28. 1. 2012 | Pavel Buňat

Havlíčkobrodští zvládli důležitý souboj s Hradcem Králové

H A V L Í Č K Ů V B R O D - Hokejisté Havlíčkova Brodu za sebou mají velmi důležité utkání. Na domácím ledě přivítali Hradec Králové, proti němuž potřebovali vzhledem k situaci v prvoligové tabulce bodovat. Základ výhře položila už první třetina, kdy se v rozmezí jedné minuty trefili domácí Zohorna a Štěpánek. Královéhradečtí se vyrovnání dočkali až v poslední dvaceminutovce, jenže puku se krátce nato chopil Křivohlávek a opět vrátil domácí celek do vedení. O těsný náskok nepřišli ani v závěrečné hře bez brankáře, a připsali si tak velmi cenné tři body.

Zohorna otevírá skóre

Úvodní minuty patřily jasně domácímu mužstvu. Královéhradečtí se ke hře dostali pouze během přesilové hry, kdy musel brankář Suchan dvakrát řešit závar před svojí brankou, jinak se ale bránili náporu soupeře. Na první gól diváci v Kotlině čekali do desáté minuty. Na konci přesilové hry Havlíčkova Brodu vybojoval Semorád kotouč v rohu kluziště, přihrál Hynku Zohornovi, který se střelou z první trefil mezi Čechovy betony. Uplynula pouze minuta a domácí ochozy jásaly podruhé. Petr Štěpánek zužitkoval rychlou přihrávku od Meidla zpoza branky a přízemní střelou poslal Rebely do dvoubrankového trháku.
Hosté mohli zkorigovat během zkrácené přesilovky 5 na 3. Třicet sekund trvající dvojnásobná převaha však přinesla pouze tyčku, která zazvonila po Tvrdíkově pokusu z vrcholu kruhu. V klasické přesilovce se pak zaskvěl Suchan, když na něj vpádu vypálil Koudelka, trefil však pouze beton přesouvajícího se gólmana.
Rebelové mohli svůj náskok v posledních minutách ještě navýšit po sólu Semoráda, jenž bleskově prošel až do útočného pásma, chtěl si položit Čecha, který mu však reflexivně vypíchl kotouč, a zlikvidoval tak stoprocentní šanci.

Atakovaný Meidl
Ve druhé dvacetiminutovce se hra pořádně přiostřila a o tvrdé souboje nebyla nouze. Agresivnímu stylu se hostující celek dobře přizpůsobil – nejprve přečkal oslabení, poté ho jen centimetry dělily od první branky. Havlíčkobrodský gólman se po Kubicově střele nestačil zvednout včas, aby zachytil bekhendovou dorážku z hole Poživila. Kotouč však pouze proskákal brankovištěm a těsně minul tyčku.
Rebelové si následně vypracovali tlak v početní převaze. Když už byli hosté kompletní, před branku dostal namazáno Kostourek, brankář Čech ukázal skvělé reflexy a na poslední chvíli zaklapl betony. Svižní hokej pokračoval i nadále, přesto branka ve druhé třetině nepadla. Největší šanci posledních minut měl Kubica, když z bezprostřední blízkosti dorážel Záhorovského střelu, Suchan však měl i nadvakrát betony pevně na svém místě.

V úvodu poslední části vyrobili domácí hrubku v obraně, a namazali tak před brankou Kadlecovi. Královéhradecký útočník chtěl překvapit pohotovou bekhendovou střelou, touš však skončil pouze v Suchanově náruči. Na hostech byla vidět velká odhodlanost snížit nepříznivý stav. Dobře se kupředu probíjel Berger, tísněn obránci ale nedokázal přesně zamířit. Kýžené snížení na sebe nenechalo dlouho čekat, vybojoval jej v závěru početní převahy Jan Berger. Jeho střela z prostoru levého kruhu propadla Suchanovi pod vyrážečkou. Nabuzené hosty mohl zpět na zem vrátit Zohorna, jenž dojel vyražený kotouč, Čech ale betonem úspěšně zakročil i napodruhé. Rebelové tak doplatili na známé pořekadlo „nedáš-dostaneš“. Hned další akce Hradce Králové totiž skončila brankou. Adam Rufer nabral ve středním pásmu rychlost, projel až před branku a rozvlnil síť pokusem pod vyrážečku.
Hradecké snížení
Ke spokojenosti domácího publika odpověděli Rebelové na inkasovanou branku tím nejlepším možným způsobem. V přesilovce nejprve Jan Křivohlávek trefil pouze tyčku, ale puk se potom dostal do předbrankového prostoru, kde ho v chumlu hráčů tentýž hráč bekhendem doklepl do sítě. O osudu utkání tak rozhodovala až závěrečná hra bez brankáře. Jedinečnou příležitost na vyrovnání promarnil Koudelka, který před odkrytou polovinou klece nezpracoval neposedný kotouč. Rebely v posledních vteřinách ještě oslabil Protivný, díky pozorné obraně ale přečkali těsný náskok až do závěrečného hvizdu.

Po výhře 3:2 se Havlíčkův Brod vrátil do nejlepší osmičky a znovu může pomýšlet na posun vpřed. To Hradec sice zůstává na šesté příčce, soupeři za ním se ale opět nebezpečně přiblížili. Například osmí Rebelové ztrácejí jenom čtyři body.

Havl. Brod - Hr. Králové

Branky a nahrávky: 10. Zohorna (Semorád, Protivný), 11. Štěpánek (Meidl), 56. Křivohlávek (Kostourek, Polodna) - 48. Berger (Tvrdík, Čížek), 54. Rufer. Rozhodčí: Jiří Dvořák - Tomáš Klein, Přemysl Skopal. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1109. Střely na branku: 34:39. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Suchan (Opršal) - Knesl, Morava (C), Pavlík (A), Ostrčil, Protivný, Kempný, M. Blažek - Vondráček, Semorád, Zohorna - Křivohlávek, Polodna, Kostourek - P. Musil, Štěpánek, Meidl - Švaňhal, Zábranský, Wasserbauer - O. Stehlík.