12. 2. 2024 | Tomáš Sochor

Bruslaři načali náročný týden výhrou nad Kopřivnicí!

Havlíčkobrodští hokejisté po sobotní výhře v Šumperku vyzvali na vlastním ledě Kopřivnici. Bruslaři byli po většinu utkání o krok napřed, ve třetí části ale drželi jen těsné vedení o jednu branku. V závěru však domácí tým dvěma brankami potvrdil své vítězství.

V úvod utkání vyšel lépe Bruslařům, kterým se ovšem i přes větší aktivitu nedařilo vytvořit si větší šanci. Na začátku sedmé minuty se ale Havlíčkův Brod znenadání prosadil. Milan Valášek vyhrál vhazování v útočném pásmu na pro Adama Dvořáka, jehož pumelici od modré sám Valášek tečoval mimo dosah brankáře.

(Video: czechicehockey.tv)

Jen o necelé dvě minuty později však Kopřivnice vyrovnala. Jiří Brodek zavezl kotouč do pásma soupeře, kde Vojtěch Pindel zpoza brány nahrál do prostoru mezikruží, odkud střelou z první skóroval Jiří Pargáč. V závěru třetiny se ve skvělé šanci ocitl Tecl, jenž však z ideální pozice nedokázal prostřelit Bartošáka. O chvíli později ještě Košťál nastřelil břevno kopřivnické brány.

Ve 25. minutě v přesilové hře nahrál Valášek na osu hřiště volnému Havlátovi, proti jehož střele z první se však fantasticky natáhl Bartošák. V polovině třetiny domácí střídačku rozveselil David Košťál, jenž zakončením z nulového úhlu překvapil brankáře soupeře. Jen o 36 sekund později zachytil špatnou rozehrávku Filip Dymák, jehož střelu z pravého kruhu dorazil do brány Lukáš Bureš.

Těsné poté mohla Tatra vyrovnat, Čeněk Novák ale vychytal jak střelu Pindela, tak dorážky Brodka a Suchého. Kopřivnici se však posléze podařilo snížit, když střelu Filipa Hrůzka bruslí před bránou tečoval Adam Spurný. Bruslaři se mohli vzápětí dostat zpět do dvoubrankového vedení, Dymák však v úniku neuspěl.

Havlíčkův Brod měl poté ještě pětiminutovou přesilovou hru, z čehož byly plné dvě minuty pět na tři, domácí se ale v početní převaze rozdělené přestávkou neprosadili. Ve většině třetí třetiny se hra přelévala z jedné strany na druhou. Obě mužstva se dopustila několika nedovolených zákroků a zápas se začínal vyostřovat.

V 55. minutě mohla Tatra v početní výhodě vyrovnat, Brodkovu střelu do odkryté klece však fantastickým zákrokem vytáhl maskovaný muž Havlíčkova Brodu. Na konci téhož oslabení Adam Dvořák nahrál z trestné lavice se vracejícímu Maxu Kutlvašrovi, jenž se spolu s Milanem Valáškem dostal do přečíslení dva na jednoho. Mladý obránce nahrál zkušenějšímu kolegovi na levou stranu a ten krásnou ránou pod břevno skóroval.

Kopřivnice ještě zkusila v závěru zdramatizovat utkání při hře bez brankáře. Přes celé hřiště se málem do prázdné brány trefil Milan Valášek, jeho o pár centimetrů nepřesný projektil ale ještě dobruslil Lukáš Bureš, jenž se obtočil okolo klece a upravil na konečných 5:2.

Havl. Brod - Kopřivnice

Branky a nahrávky: 8. Valášek (A. Dvořák), 31. Košťál (Tecl), 31. Bureš (Dymák), 56. Valášek (Kutlvašr, A. Dvořák), 60. Bureš (Valášek, A. Dvořák) – 10. Pargáč (Pindel, Brodek), 35. Spurný (Hrůzek, Pastor). Rozhodčí: Michal Kohoutek – Marek Tichý, Dominik Viskot. Vyloučení: 7:9, navíc Marek [KOP] 5 min. + OK (BKH). Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 298. Střely na branku: 41:34 (18:11, 10:11, 13:12). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Č. Novák (Nedvěd) – J. Novák (C), A. Dvořák, D. Vacík, Kerber, Kutlvašr, Benák, M. Krejčí – Tecl, Valášek (A), Košťál – Havlát, Pártl, Kopic – Bureš, Dymák, Voříšek (A) – Nový, Fiala, Janko