BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Kralupy n. Vltavou 0:8 - Kralupy nad Vltavou v přesilovkách rozdrtily havlíčkobrodské juniory
Kralupy nad Vltavou v přesilovkách rozdrtily havlíčkobrodské juniory

Kralupy nad Vltavou v přesilovkách rozdrtily havlíčkobrodské juniory

05.01.2020 | Tomáš Sochor

Po vánočním volnu nastoupili k prvnímu utkání nového roku také havlíčkobrodští junioři, kteří se postavili neoblíbeným Kralupům nad Vltavou. Stejně tak jako v posledních třech utkáních ani dnes Bruslaři na svého soupeře nestačili. Hosté využili pět přesilových her z osmi, čímž si zajistili pohodlné vítězství, a z Kotliny si tak odvážejí tři body.

 
29.kolo, neděle 5.1.2020, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HK Kralupy nad Vltavou
HK Kralupy nad Vltavou
0:8
(0:1, 0:4, 0:3)
Branky a nahrávky: 17. Šiška (Šmíd), 25. Marek (Januška, Němec), 30. Němec (Kučera, Januška), 32. Kučera (Litera, Hašlar), 36. Hájek (Soukup, Hašlar), 46. Hašlar (Zedek), 50. Šmíd (Hes, Šiška), 53. Bradáček (Hájek, Litera). Rozhodčí: Martin Vepřek – Martin Klouda, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:5. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 39:46 (15:14, 9:20, 15:12). Průběh utkání: 0:8.

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (50. Vácha) – Trupl, Endl, Kerber, Klofáč, Kratochvíl, Krejčí – Pejchal, Machovský, Musil (C) – Pokorný, Vacík, Pártl – Havel, Košťal (A), Juřica

HK Kralupy nad Vltavou: Krinwald (Halamka) – Hes, Zedek, Klapka, Drozda, Hájek, Kučera – Januška (C), Němec (A), Hašlar, Štibran, Šiška, Bradáček, Kočí, Kleveta, Soukup, Litera, Marek, Šmíd

 

První třetina nabídla rychlý hokej s několika vyloženými šancemi na obou stranách. Kralupy nad Vltavou se dostaly do několika přečíslení, které ale nezakončily ideálně. Obrovskou šanci Františka Janušky, který se úplně sám ocitl před havlíčkobrodskou bránou, zlikvidoval Martin Nedvěd. I Bruslaři několikrát ohrozili soupeřovu branku. Roman Krinwald musel řešit několik nepříjemných tečovaných nahození a následných dorážek. Největší šanci měl Matyáš Machovský, jenž se dostal se do samostatného úniku. Jeho střelu vyrazil brankář hostů do tyče, odkud se kotouč odrazil ven z brány. Jedinou branku první části tak vstřelili hosté. Karel Šmíd se individuálně probil přes havlíčkobrodskou obranu a následně posunul puk na Kristiána Šišku, který trefil poloprázdnou klec.

Druhá třetina se nesla v úplně jiném duchu, než ta první. Havlíčkův Brod se dopustil několika faulů, které Kralupy nad Vltavou bez milosti potrestaly. První přesilovou hru proměnil po kombinaci na jeden dotek Jonáš Marek. Dvojnásobnou výhodu pak využil Marek Němec, který za Nedvědova záda dorazil nahození Jakuba Kučery od modré čáry. Jen o dvě minuty později využil další přesilovku Jakub Kučera, který od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Hosté ještě ve druhé periodě zvýšili své vedení již na 5:0. Tentokrát při hře pět na pět nahrál Tomáš Soukup na pravý kruh Michalu Hájkovi, který skvěle umístěnou střelou překonal brankáře Bruslařů.

Ve třetí třetině krasojízda Kralup nad Vltavou pokračovala. Hosté svého soupeře přehrávali, z čehož pramenily další fauly. Jeden z nich potrestal Jan Hašlar, který se po narážečce s Janem Zedkem dostal do prostoru levého kruhu, odkud zavěsil. Ve čtyřicáté deváté minutě vstřelil již pátý gól z přesilové hry Karel Šmíd, který dorazil nahození od modré čáry z hole Adama Hese. Po této brance Bruslaři vystřídali gólmany. Ani nově příchozí Štěpán Vácha však neudržel čisté konto moc dlouho. Hosté si povedenou kombinací rozebrali havlíčkobrodskou obranu. Do poloprázdné klece pak zakončoval David Bradáček. Ve zbytku utkání se již nic důležitého nestalo. Kralupy nad Vltavou tak vyhrály vysoko 8:0.

Ohlasy trenérů

Miroslav Duben (asistent trenéra, BK Havlíčkův Brod): Soupeř vyhrál zaslouženě. Byl lepší ve všech činnostech. My jsme měli nějaké šance v první třetině, kde jsme měli dvě nebo tři přesilovky, které jsme neproměnili. Od druhé třetiny, kdy soupeř využil tři přesilovky, bylo po zápase. Soupeř hrál výborně disciplinovaně a měl výborný pohyb. Stejně tak jako v posledních dvou utkáních proti Kralupům nad Vltavou potvrdily svoji formu.

Lukáš Majer (HK Kralupy nad Vltavou): Po celou dobu utkání jsme drželi puk na svých hokejkách a díky povedeným přesilovkám jsme vyhráli. Výborný výkon v brance předvedl Roman Krinwald, který nás podržel.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 12:00 | Dor.
BK Havlíčkův Brod
ČEZ Motor České Budějovice