J I H L A V A - Druhý desetigólový příděl za dva dny. Taková je bilance mladších dorostenců Havlíčkova Brodu. Ta poslední však měla o to větší hořkost, jelikož šlo o derby s jihlavskou Duklou. Rebelové o šanci bodovat přišli ve druhé třetině, kterou prohráli 1:4. Závěrečná perioda se pak stala pro domácí gólovou exhibicí. Rebelové díky tomuto neúspěchu padají na devátou pozici, kde střídají svého dnešního soupeře.
Derby mělo od prvních minut očekávaný náboj. Tvrdé souboje byly k vidění na každém centimetru ledu. Na první vyloučení se proto nemuselo dlouho čekat. Domácí Zayml zahákoval jednoho z Rebelů a musel pykat. Kdo čekal, že se Rebelové hned prosadí, musel pořádně koukat, protože do vedení šli domácí. Brodští drželi Jihlavu v šachu a přesnými nahrávkami Duklu tlačili, ale po jedné pomalejší nahrávce mezi obránci vypíchnul puk domácí Jiří Bambula a po stíhací jízdě přes celé hřiště dokázal v početní nevýhodě skórovat – 1:0. Další akce postrádaly na přesnosti. Největší šanci hostů měl Semrád. Brodský útočník ale sám před brankou zazmatkoval a málem přestřelil i ochranou síť. Hra byla dost neurovnaná a tak se hráči do šancí dostávali jen z těžka, i když domácí dokázali Brože potrápit mnohem víc než hosté Vacka. Oba maskovaní muži ale nechybovali, a tak šli do druhé části domácí s vedením 1:0.
Pár peprných slov zřejmě použil během přestávky při proslovu k hráčům domácí trenér. Jako by na led vyjelo mužstvo o třídu vyšší šarže. Pouhá minuta stačila, aby se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Lukášové Anděl se Zaymlem si pohráli při přečíslení s obráncem i brankařem a Lukáš Anděl dokázal po ledě procedit touš do branky – 2:0. Uspokojení z vedení se na jihlavské straně nedostavilo a Dukla válcovala Rebely vesele dál. Po pár neproměněných šancí přišel úder z hole Kryštofa Hraly, který dokázal doklepnou bloudící puk do Brožovy svatyně – 3:0. V zápětí přišlo snížení zásluhou Lukáše Valy. Tento brodský Rebel dostal po závaru nahrávku od Jelínka a trefil přesně – 3:1. Domácí branka viditelně trošku rozhodila, ale o chvíli později se jim vrátilo vedení o tři branky. Podruhé v zápase se podařilo trefit Kryštofu Hralovi. Jihlavská devatenáctka se dostala mezi kruhy k odraženému puku, s ničím se nepárala a napálila ho do sítě – 4:1. Jako by domácím narostla křídla a štěstí se jim přilepilo na hokejky. Další branku totiž dokázal vstřelit Jan Bína, který se dostal ke šťastně odraženému puku a mířil přesně - 5:1.
Závěrečná část se změnila v brankovou explozi. Už po čtyřiceti vteřinách se podruhé prosadil Lukáš Anděl, který po výborné nahrávce nedal brankaři Rebelů sebemenší šanci – 6:1. Po necelé minutě přidal zásah i Daniel Salát – 7:1. Na to odjel hostující Brož z brány a premiéru si mezi tyčemi odbyl Michal Novák. Snížit se hostům povedlo po šťastné střele z hole Jakuba Kraučuka – 7:2. Exhibiční akci předvedl po pár vteřinách Michal Kašpar. Kašpar se na modré zmocnil puku a prokličkoval si pásmo, při zakončení si dovolil neskutečnou kličku a poslal puk po ledě do prázdné branky - 8:2. Domácí ale nic nevymýšleli a po minutě se prosadil po výborné souhře Tomáš Kochánek – 9:2. Desátou branku domácího týmu měl na svědomí Jiří Bambula. Jihlavský hráč si projel pásmo a schoval střelu za obránce – 10:2. Po dovršení "desítky" se mezi tyče vrátil Brož a Novákovi premiéra pořádně zhořkla. Domácí už se dál dopředu příliš nehnali a dokázali zvítězit rozdílem třídy. Jihlavští tedy zvládli důležitý souboj s velkou parádou a střídají Rebely na osmé pozici.
Jiří Jungwirth (HC Dukla Jihlava): Tak my máme po delší době důvod k radosti, protože jsme si dnes zápas užili a hráli jsme hokej, který hráče bavil. Dlouho sme hráli utkání, ve kterých jsme vítězství museli vybojovat. Soupeř měl v sestavě dost mladých hráčů, proto působil tak odevzdaným dojmem. My teď budeme doufat, že si takovou pohodu odneseme i do dalších utkání.
Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod): Od druhé třetiny to bylo jednoznačné utkání. Na ledě bylo jenom jedno mužstvo a výhru si zasloužilo. My jsme přijeli v sestavě složené z hráčů, kteří jsou mladší a soutěž si teprve oťukávají. Mrzí mě, že máme v týmu hráče, kteří byli myšlenkami někde jinde a nepodali maximum. Domácí si výhru rozhodně zasloužili, i když mě mrzí že byla tak vysoká.
Společně s naším generálním partnerem zveme všechny děti, rodiče i širokou veřejnost v pátek 5. června od 9:00 do 15:00 na Dětský den Blachotrapez! Pro děti budou připravená na Zimním stadionu Kotlina zábavná stanoviště a soutěže. Za splnění úkolů si odnesou ceny a něco dobrého na zub. Chybět nebude ani občerstvení a pohodová atmosféra plná her, sportu a zábavy. Přijďte si užít Dětský den Blachotrapez, těšíme se na vás!
Pondělí 23. února | Bruslaři mají dvě kola před koncem základní části jistotu, že v tabulce skončí nejhůře čtvrtí. To znamená, že postoupí přímo do osmifinále, ve kterém budou mít výhodu domácího prostředí. První zápas se v Kotlině odehraje v úterý 10. března od 18:00 a třetí v sobotu 14. března od 17:00. Případný pátý rozhodující duel by se hrál v Kotlině ve středu 18. března od 18:00.
Čtvrtek 29. ledna | Utkání dorostu v Šumperku, které se mělo odehrát v pátek 30. ledna ve 14:15, je odloženo! Odehraje se v náhradním termínu, o kterém se bude jednat.
Úterý 27. ledna | Utkání 32. kola v Písku, které se mělo původně odehrát 31. ledna, bylo z důvodu marodky Králů odloženo. Kluby se domluvily na náhradním termínu, Bruslaři se s Pískem utkají venku v pondělí 16. února od 18:00.
Sobota 3. ledna | Vydražte si na serveru sportovniaukce.cz dres svého oblíbeného hráče a přispějte na pomoc předčasně narozeným dětem. Charitativní aukce speciálních dresů končí v neděli 11. ledna ve 20:00.
Úterý 18. listopadu | Utkání 15. kola proti Ústí nad Labem, které se mělo původně odehrát 15. listopadu, bylo z důvodu marodky Slovanu odloženo. Kluby se domluvily na náhradním termínu, Bruslaři se s Ústím nad Labem utkají doma v Kotlině ve středu 26. listopadu od 18:00.