28. 2. 2023 | Štěpán Ondráček

Kolaps ve druhé třetině! Bruslaři nestačili na třetí tým tabulky

VYŠKOV – Havlíčkobrodští hokejisté sehráli 42. kolo skupiny Východ na ledě Vyškova, kde nezachytili začátek a rychle prohrávali o dva góly. Bruslaři stihli do konce první části vyrovnat stav zápasu. Favorizovaný Vyškov rozhodl o osudu utkání ve druhé části, kde vsítil čtyři góly. Bruslaři padli podruhé v řadě.

Vyškov vlétl do zápasu jako uragán, když se prosadil dvakrát ve čtvrté minutě. Obě trefy se vešly do 52 sekund. Nejprve si najel mezi kruhu Matěj Tomajko, který dostal přihrávku do jízdy a překonal Nedvěda. Oba aktéři si situaci o pár okamžiků zopakovali a i napodruhé slavil Matěj Tomajko. Ten těžil z dobré nahrávky Adama Studeného. Havlíčkův Brod mohl vrátit do hry Čermák, ale pokus od modré byl zablokovaný. Vyškov mohl navýšit vedení, jenže šance Lekeše s Vašíčkem se mezi tři tyče nevešly. V polovině první třetiny přišel trest, kdy přečíslení Bruslařů využil zkušený Luboš Voříšek. Celek z Kotlin vyrovnal ve 14.minutě, a to po skončení přesilové hry. Puk do sítě uklidil Jakub Petržilka, jenž nachytal u levé tyče Šarmana. Oba týmy se mohly v závěru úvodního dějství prosadit, ale střelci nebyli úspěšní.

Havlíčkův Brod měl impozantní nástup do prostřední části, ale ani jednu ze šancí nedokázal přetavit v gól. Vyškov zahrozil ve 25. minutě, ale Komínka vychytal fantastickým zákrokem lapačkou Nedvěd. Vyškov od té doby převzal iniciativu ve hře, když se vrátil do vedení. V čase 26:47 se prosil z prostoru kruhů Filip Weintritt. Třetí tým skupiny Východ si vytvořil další příležitosti, ale ty byly nevyslyšeny. Jenže potom přišla třiatřicátá minuta a v ní dvě trefy Vyškova. Nejprve se po krásné nahrávce prosadil David Vosátko, aby na něj navázal z pohotové dorážky Dominick Vašíček. Havlíčkův Brod si vzal čas na poradu a poté vyměnil gólmany, ale rozjeté domácí nezastavil. Jihomoravský celek se prosadil ve 35. minutě, když přesilovku využil Tomáš Komínek, který zametl puk k pravé tyči. Oba výběry se do konce třetiny mohly prosadit, ale brankáři byli a svých místech.

Začátek třetí třetiny přinesl šance na obou stranách, ale skóre se neměnilo. Vyškov se prosadil ve 47. minutě po krásné souhře. Mikulík obkroužil branku, když našel v předbrankovém prostoru Dominika Lužu. Útočník domácího celku trefil přesně za přesouvajícího se Nováka. Havlíčkův Brod odpověděl o dvě minuty později. Kuchtův odražený pokus doklepl za záda bezmocného Šarmana Luboš Voříšek. Tentýž hráč mohl zkompletovat v 52. minutě hattrick, ale gólman Vyškova byl proti. Na druhé straně se vyznamenal brankář Havlíčkova Brodu, který si přišel na pokusy Lekeše, Komínka či Luži. Vyškov v samém závěru utkání hrál dvojnásobnou přesilovku, jenže přes řadu šancí nedokázal zvýraznit své vedení. Bruslaři padli podruhé v řadě a skončí nejlépe na pátém místě.

Hokej Vyškov - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 4. Tomajko (Janeček), 4. Tomajko (Studený, Lekeš), 27. Weintritt (Sebera, Studený), 33. Vosátko (Dobiáš, Kořenek), 33. Vašíček (Sebera), 35. Komínek (Janeček, Sebera), 47. Luža (Mikulík, Komínek) – 10. Voříšek (Kuchta, Benák), 14. Petržilka (Valášek, Dvořák), 49. Voříšek (Kuchta, D. Košťál). Rozhodčí: Michael Kohoutek – Kamila Smetková, Dominik Viskot. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 189. Střely na branku: 42:31 (17:8, 13:11, 12:12). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 7:2, 7:3.