26. 10. 2022 | Tomáš Sochor

Bruslaři doma propadli, Vyškov jim nasázel devítku

První ze čtyř domácích zápasů v řadě Bruslařům vůbec nevyšel. Hosté byli od prvních minut aktivnější, dlouho ale vedli jen o jednu branku. Ke konci druhé třetiny však spustili kanonádu a z Havlíčkova Brodu si odváží tři body po výhře 9:3.

Utkání se hrálo od prvních minut ve vysokém tempu. Vyškov dostal ve druhé minutě výhodu přesilové hry, ve které ale jako první zahrozili domácí. Dominik Dušek ujel všem soupeřům, únik však zakončil střelou nad bránu. Hosté posléze sprškou střel zaměstnali Martina Nedvěda, kterému se podařilo úvodní nápor přečkat.

První branku zápasu skórovali domácí. Přihrávka Petra Kuchty se od Davida Košťála příhodně odrazila až k Marku Teclovi, jenž z otočky se štěstím propálil Michala Kořénka. Vedení ale Bruslařům nevydrželo ani dvě minuty. Střelou od modré skrumáž hráčů před bránou prostřelil Michal Janeček.

Hosté posléze otočili skóre na svojí stranu. Jakub Čejka nahrál na modrou Davidu Vosátkovi, jenž krásnou střelou k pravé tyči prostřelil brankáře, který měl zakrytý výhled. Ve zbytku třetiny měl více ze hry Vyškov. Havlíčkův Brod s vypětím všech sil šance hostů ubránil.

I ve druhé třetině měli více ze hry hosté. Střelu Tomáše Komínka vyrazil Martin Nedvěd před sebe, kde stál připravený Jakub Čejka. Ten však netrefil zařízení. Přečíslení zakončoval do poloodkryté klece David Vosátko, ani on však neusměrnil kotouč mezi tři tyče. Tomáš Komínek posléze prokličkoval havlíčkobrodskou obranou, jeho střelu však zneškodnil brankář.

Závěr druhé třetiny se Bruslařům krutě nepovedl, inkasovali totiž třikrát během třech minut. Nejdříve Matěj Sebera naservíroval kotouč na levý kruh Tomáši Komínkovi, jenž z první skóroval. O půlminutu později se ujala střela od modré, kterou vyslal David Vosátko. Následně si v přesilové hře vyměnili kotouč Jakub Čuřík s Jakubem Čejkou. První jmenovaný střelou z levé strany zvýšil náskok svého týmu na 5:1. V samotném závěru druhé periody rozhodčí vyloučil Jiřího Vašíčka do konce utkání.

Bruslaři zkraje třetí dvacetiminutovky v oslabení snížili. Michal Kořének nezareagoval na střelu přes hráče, kterou vyslal Adam Dvořák. Hosté však navázali na kanonádu z konce předchozí třetiny. Martin Nedvěd skočil po sraženém nahození, Dominik Hohl však kotouč vypíchl přesně na před brankou čekajícího Dominicka Vašíčka, jenž uklidil puk do odkryté klece. Vyškov si vytvořil pětibrankový náskok, když trestné střílení využil Dominick Vašíček. To už Martin Nedvěd nevydržel, a mezi tři tyče se tak postavil Michal Novák.

Nově příchozí gólman inkasoval po šesti a půl minutách na ledě. Krásnou kombinaci zakončoval do poloprázdné brány Matěj Mikulík. Vyškov se trefil i podeváté. Martin Snášel dostal nahrávku do jízdy a ačkoliv byl tísněn, bekhendem skóroval. Bruslaři upravili skóre na konečných 3:9, když po nahrávce Dominika Duška překonal přesouvajícího se brankáře Vojtěch Holenda.

Havl. Brod - Hokej Vyškov

Branky a nahrávky: 7. Tecl (D. Košťál, Kuchta), 42. Dvořák (Moučka, Dušek), 58. Holenda (Dušek, Moučka) – 8. Janeček, 12. Vosátko (Čejka), 36. Komínek (Sebera, Blaha), 36. Vosátko (Žižka), 39. Čuřík (Čejka, Dobiáš), 44. D. Vašíček (Hohl, Komínek), 45. D. Vašíček (TS), 52. Mikulík (Komínek, Sebera), 53. Snášel (Janeček). Rozhodčí: Tomáš Mejzlík – Dominik Kalina, Patrik Augusta. Vyloučení: 12:6, navíc Vašíček (HBR) trest ve hře [ZHK]. Využití: 0:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 355. Střely na branku: 30:52 (13:18, 8:17, 9:17). Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5, 2:9, 3:9.

Nedvěd (45. Novák) – Dvořák, Krejčí, J. Vašíček (A), Grauer, Kliment, Kerber – Holenda, Voříšek (A), Valášek – Kopic, Moučka, Dušek – Kuchta (C), D. Košťál, Tecl – Vacík, J. Košťál