10. 3. 2022 | Ladislav Vácha

Dorost začal boj o záchranu nepříjemnou porážkou! Doma podlehl bojovné Porubě

Extraligoví dorostenci vstoupili do bojů o udržení domácím zápasem s Porubou. Začátek utkání se jim však vůbec nepovedl a brzy prohrávali 0:2. Ještě v úvodní dvacetiminutovce dokázal snížit Patrik Mrtka a ve druhé třetině se postaral o kýžené vyrovnání jeho bratr Radim Mrtka. Ostravané však vstřelili v úvodu třetí periody vítězný gól a po trefě do prázdné brány při soupeřově hře v šesti bez brankáře uzavřeli na konečných 2:4.

Poruba vstoupila do důležitého zápasu jako z říše snů, když se už za 20 sekund hry dočkala vedení. Viktor Wardas přihrál puk Štěpánu Kršíkovi, který vypustil z pravého kruhu parádní dělovku, jež zaplula přesně do šibenice. Mladí Bruslaři byli jako opaření a měli obrovské problémy s tím, aby zachytávali nabuzené protihráče. Ve 3. minutě špatně vystřídali a pykali za hru v šesti, ale oslabení zvládli na výbornou. V 6. minutě však inkasovali druhou branku. Matyáš Veselý si krásně narazil puk s Maximem Vehovským, po čemž se ocitl sám před bránou, elegantně si položil gólmana Berana a pohodlně zasunul hrací předmět do zcela odkryté brány. Domácí se z ledové sprchy dokázali osušit, uklidnili hru a zvýšili aktivitu, za což brzy sklidili zasloužené ovoce. V 9. minutě vypálil tvrdě od modré čáry Patrik Mrtka a brankář Mareček, jenž měl zcela zakrytý výhled, nestihl včas zareagovat. Ostravané si mohli vzít zpět ztracený dvougólový náskok, rána Stasiuka po zaváhání brodské obrany však byla nepřesná. V 18. minutě měl na holi vyrovnání Smetánka, jehož bekhendová střela z mezikruží zacinkala na tyčku. Zanedlouho pelášil při vlastním oslabení, když obdržel krásný pas od Ondruše, sám na bránu Teplý, zblízka však o kousek minul levou Marečkovu tyčku. Do kabin se tak šlo za stavu 1:2.

Havlíčkův Brod naskočil do druhé třetiny s odhodláním srovnat se soupeřem krok a to se mu ve 24. minutě při přesilové hře podařilo. Tadeáš Koubek nabil na modrou čáru Radimu Mrtkovi, který rychle poslal puk na bránu a jeho střelu ještě tečoval holí jeden z bránících hráčů Poruby. Brankář Mareček nemohl proti rychlé změně dráhy letícího kotouče dělat vůbec nic. Hrál se oboustranně svižný a útočný hokej. Fanoušci v Kotlině viděli i slušnou řádku šancí, ale oba gólmani byli pozorní. Domácí mohli dokonat obrat při dvou přesilovkách, při té druhé však paradoxně málem sami inkasovali. Vendelín obral brodského hráče o puk a dostal se do samostatného úniku. Brankář Beran dobře pokryl prostor ve své bráně a měl i trochu štěstí, když tvrdá rána prolétla kousek vedle jeho svatyně. Paní Štěstěna při něm stála i při brodském oslabení, když za něj po dobré střele soupeře chytala branková konstrukce.

Broďáci chtěli ve třetí periodě dokonat obrat, ale jejich plány dostaly brzy velkou trhlinu. David Moravec přihrál do jízdy Maximu Vehovskému, který už byl na levé straně v těžkém střeleckém úhlu. I přesto zkusil štěstí a dobře udělal. Brankář Beran si vybral smolný moment, když se mu kotouč překulil přes levé rameno a skončil až za brankovou čarou. A ve 46. minutě mohlo být pro bojovníky z Kotliny ještě hůř! Ostravané předvedli krásnou kombinaci, na jejímž konci pálil mezi kruhy osamocený Kršík, ale rána mu moc nesedla a gólman Beran pohotově zasáhl svým betonem. Havlíčkův Brod postupem času stupňoval svůj tlak a držel se více na kotouči, jenže jeho útočná snaha se rozbíjela o dobře organizovanou a obětavou obranu Poruby. V 56. minutě vystřelil od modré čáry R. Mrtka a brankář Mareček i přes zakrytý výhled vyrazil puk před sebe, kde zkoušela dorážet hned dvojice domácích hráčů, ale bez úspěchu. Hosté se mohli výrazně přiblížit vítězství při přečíslení tří na jednoho. Zodpovědnost vzal na sebe Moravec, ale ani nadvakrát neprostřelil pozorného brankáře Berana. Na druhé straně zahrozil projektilem z mezikruží Bakus, ani on však gólmana Marečka nepropálil. Domácí ještě zkusili hru v šesti bez brankáře, při níž Poruba přidala pojistku na své vítězství. Kotouč vybojoval Ondřej Jeřábek a ze středního pásma trefou do prázdné brány uzavřel na konečných 2:4.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tadeáš Adam 0 0 0 -2 0
Patrik Bakus 0 0 0 -2 0
Adam Bernard 0 0 0 0 0
Matěj Fiala 0 0 0 -1 0
Kryštof Chymo 0 0 0 0 0
Tadeáš Koubek 0 1 1 -1 0
Ilarion Kuprijanov 0 0 0 -3 0
Patrik Mrtka 1 1 2 -1 2
Radim Mrtka 1 0 1 0 0
Rostislav Nosek 0 0 0 -1 0
Jonáš Novotný 0 0 0 -1 0
Lukáš Nový 0 0 0 0 0
Filip Ondruš 0 0 0 1 0
Artur Prchal 0 0 0 0 0
Tomáš Smetánka 0 0 0 0 0
Josef Teplý 0 0 0 -2 0
Jan Vaněček 0 0 0 -3 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Beran 59 24 3 21 87,50 0 0

Ohlasy k utkání

OU1. kolo, čtvrtek 10.3.2022 od 18:15
2:4
(1:2, 1:0, 0:2 )
Havl. Brod - Poruba
Extraliga dorostu

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 9. P. Mrtka, 24. R. Mrtka (Koubek, P. Mrtka) – 1. Kršík (Wardas), 6. Veselý (Vehovský), 42. Vehovský (Moravec), 59. Jeřábek. Rozhodčí: Jan Bernat – Ondřej Bohuněk, Patrik Landsmann. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 31:25 (8:11, 10:5, 13:9). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.

Sestavy

Havl. Brod

Beran (Ferdus) – Adam, Vaněček (C), P. Mrtka, Ondruš, R. Mrtka, Novotný, Chymo – Teplý (A), Kuprijanov, Bakus – Fiala, Koubek, Nosek – Prchal, Bernard, Nový – Smetánka

Poruba

Mareček (Chylík) – Jeřábek, Janeček, Kalužík, Kršík (A), Glos, Michalčík, Pavlíček – Stasiuk, Konečný, Vendelín, Veselý, Moravec (C), Šrubař, Wardas, Vehovský

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Ostatní partneři