17. 1. 2020 | Tomáš Sochor

Výborně! Junioři nadělili neoblíbené Chrudimi desítku

Základní část REDSTONE Extraligy juniorů se pomalu blíží do finiše. Bruslaři nyní potřebují každý bod, aby dohnali ztrátu na čtvrté místo, které garantuje postup do play off. Dnes se tohoto úkolu zhostili havlíčkobrodští junioři s opravdu velkou chutí, jelikož porazili neoblíbenou Chrudim vysoko 10:3! Zápas se pro ně přitom nevyvíjel vůbec dobře. Pak ale osmi góly svého soupeře rozdrtili. Svěřenci trenéra Richarda Cachnína si tak připsali důležité tři body.

Hosté vlétli na svého soupeře jako uragán. Hned po dvanácti sekundách hry se před Martinem Nedvědem objevil osamocený Zdeněk Formánek, který však kvůli louži na ledu pokazil zakončení. Hosté byli aktivnější, čehož také využili ke vstřelení první branky. Nicolas Langr našel v rychlém protiútoku Zdeňka Formánka, který střelou nad lapačku poslal svůj tým do vedení. Chrudim posléze svůj náskok navýšila, když Jakub Cimburek z ostrého úhlu nachytal havlíčkobrodského gólmana. Trenér domácích Richard Cachnín st. si vzal oddechový čas a důrazně promluvil svým svěřencům do duše. O pouhých padesát sedm sekund později Bruslaři snížili. Radim Pejchal tečoval střelu Matěje Krejčího až k Richardu Cachnínovi ml., který dopravil kotouč do poloprázdného zařízení. Ve třinácté minutě bylo v Kotlině vyrovnáno. Scénář byl velice podobný, jako u prvního gólu Havlíčkova Brodu. Tentokrát však střílel Matěj Škareda, jehož střela se odrazila od Dana Fialy až k Matyáši Machovskému, který skóroval.

Druhá třetina byla jasně v režii domácích, kteří nejdříve otočili zápas ve svůj prospěch. Dan Fiala zakončil přečíslení tři na jednoho poté, co mu šanci po protiútoku připravili Matyáš Machovský a Josef Vyvial. Následně přišla parádní dvouminutovka Bruslařů, ve které vstřelili tři branky. Celé to začali Richard Cachnín ml. s Jaroslavem Musilem, kteří po parádní kombinaci přihráli z druhé vlny najíždějícímu Filipu Křištovi, který střelou z první překonal Filipa Matouška. O chvilku později Patrik Vacík nastřelil obránce soupeřícího mužstva. Sražený kotouč sebral Vladislav Juřica, který si obhodil vyjetého brankáře. Šestou branku přidal Radim Pejchal, který z mezikruží přesně vypálil po přihrávce Josefa Vyviala.

O přestávce udělali hosté změnu v brankovišti. Filipa Matouška vystřídal Lukáš Novotný, který se však ještě nestačil rozkoukat a už lovil kotouč z brány. Třiačtyřicet sekund po začátku třetiny se totiž Richard Cachnín ml. zbavil soupeře a nahrál před bránu Radimu Pejchalovi, který i v pádu dokázal překonat hostujícího gólmana. O dvě a půl minuty později dokonal Radim Pejchal čistý hattrick, když sebral sražený kotouč a nadvakrát dostal hrací zařízení za brankovou čáru. Chrudimi se podařilo snížit. Nicolas Langr skvělým napadáním vybojoval puk a pěkným blafákem překonal Martina Nedvěda. Bruslaři zareagovali okamžitě po vhazování, které Richard Cachnín vyhrál na Jaroslava Musila. Ten se prostředkem hřiště dostal přímo před bránu, odkud zavěsil. Havlíčkobrodští junioři nakonec vstřelili desítku, když Dan Fiala vyzval ke střele Vladislava Juřicu, jenž přízemní střelou utkání ukončil. Bruslaři si tak po vysokém vítězství připisují důležité tři body.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Richard Cachnín ml. 1 4 5 4 2
Dan Fiala 1 2 3 1 0
Marián Havel 0 0 0 0 0
Vladislav Juřica 2 0 2 2 0
Michal Kerber 0 0 0 1 0
Filip Klofáč 0 0 0 -1 0
Jakub Košťál 0 0 0 -1 0
Jiří Kratochvíl 0 0 0 3 0
Matěj Krejčí 0 1 1 3 0
Filip Křišta 1 0 1 4 0
Matyáš Machovský 1 1 2 2 0
Jaroslav Musil 1 3 4 4 0
Filip Pártl 0 1 1 0 4
Matěj Škareda 0 1 1 3 2
Matěj Trupl 0 1 1 -1 0
Patrik Vacík 0 1 1 0 0
Josef Vyvial 0 2 2 2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Martin Nedvěd 60 24 3 21 87,50 0 0

Ohlasy k utkání

32. kolo, pátek 17.1.2020 od 17:00
10:3
(2:2, 4:0, 4:1)
Havl. Brod - Chrudim
Extraliga juniorů

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 12. Cachnín (Pejchal, Krejčí), 13. Machovský (Fiala, Škareda), 29. Fiala (Vyvial, Machovský), 36. Křišta (Musil, Cachnín), 36. Juřica (Vacík, Pártl), 37. Pejchal (Vyvial), 41. Pejchal (Cachnín, Musil), 44. Pejchal (Cachnín, Musil), 52. Musil (Cachnín), 59. Juřica (Fiala, Trupl) – 8. Formánek (Langr), 11. Cimburek (Půlpán), 52. Langr. Rozhodčí: Michal Maršálek – Erik Berger, Jakub Kučera. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 37. Střely na branku: 42:24 (15:10, 14:6, 13:8). Průběh utkání: 0:2, 8:2, 8:3, 10:3.

Sestavy

Havl. Brod

Nedvěd (Bielecký) – Křišta, Krejčí, Kerber, Trupl, Kratochvíl, Klofáč, Škareda (C) – Pejchal, Cachnín (A), Musil – Vyvial, Vacík, Pártl – Juřica, Machovský, Fiala – Košťál (A), Havel

Chrudim

Matoušek (41. Novotný) – Pejzl, Dubovčí, Obr, Heligr (A), Votava, Prýl – Kmoníček, Půlpán, Nalli, Langr (C), Cimburek, Felcman, Formánek (A), Hrdlička

Aktuality

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Pecka pro Havlíčkův Brod! Po letech se vrací Jan Novák, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Nečekané ztráty v Havlíčkově Brodě. Končí elitní bek a dva mladíci, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 23. července | Portál hokej.cz zařadil přesun útočníka Lukáše Endála z Tábora do Havlíčkova Brodu mezi TOP 10 přestupů ve 2. lize. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner