19. 2. 2020 | Štěpán Ondráček

Bruslaři dvakrát dotáhli náskok Plamenů a vybojovali bod!

Havlíčkův Brod ve 41. kole přivítal na domácím ledě regionálního rivala ze Žďáru nad Sázavou. Hned od začátku se hrál bojovný hokej se šancemi na obou stranách. Po čtyřiceti minutách byl stav příznivější pro Plameny, které vedly 1:0. Havlíčkův Brod v poslední části vyrovnal, ale byli to hosté, kteří šli opět do vedení. Bruslaři dotáhli utkání do prodloužení, ale v něm slavil druhý bod soupeř.

Posázavské derby začalo pozvolna, jelikož oba týmy si byly vědomy, o co hrají. Šancí moc nebylo, a tak diváci sledovali boj o střední pásmo. Největší šanci měl v šesté minutě hostující Heinrich, který netrefil skákavý kotouč. O tři minuty později uháněl sám na Holíka Gregar, jenž si na brankáře Bruslařů nepřišel. Plameny potom hrály přesilovou hru, ve které nejvíce zahrozil Chlubna. Ten byl osamocený před branou Havlíčkova Brodu, ale trefil beton maskované opory z Kotliny. Ve 12. minutě se hosté radovali z první branky. Aleš Heinrich chtěl nahrát kotouč před branku, ale ten se otřel o brusli jednoho z obránců domácích a zamířil do sítě. Havlíčkův Brod potom mohl odpovědět rovněž v přesilové hře, jenže gólman Sláma byl vždycky na místě.

Druhá třetina mohla hned na svém začátku nabídnout vyrovnávající branku. V největší šanci se ocitl Přidal, ten ale nepřekonal gólmana Slámu. Hra se potom přelévala z jedné strany na druhou. Plameny mohly navýšit své vedení zásluhou Chlubny, ale exbrodský hráč nechal zaskvět Holíka. Po polovině utkání mohl vyrovnat obránce Semrád, ale i on neměl potřebný klid v zakončení. Domácí hráči ztroskotali i při šanci dvou na gólmana, když Plachý neusměrnil puk za brankovou čáru. Oba týmy si vytvářely i nadále brankové příležitosti, jenomže maskované opory byly na svých místech. Po dvou třetinách vedl Žďár nad Sázavou 1:0.

Ve třetí třetině se podařilo Havlíčkovu Brodu vyrovnat, a to, když se psala 44. minuta. Prsty v brance měl Miroslav Třetina, který z pravého kruhu zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Hra potom nabrala vysoké tempo, jelikož se oba týmy střídaly v šancích. Blíže k tříbodovému vítězství měly Plameny. Ve 47. minutě objel branku Holíka Jan Wasserbauer, který zasunul kotouč za levou tyčku. Ke konci utkání vyfasoval dvě trestné minuty domácí gólman a Bruslaře čekala těžká zkouška. Havlíčkův Brod ubránil oslabení za pomoci fantastického Martina Holíka v brance. Celek z Kotliny hrál necelé dvě minuty přesilovou hru. Domácí umocnili přesilovku hrou bez brankáře. Odvážný tah vynesl i vyrovnávající gól. Luboš Voříšek vystřelil k bližší tyči a rozjásal domácí fanoušky. Utkání dospělo do prodloužení, které se nehrálo ani dvě minuty. Spálovského ránu od modré čáry tečoval mimo dosah Holíka Marek Prokš.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Havl. Brod - Žďár n. Sázavou

Branky a nahrávky: 44. Třetina (Kadlec, Kliment), 59. Voříšek (Kulhánek, Třetina) – 12. Heinrich (Pleva), 47. Wasserbauer (Pleva), 62. Prokš (Spálovský, Jícha). Rozhodčí: František Held – Jan Kleprlík, Jan Vašíček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 621. Střely na branku: 36:27 (10:9, 4:9, 22:8 – 0:1). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3p.

Holík (Nedvěd) – Kliment, Semrád, Kulhánek, Dvořák, Pospíchal, Vala (A), Benák – Musil, Třetina (C), Přidal – Plachý, Cachnín, Voříšek (A) – Kadlec, Ludvík, Holenda