry neomylně propálil Petra Hromadu. Pak už bylo téměř jasné, že se bude stejně jako v předchozím utkání pokračovat v prodloužení.

Prodloužení trvalo skoro tři minuty. David Vala byl potrestán za hrubost a domácí tak mohli doufat ve využití početní výhody, což také dokázali. Adam Kofroň svým rozhodujícím gólem do havlíčkobrodské sítě oslavil hattrick. Havlíčkův Brod mečbol po dramatickém závěru zápasu nezískal. Série tak nabírá další pokračování.

Play off skupiny Jih + Východ

Písek – Šumperk 3:2 (stav série 1:1)
Moravské Budějovice – Hodonín 4:2 (stav série 1:1)
Valašské Meziříčí – Žďár nad Sázavou 3:2p (stav série 1:1)

Kopřivnice - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 2. Kofroň (Červenka), 20. Kofroň, 45. Gola (Kofroň), 49. Suchý (J. Mach, Ficek), 63. Kofroň (Stříž) – 5. Kozlík (Kopic), 17. Semrád (Milfait, Matušík), 52. Semrád (Třetina, Milfait), 59. Kulhánek (Třetina, Voříšek). Rozhodčí: Michal Novák – Michal Hranoš, Michal Vengřín. Vyloučení: 10:6. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1118. Střely na branku: 37:48 (10:15, 9:13, 13:19 – 5:1). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:4, 5:4p.

Kopřivnice

Hromada (Fendrich) – Stříž (A), Imrich, Ficek, Krutil, Puškár, Fojtík – Pěnčík, Hrubý, Korec, J. Mach (C), M. Mach, Červenka, Suchý, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík (A)

Novák (Marek) – Kulhánek, Kopic, Šmíd, Nepokoj, Semrád, Vacík, Vala – Ludvík, Holenda, Michálek, Voříšek (A), Přidal, Beneš, Třetina (C), Milfait (A), Kozlík, Cachnín, Tecl, Matušík