22. 2. 2024 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

Bruslaři utnuli vítěznou sérii Vyškova a poskočili na páté místo

Od 20. prosince nepoznal Vyškov hořkost porážky. Vyhrál čtrnáctkrát v řadě a pokaždé vstřelil alespoň pět gólů. I díky tomu si upevnil druhou příčku v tabulce. Každá série ale jednou končí. Havlíčkobrodští hokejisté sice už v půlce první třetiny prohrávali o dva góly, v průběhu utkání ale dokázali otočit skóre a vybojovali důležité tři body z kluziště soupeře.

Vyškov mohl jít do bleskového vedení, když dostal dobrý pas z pravé strany před odkrytou bránu snajpr Komínek, jenže prudkou nahrávku nedokázal zpracovat. Na druhé straně hřiště zahrozil v 5. minutě Kopic, jehož hezká bekhendová střela z levého kruhu zacinkala na břevno. Domácí otevřeli gólový účet zápasu v čase 5:41. Jan Štefka přihrál na pravé křídlo Matějovi Kořenkovi, který si najel blíže bráně a z těžkého úhlu na pravé straně zaskočil bekhendovou střelou brankáře Cinku. V 8. minutě šla Konečného družina do trháku, když využila přesilovku. Tomáš Komínek našel z pravé strany před brankoviště najíždějícího Adama Popelku, jenž se z voleje sám před odkrytou bránou nemýlil. S rychlou odpovědí mohl přispěchat po nádherné Novákově nahrávce Endál, který se hnal sám na brankáře Synka, ale z mírného úhlu na levé straně jen vyprášil jeho betony.

(Video: czechicehockey.tv)

Jihomoravané zasypali v 10. minutě gólmana Cinku vydatnou sprškou střel, ale maskovaná opora Bruslařů si ve všech případech poradila svými betony. Broďáci se dočkali při hře v početní převaze v 11. minutě. Filip Pártl posunul z osy hřiště puk do pravého kruhu Lukášovi Endálovi, který naznačil střelu, ale místo ní mazácky objel vyjetého gólmana Synka a zasunul kotouč do odkryté klece. Vyškov měl možnost vzít si dvoubrankové vedení zpět při přesilovce, ale Havlíčkův Brod se velmi dobře ubránil. Při hostech stálo štěstí po Žižkově ráně od modré čáry, která po teči prosvištěla jen těsně vedle brány. V závěru úvodní dvacetiminutovky ještě zahrozil dělovkou z pravého křídla Tecl, brankář Synek se však vyznamenal pěkným zásahem.

Domácí hokejisté vlétli do prostřední části s velkou chutí a zamkli svého soupeře u brankáře Cinky, který vytasil ze svého arzenálu několik povedených zákroků a podržel v těžkých chvílích svůj tým. Blízko gólovému úspěchu potom byl Vašíček, který se elegantně prokličkoval až před bránu, ale vylámal si zuby na pozorném Davidu Cinkovi. Zahanbit se nechtěli nechat ani Bruslaři. Po chytrém Kopicově prostrčení pelášil sám na vyškovskou bránu Endál, který však mířil jen do Synkových betonů. Ve 25. minutě bylo vyrovnáno. Filip Pártl nabil do pravého kruhu Marku Kopicovi, jehož švihovka zápěstím zaplula za Synkova záda.

Soubor od dálnice D1 málem odpověděl při přesilovce, když Sebera z pravé strany jen o kousek minul vzdálenější tyčku. Po přihrávce Kopice neuspěl ani Pártl, jenž se do puku opřel mezi kruhy. Kotouč proletěl těsně vedle vyškovské brány. Svěřenci trenéra Michala Konečného si vzali zpět ztracené vedení v čase 30:01, když Tomáš Komínek naznačil v pravém kruhu střelu, ale místo ní si přehodil kotouč na bekhend a skóroval k protější tyčce. Domácím však radost moc dlouho nevydržela, protože ve 34. minutě hosté znovu vyrovnali. Lukáš Endál při rychlém protiútoku zatáhl puk do levého kruhu, čímž na sebe nalákal pozornost protihráčů, a uvolnil geniálním pasem na druhé straně osamoceného Petra Kuchtu, který neomylně poslal hrací předmět do odkryté brány. Zareagovat mohl v samostatném úniku Popelka, ale ani nadvakrát neprotlačil puk přes Cinkovy betony.

Vyškov sevřel svého soka z Kotliny pod tlak hned na začátku třetí periody a brankář Cinka měl plnou výstroj práce. Nejblíž vstřelené brance byl Komínek. Nejdřív netrefil v dobré palebné pozici odkrytou bránu a zanedlouho po luxusním pasu pelášil z pravé strany sám na brodskou bránu, ale jeho dělovku vytáhl skvěle chytající brankář Cinka vyrážečkou. Broďáci mohli udeřit při přesilovce, když vyslal z mezikruží štiplavý projektil Valášek, který gólman Synek famózně vyrazil do bezpečí. V 51. minutě se radovali hosté poprvé z vedení. Nahrávce Marka Kopice se odrazem od brusle Filipa Pártla dostala na hůl Lukáše Endála, který nenápadnou střelou z mezikruží propálil gólmana Synka.

Na ledě dál pokračoval velký souboj vyškovských střelců s fantasticky chytajícím gólmanem Cinkou. Ten v 53. minutě vychytal lapačkou Seberu a stejnou části výstroje zneškodnil i bombu Studeného z levého kruhu. V čase 54:01 se dopustil faulu obránce domácích Holemý a havlíčkobrodská družina jeho provinění brzy potrestala. Lukáš Endál z rohu útočného pásma poslal kotouč na vrchol levého kruhu Filipu Pártlovi, jehož dělovka bez přípravy si našla cestu za záda brankáře Synka. Vyškované však nesložili zbraně a v 56. minutě slavili kontaktní branku. Při bleskovém brejku práskl na okraji pravého kruhu do puku Matěj Tomajko a gólman Cinka se tentokrát natahoval svou lapačkou marně. Domácí si pak vynutili velký tlak a sáhli ke hře v šesti bez gólmana, ale Kraučukova skvadra příkladně bojovala a pouhou sekundu před závěrečnou sirénou uzavřel trefou do prázdné brány na konečných 4:6 brodský kapitán Petr Kuchta.

Hokej Vyškov - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 6. Kořenek (J. Štefka, Synek), 8. Popelka (Komínek, Lehečka), 31. Komínek (Lehečka), 56. Tomajko (Janeček, Lekeš) – 11. Endál (Pártl, Tecl), 25. Kopic (Pártl), 34. P. Kuchta (Endál, Dvořák), 51. Endál (Kopic, Pártl), 55. Pártl (Endál, Kopic), 60. P. Kuchta (Valášek). Rozhodčí: Schenel – J. Kučera, Štěrba. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 185. Střely na branku: 42:25 (11:6, 18:9, 13:10). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:5, 4:5, 4:6.