26. 2. 2020 | Ladislav Vácha

Cenný bod! Oslabený Brod prohrál v Hodoníně po prodloužení

Havlíčkův Brod se vydal k velmi důležitému zápasu do Hodonína v okleštěné sestavě. Trenéři postrádali obránce Semráda a Pospíchala a útočníky Cachnína a Kuchtu. Místo nich naskočili junioři Krejčí, Pejchal, Škareda a Musil. Bruslaři brzy vedli zásluhou premiérové trefy Jaroslava Musila, a i když domácí vyrovnali, z tábora hostů odpověděl Mikeš. Drtiči sice v prostřední části dokonali obrat, ale o vyrovnání se postaral Vojtěch Holenda. Zápas dospěl až do prodloužení, v němž vystřelil Jihomoravanům bonusový bod Balán. Domácí těžili hlavně z přesilovek, v nichž vstřelili hned tři branky.

Bruslaři začali skvěle a už ve 4. minutě otevřeli gólový účet zápasu. Roman Mikeš nabil na modrou čáru Michalu Klimentovi, jehož ránu tečoval před bránou Jaroslav Musil, usměrnil kotouč nad Kubáňovu lapačku a připsal si premiérovou trefu v A-týmu. Domácí se nenechali zahanbit a v 9. minutě se dočkali vyrovnání. Na modré čáře napřáhl Ondřej Ševčík a jeho bomba zaplula přesně pod břevno havlíčkobrodské brány. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a parta z Kotliny znovu vedla. Tomáš Plachý zavezl kotouč do soupeřova pásma a přihrál do pravého kruhu Romanu Mikešovi, který střelou z voleje skóroval přesně k tyčce. Potom se pořádně zapotil brodský brankář Holík, který se bleskově přesunul ve svém brankovišti a skvěle zneškodnil nebezpečný Charvátův projektil. Hosté se pak pořádně zapotili, když se museli v krátkém časovém sledu bránit hned při dvou oslabeních, ale poradili si na jedničku.

Havlíčkův Brod pak mohl profitovat hned ze dvou vyloučení Ševčíka, ale nedovedl přesilovky do gólového konce. Na konci první půlky zápasu měli hosté obrovskou šanci, jenže nedokázali dopravit kotouč do zcela prázdné brány. A trest na sebe nenechal dlouho čekat. Mikeš obdržel dvouminutový trest za nesportovní chování a Petr Jurča na konci bleskové kombinace zblízka propálil gólmana Holíka. Zanedlouho se provinil proti pravidlům i Vala a Drtiči šli díky využité přesilové hře poprvé do vedení. Dominik Luža nabil Ondřeji Ševčíkovi, jenž našel mezírku mezi Holíkovými betony. Do kabin se tak šlo za stavu 3:2.

Svěřenci trenéra Cachnína ustáli na začátku třetí periody další Valův dvouminutový trest a v 50. minutě se radovali z důležitého vyrovnání. Michal Kliment předal kotouč Vojtěchu Holendovi, který se z levé strany odvážně natlačil až před bránu a prostrčil brankáři Kubáňovi kotouč mezi betony do sítě. Hned vzápětí mohl překlopit pomyslné misky vah zpět na brodskou stranu Mikeš, v ideální palebné pozici však vůbec netrefil hrací předmět. Jihomoravané potom zatlačili a hosté děkovali brankáři Holíkovi, který po fantastických zákrocích udržel nerozhodný stav. Bruslaři pak měli slibnou možnost dostat se znovu do vedení, jenže přesilovku nevyužili. A když Mikeš z mezikruží mířil jen do Kubáňovy lapačky, utkání šlo za nerozhodného stavu do prodloužení.

Už po půlminutě hry mohl rozhodnout Třetina, ale z pravého kruhu o kousek přestřelil Kubáňovu svatyni. Právě brodský kapitán se vzápětí pustil do potyčky s Horákem a oba zamířili na trestnou lavici. Za katr pak usedl i obránce Bruslařů Kulhánek a Drtiči v přesilovce rozhodli. Využili špatného střídání soupeře a sám na bránu pelášil ostřílený matador Stanislav Balán, který si poradil s gólmanem Holíkem a vystřelil domácím bonusový bod.

2. liga

Branky a nahrávky: 9. Ševčík, 32. Jurča (Luža, Balán), 33. Ševčík (Luža, Balán), 63. Balán – 4. Musil (Kliment, Mikeš), 10. Mikeš (Plachý, Voříšek), 50. Holenda (Kliment). Rozhodčí: Radim Slavka – Bohuslav Maloušek, Martin Hübl. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 854. Střely na branku: 47:32 (18:14, 11:8, 16:9 – 2:1). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3p.

Hodonín

Kubáň (Javůrek) – Janošek, Slabý, Sedláček, Věžník, Ševčík, Miklík (A), Horák – Čejka, Krejčí, Jurča (C), Komínek, Charvát, Mlynář, Balán, Polák, Hložánek, Janás, Luža

Holík (Nedvěd) – Krejčí, Vala (A), Kulhánek, Pejchal, Kliment, Benák, Škareda – Kadlec, Třetina (C), Přidal – Plachý, Mikeš, Voříšek (A) – Musil, Ludvík, Holenda