27. 1. 2022 | Štěpán Ondráček

Kuprijanovy body znamenaly výhru dorostenců nad pražskou Kobrou!

Havlíčkobrodští mládežníci sehráli důležité utkání v Extralize dorostu s Kobrou Praha. K vidění byl vyrovnaný duel, když po čtyřiceti minutách vedli domácí 1:0. Poslední část přinesla tři góly z hokejek Bruslařů, kteří zaslouženě vyhráli nad Kobrou. Zápas se povedl brankáři Marcu Ferdusovi, který udržel čisté konto. Ilarion Kuprijanov zaznamenal čtyři body (1+3).

Začátek zápasu patřil Pražanům, kteří měli možnost přesilové hry. Kobra zle zatápěla Bruslařům, ovšem domácím výraznou měrou přispěl dobrými zákroky Ferdus. V polovině první části se mohli prosadit hosté, ale Štěpánkův projektil trefil přesouvajícího se brankáře Havlíčkova Brodu. Mladé pušky z Kotliny udeřily ve 13. minutě po krásné souhře. Bakus nahrál na najíždějícího Ilariona Kuprijanova, jenž si s přehledem poradil se Simonem. Bruslaři mohli navýšit vedení, ovšem ani oni nedokázali přetavit první přesilovku v gól. Kobra mohla v závěru inkasovat druhou trefu, ale Simona zastoupila branková konstrukce.

Hosté mohli na začátku druhé části srovnat v oslabení, ovšem Uhlíkova rána se neujala. Na druhé straně kluziště zkoušel své štěstí Teplý, domácí útočník Simona neprostřelil. Havlíčkův Brod byl aktivnější, přehrával svého soka, ale gólman Kobry byl vždycky na místě. Ve 34. minutě číhali Bruslaři na druhý gól utkání, jenže fantom Pražanů se zaskvěl. S přibývajícím časem druhé části se Havlíčkobrodští dostali do varu. Několik gólových příležitostí zlikvidoval strážce Kobry, jenž držel své spoluhráče v kontaktu. Neujala se příležitost Teplého s Prchalem, a tak po čtyřiceti minutách vedli domácí hubeným výsledkem.

Poslední dějství přineslo opatrnou hru na obou stranách. Útočné šiky se tříštily o spolehlivé obrany nebo brankáře. Ve 47. minutě mohl vyrovnat Štěpánek, ten ale ve slibné šanci minul. Havlíčkovu Brodu se podařila koncovka vyrovnaného duelu. Sedm minut před závěrečnou sirénou se prosadil Patrik Bakus. Pražané mohli vzápětí snížit, ale Štěpánka vychytal skvěle na brankovišti Ferdus. Bruslaři se uklidni třetí brankou utkání, která padla po krásné akci, když Josef Teplý zametl kotouč za Simona. Tentýž hráč v závěru upravil skóre na konečných 4:0, když se prezentoval přízemní ranou k levé tyči. Kobra v posledních sekundách mohla zaznamenat čestný úspěch, ale Ferdus si čisté konto v přesilové hře soupeře pohlídal.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tadeáš Adam 0 1 1 2 0
Patrik Bakus 1 1 2 2 0
Matěj Fiala 0 0 0 1 2
Kryštof Chymo 0 0 0 1 0
Tadeáš Koubek 0 0 0 0 0
Ilarion Kuprijanov 1 3 4 4 0
Radim Mrtka 0 0 0 0 0
Patrik Mrtka 0 1 1 2 0
Rostislav Nosek 0 1 1 1 0
Lukáš Nový 0 0 0 0 2
Filip Ondruš 0 0 0 0 0
Artur Prchal 0 0 0 0 0
Tomáš Smetánka 0 0 0 0 2
Josef Teplý 2 0 2 4 0
Jan Vaněček 0 0 0 3 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marc Ferdus 60 24 0 24 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

D11. kolo, čtvrtek 27.1.2022 od 18:30
Zimní stadion Kotlina
4:0
(1:0, 0:0, 3:0)
Havl. Brod - Kobra
Extraliga dorostu

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 13. Kuprijanov (Bakus, Adam), 53. Bakus (Kuprijanov), 55. Teplý (Kuprijanov, P. Mrtka), 59. Teplý (Nosek, Kuprijanov). Rozhodčí: Jan Pavel – Kamila Smetková, Patrik Augusta. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 35:24 (7:7, 15:6, 13:11). Průběh utkání: 4:0.

Sestavy

Havl. Brod

Ferdus (Beran) – Adam, Vaněček (C), P. Mrtka, Chymo, Ondruš, R. Mrtka – Bakus, Kuprijanov, Teplý (A) – Fiala, Koubek, Nosek – Nový, Smetánka, Prchal.

Kobra

Simon (Bašta) – Mack, Mráz, Cibulka, Nácovský, Morávek, Seidler (C), Stanko – Leinweber, Holec, Kovář (A), Palaščák, Smrž, Štípek, Příhoda, Uhlík, Jindrák, Štěpánek.

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner