BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Žďár n. Sázavou 1:2 - Další porážka pro juniory! Tentokrát nestačili na Žďár nad Sázavou
Další porážka pro juniory! Tentokrát nestačili na Žďár nad Sázavou

Další porážka pro juniory! Tentokrát nestačili na Žďár nad Sázavou

27.10.2019 | Tomáš Sochor

Po povedeném začátku sezony mladí Bruslaři v tabulce klesají. Další bodová ztráta přišla z holí do té doby posledního Žďáru nad Sázavou. Havlíčkův Brod přitom nesehrál špatné utkání. Vytvořil si velké množství velkých šancí. Proměnili ale pouze jednu jedinou. Jejich soupeř si sice gólových hodů také neužil, přece jen ale vstřelil o jednu branku víc. Bruslařům se tak čelo tabulky vzdaluje čím dál víc.

 
14.kolo, neděle 27.10.2019, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - SKLH Žďár nad Sázavou
SKLH Žďár nad Sázavou
1:2
(1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Cachnín (Musil, Pejchal) – 5. Štola (Doležal), 33. Malenovský (Jindra, Winkler). Rozhodčí: Jan Doležal – Tomáš Krejčí, Matěj Krejčí. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 34:30 (11:16, 12:9, 11:5). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

BK Havlíčkův Brod: Petržílka (Nedvěd) – Spilka, Endl, Marek, Kerber, Trupl, Škareda (C) – Fiala, Klofáč, Pártl, Pokorný, Vacík, Machovský, Havel, Musil, Pejchal, Cachnín (A)

SKLH Žďár nad Sázavou: Krejčí (Rufl) – Grauer, Čermák, Pelikán, Brož, Winkler, Doležal – Pachl, Malenovský, Hromádka (A), Augusta, Štola, Šerejch (A), Egart, Jindra (C), Kochrda

 

Do začátku utkání vstoupili aktivněji hráči Havlíčkova Brodu. I přes optickou převahu si však větší šanci nevytvořili. Do vedení se tak dostal hostující celek. Tomáš Doležal našel před brankou zcela volného Martina Štolu, který již neměl příliš těžkou práci. Žďárským juniorům však radost nezůstala dlouho. Již po třiatřiceti sekundách bylo totiž v Kotlině vyrovnáno. Základ gólu položil Radim Pejchal, když výtečně vybojoval kotouč. Kombinace se přes Jaroslava Musila dostala až k Richardu Cachnínovi, který měl čas zamířit a vystřelit přesně do nekryté části brány. Po vstřelených brankách bylo utkání vyrovnané. Zásluhou skvěle chytajících gólmanů v první třetině další gól nepadl.

V první půli druhé třetiny si Bruslaři vytvořili několik vyložených šancí. Teč Richarda Cachnína těsně minula bránu. Patrik Vacík v situaci jeden na jednoho nevyzrál na Filipa Krejčího. Mariánu Havlovi a Radimu Pejchalovi se nepodařilo po skvělých nahrávkách nasměrovat kotouč do prázdné klece. Zápas se rozhodoval, když havlíčkobrodští junioři dvakrát faulovali ve vlastní přesilovce. Plameny totiž následně využily početní převahu čtyři na tři. Postupnou kombinací zatlačily bránící hráče až těsně před bránu, čehož využil Šimon Malenovský. Z vrcholku kruhu napřáhl a přesně mířenou střelou poslal svůj tým do vedení.

Třetí třetina byla kompletně v moci gólmanů obou týmů. Hned ve třicáté druhé sekundě poslední části předvedl výborný zákrok Hynek Petržílka. Matěj Jindra zpoza brány nahrál v mezikruží stojícímu Jiřímu Kochrdovi. Jeho střelu z první ale brankář domácího týmu lapil. Na druhé straně se vytáhl Filip Krejčí, když řešil podobnou situaci jako jeho oponent. Do dobře umístěné střely s bezprostřední blízkosti vložil svojí lapačku, a zabránil tak vyrovnání. Havlíčkobrodský brankář se znovu blýskl, když zlikvidoval žďárské přečíslení dva na nikoho. Jen o necelou minutku později mu pak pomohla i tyč, kterou nastřelil Šimon Malenovský. Bruslaři ještě zkoušeli srovnat při hře v šesti. Hosté však závěrečný nápor ubránili, a vezou si tak z Kotliny všechny tři body.

Ohlasy trenérů

Miroslav Duben (BK Havlíčkův Brod): Myslím si, že se hrál pěkný a rychlý hokej. Bohužel, se špatným koncem pro nás. Měli jsme spoustu šancí. Dneska jsme zkrátka vyhořeli na koncovce. Soupeř byl přímočařejší a důraznější v předbrankovém prostoru. Takový je zkrátka sport. Měli jsme spoustu vyložených šancí. Nepadlo tam nic a jeden gól doma je zkrátka málo.

Vojtěch Šír (SKLH Žďár nad Sázavou): My jsme sem jeli po pěti porážkách. Ta situace, ve které jsme se nacházeli, nebyla úplně optimální. Nicméně už v pátek jsme si po zápase k tomu něco řekli a dneska jsem od začátku cítil, že jsou kluci dobře naladění. Zaplať pánbůh, že jsme zlomili tu sérii pěti porážek zrovna v Havlíčkově Brodě.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv