26. 3. 2022 | Štěpán Ondráček

Tři góly v přesilovkách, přesto dorost padl v napínavé bitvě s Táborem!

Poslední utkání ve skupině o konečné umístění na 21. - 24. místě nabídlo měření Havlíčkova Brodu s Táborem. Zápas se vyvíjel dobře pro Jihočechy, kteří dlouho vedli o dvě trefy, ale Bruslaři nesložili zbraně. V lepené sestavě třemi góly v řadě otočili vývoj utkání na svoji stranu, ovšem na vítězství to nestačilo. Tábor stačil vyrovnat a v samostatných nájezdech rozhodl o druhém bodu.

Do utkání lépe vkročili hosté z Tábora, kteří si během úvodní tříminutovky vytvořili několik gólových možností. Navrátilec do sestavy Bruslařů Bělohlávek dokázal uhájit své brankoviště i při pokusu Šindeláře. Tlak kohoutů se zmírnil oslabením, ovšem Havlíčkobrodští nedokázali první početní výhodu využít. Tempo hry se srovnalo a v jedenácté minutě padla úvodní trefa střetnutí. Ondřej Sabiniok se zmocnil puku a střelou přes obránce nedal Bělohlávkovi šanci na zákrok. Aktivní Jihočeši šli za dalším gólem, ale pokaždé narazili na připraveného gólmana Havlíčkova Brodu. Bruslaři inkasovali podruhé v utkání ve 14. minutě, kdy se krásnou akcí prezentoval Marek Eremiáš. Útočník od Jordánu obehrál hráče soupeře, strhl hru na osu, odkud vyslal křižnou ránu k levé tyči. Bělohlávek se za pukem natahoval marně. Kohouti si necelé dvě minuty před koncem první dvacetiminutovky zahráli přesilovou hru, ve které měl plné ruce práce Bělohlávek i jeho obrna, Havlíčkobrodští vše ustáli bez úhony.

Bruslaře hned zkraje třetiny mohl dostat do kontaktu Kozlík, pokus z osy kluziště nenašel volný prostor za Koryťákovými zády. Tábor si vytvořil tlak na branku Havlíčkova Brodu, ovšem zformovaná obrana nedovolila soupeři jít do trháku. Právě obrany měly navrch před útočnými nájezdy, které neměly gólový efekt. Mladé pušky z Kotliny dokázaly přehrávat soupeře a za odměnu se dočkaly kontaktní branky. Bruslaři využili dvojnásobnou přesilovou hru ve 38. minutě. Kozlík nahrál na Kryštofa Chyma, který střelou zápěstím trefil puk do pravé tyči, od které se kotouč odrazil za brankovou čáru. V závěru mohli domácí hráči vyrovnat, ale obrana Jihočechů byla při dalším oslabení přesná.

Třetí část nabídla hodně osobních soubojů a vyrovnanou hru. Havlíčkův Brod ani Tábor si nedokázaly vytvořit souvislý tlak před jednou z branek, a tak maskovaní muži neměli příliš práce. Zajímavý zápas se lámal v koncovce poslední části. Bruslaři nejprve ubránili oslabení, aby udeřili ve dvojnásobné přesilovce. Prchal oslovil před brankovištěm Tadeáše Koubka, který z pokleku trefil přesně. A to nebylo z dohledu domácího výběru všechno. V čase 58:45 dokonal obrat v utkání výstavní trefou nad rameno gólmana opět Koubek. Radost mladých Bruslařů netrvala dlouho, neboť za devatenáct sekund bylo vyrovnáno. Adam Kofroň se prosadil z prostorů mezi kruhy. O vítězi nerozhodlo ani prodloužení. V samostatných nájezdech měli navrch brankáři, kteří dlouho deptali střelce, nakonec se z druhého bodu radovat Tábor. V deváté sérii uspěl Marek Eremiáš.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Patrik Bakus 0 1 1 0 0
Jan Frühbauer 0 0 0 0 0
Josef Holejšovský 0 0 0 -2 0
Kryštof Chymo 1 0 1 -2 2
Tadeáš Koubek 2 0 2 -1 2
Filip Kozlík 0 1 1 -2 0
Radim Mrtka 0 1 1 -1 0
Jonáš Novotný 0 0 0 0 0
Lukáš Nový 0 0 0 -3 4
Filip Ondruš 0 1 1 -2 0
David Petržílek 0 0 0 0 0
Artur Prchal 0 1 1 -1 0
Tomáš Smetánka 0 0 0 0 0
Jakub Vaněček 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jakub Bělohlávek 65 31 3 28 90,32 0 0

Ohlasy k utkání

OU6. kolo, sobota 26.3.2022 od 16:00
Zimní stadion Kotlina
3:4sn
(0:2, 1:0, 2:1 - 0:0)
Havl. Brod - Tábor
Extraliga dorostu

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 38. Chymo (Kozlík, Ondruš), 58. Koubek (Prchal, Mrtka), 59. Koubek (Bakus) – 11. Sabiniok (Kofroň, Šindelář), 14. Eremiáš (Cícha, Pospíchal), 60. Kofroň (Vlček, Cícha), rozh. náj. Eremiáš. Rozhodčí: Přemysl Skopal – Jiří Roupec, Patrik Augusta. Vyloučení: 4:11. Využití: 3:0, navíc Fábera (TAB) 10 min. OT [NESP]. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 27:31 ( 12:15, 9:5, 5:9 – 1:2). Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4sn.

Sestavy

Havl. Brod

Bělohlávek (Jirák) – Vaněček, Novotný, Chymo (C), Ondruš, R. Mrtka – Holejšovský, Koubek, Frühbauer, Petržílek, Nový, Smetánka, Kozlík, Prchal, Bakus (A).

Tábor

Koryťák (Spálenka) – Bůžek, Shaklein, Bačo, Šťastný, Cícha (C), Ondřej, Šíma – Křepelka, Šindelář (A), Kofroň, Dušek, Kupka, Fábera, Vlček, Pospíchal, Eremiáš, Sabiniok (A).

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu