4. 1. 2023 | Štěpán Ondráček

Utkání se vším všudy, Bruslařům vyšel vstup do roku 2023 vítězně!

Havlíčkobrodští hokejisté vyzvali v novém roce Hodonín a diváci si přišli na své. Bruslaři po dvou třetinách drželi na hokejkách hubené vedení o jeden gól. Hosté dokázali v dalším průběhu vyrovnat, zároveň mohli strhnou vedení na svoji stranu. Havlíčkův Brod nedopustil drama, když zvládl napínavý závěr a připsal si důležité body do tabulky.

Hodonín začal zápas ve velkém stylu, když si vytvořil několik zajímavých šancí, ovšem ani jedna možnost se v úvodu první třetiny neujala. Bruslaři reagovali na hru soupeře první trefou zápasu. V osmé minutě narýsoval Vašíček nahrávku na Vojtěcha Holendu, který usměrnil puk k pravé tyči. Havlíčkobrodští mohli navýšit vedení v přesilové hře, ale paradoxně mohl Baník srovnat v oslabení. Wolf několikrát podržel spoluhráče dobrými zákroky. Hodonín se nedočkal ani v šestnáct minutě, kdy Dufek netrefil přesně k pravé tyč. Druhou přesilovou hru mohl využít Petržilka, jenže ten si v úniku neporadil s gólmanem Šurým.

Zkraje druhé dvacetiminutovky mohly udeřit oba výběry, ovšem vše ztroskotalo na gólmanech, kteří dál ovládali utkání. Havlíčkův Brod mohl jít do dvougólového vedení, ale Petržilka nedokázal vyzrát na Šurého. Tentýž hráč neproměnil v přesilové hře únik, a tak soubor z Kotliny nadále hájil hubené vedení. To se změnilo ve 35. minutě, kdy se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Vladimír Oščádal. Posila Bruslařů zametla puk mezi Šurého betony. Hodonín marně dobýval svatyni Wolfa, ale i brankář Bruslařů kapituloval. V čase 38:55 se z osy kluziště trefil přesně k pravé tyči Petr Peš. Baník se hnal za vyrovnáním, ovšem do konce druhé třetiny se již neprosadil.

Hosté vyrovnali na začátku třetí třetiny, když nahrávku Škápika uklidil za bezmocného Wolfa Jakub Sajdl. V dalším průběhu hry se oba celky přetahovaly o útočné pásmo, ale žádný z útoků se nedokázal prosadit. Havlíčkobrodští se prosadili zásluhou Jakuba Petržilky, který trefil přesně k levé tyči. Hosté hráli dlouhou dvojnásobnou přesilovku, ve které mohli vyrovnat. Ale vše mohl změnit únik Valáška, který bekhendovým pokusem nepřekonal Šurého. Hodonín nevyužil nabídnuté příležitosti, ovšem hned po skončení mohla udeřit dvojice Matějka s Pešem. Brankář Wolf odolal tlaku hostujících hráčů. Oba celky měly chuť se gólově prosadit, ovšem veškerou snahu zhatili maskovaní muži. Baník zkusil v závěru hru bez brankáře, ale odvážný tah potrestal trefou do prázdné klece Milan Valášek. Hodonín v závěru zkoušel nemožné, ale všechny body zůstaly v Kotlině.

Havl. Brod - Hodonín

Branky a nahrávky: 8. Holenda (Vašíček, Kopic), 35. Oščádal (Kuchta, Voříšek), 45. Petržilka (Vacík, Holenda), 59. Valášek (Oščádal) – 39. Peš (Matějka, Krejčí), 42. Sajdl (Škápik, Krejčiřík). Rozhodčí: Tomáš Mejzlík – Jakub Kučera, Jaroslav Štěrba. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 263. Střely na branku: 34:37 (12:9, 12:16, 10:12). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

Wolf (Novák) – Kerber, Čermák, Benák, Vašíček (A), Grauer, Kliment – Oščádal, Kuchta (C), Valášek – Dušek, Voříšek (A), Kopic – Holenda, Vacík, Petržilka – J. Košťál.