8. 11. 2023 | Milan Sochor, Jan Hochman

Marek Tecl zničil nejlepší obranu naší skupiny. Hattrickem zařídil výhru v Hodoníně

Bruslařům vyšla skvěle hned první třetina, ve které si vybudovali tříbrankové vedení. Po přestávce přidali další dva rychlé góly a v tu chvíli už věřili, že si vítězství nenechají vzít. V závěrečné části hry sice Baník dvakrát skóroval, havlíčkobrodští hokejisté ale pokaždé našli odpověď a z Hodonína vezou přesvědčivé vítězství. Hattrickem k němu přispěl ve svém jubilejním 100. utkání ve druhé lize Marek Tecl.

První třetina se dá bez jakýchkoli příkras nazvat z pohledu domácích třetinou hrůzy. Baníku nic nešlo a když už se dostal do šance, tak ji zazdil. To hostům vyšlo de-facto vše, na co v úvodní dvacetiminutovce sáhli. Nutno ale také přiznat, že Havlíčkův Brod byl aktivnější, lépe bruslil a na střely jednoznačně vyhrál. Není tedy divu, že po úvodní části bylo na hodonínském stadionu po trefách Milana Valáška, Adama Dvořáka a Marka Tecla skóre 0:3.

(Video: czechicehockey.tv)

Do druhé třetiny nahradil Pitáka v hodonínském brankovišti Dolíška, ale ten udržel čisté konto jen 26 vteřin, když jej svým druhým zásahem v utkání překonal Marek Tecl. No a v čase 21:01 to už bylo o pět branek, když se mezi střelce zapsal Filip Pártl. Baník měl poté šanci snížit v klasické a následně i dvojnásobné přesilovce, ale Maláč v brance během celého oslabení o dva muže vlastně neměl žádnou práci.

Až v opětovné klasické výhodě se do šance dostal Hložánek, ale jeho střela skončila na betonech hostujícího golmana. V sedmadvacáté minutě měl obrovskou šanci Voříšek, ale Dolíška na jeho střelu z bezprostřední blízkosti výborně zareagoval a vyrazil ji. V polovině třiatřicáté minuty byl blízko prvnímu gólu SHKM Štědrý, ale Maláč si pohlídal střelu i následný pokus hodonínského útočníka o zasunutí puku zpoza branky.

Další šanci na první gól zahodil čtyři minuty před koncem druhé třetiny v přesilovce Luža, jehož dorážku na poslední chvíli zastavil levý Maláčův beton. Na konci přesilovky vybídl Karafiáta ke skórováni Dobiáš, ale hodonínskému útočníkovi puk v poslední chvíli skočil. Když už se hrálo v pěti, musel vytáhnout Dolíška dobrý zákrok proti Křehlíkovi, který byl před domácím golmanem zcela osamocen. A dvě minuty před druhou přestávkou neuspěli ani Štědrý a dorážející Krejčí.

Baník se konečně gólové radosti dočkal až v osmačtyřicáté minutě, když se v přesilové hře opřel do puku Libor Macháň a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Jenže hosté okamžitě získali pětigólový náskok zpět, když o pouhých 16 vteřin později prostřelil Dolíšku Lukáš Endál. V polovině poslední dvacetiminutovky se domácí tribuny dočkaly druhé gólové radosti, když se puk od Maláčova betonu odrazil do jízdy Adamu Bachánkovi a ten z první dokázal uklidit puk do branky.

Drama se ale nekonalo. Další z mnoha zmatků a chyb hodonínské obrany potrestal ve 53. minutě Marek Tecl, který tak završil svůj dnešní hattrick. Bruslaři si tak odvezli z hodonínského ledu všechny tři body.

Hodonín - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 48. Macháň (Karafiát, Dobiáš), 51. Bachánek (Luža, Karafiát) – 10. Valášek (Kuchta, Čermák), 11. Dvořák (J. Novák, Pártl), 18. Tecl (Valášek, Vala), 21. Tecl (Křehlík, J. Novák), 21. Pártl (Čermák, Cachnín), 49. Endál (Bureš, Cachnín), 53. Tecl (Křehlík, Valášek). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Pavel Mikšík, Tomáš Kučera. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 854. Střely na branku: 34:37 (8:13, 9:12, 17:12). Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6, 2:6, 2:7.