3. 3. 2012 | Richard Wagner

Rebelové druhé utkání na domácím ledě nezvládli, Piráti mají mečbol

H A V L Í Č K Ů V B R O D - Piráti Chomutov mají na svém kontě kýženou a důležitou výhru. Rebelové nezvládli hlavně nervózní závěr zápasu, kdy se sami obrali zbytečnými tresty o vítězství. Mezi asistenty se opět zapsal Petr Polodna, který byl také vyhlášen nejlepším hráčem Rebelů. Mezi třemi tyčemi si odbyl premiéru Petr Opršal, který střídal na zbytek druhé třetiny Suchana.

1. třetina

Do zápasu vlétli lépe hosté, kteří několikrát nebezpečně zahrozili a brankář Suchan se měl co ohánět, ale puk za svá záda nepustil. Aktivně hrající Piráty zastavila přesilovka Rebelů, když na trestnou lavici putoval Macháček. Domácí družina vyhrála vhazování, několikrát si přihrála a následně tvrdě od modré vypálil Tomáš Protivný, který trefil přesně místečko u vzdálenější tyče. Rebelové využili i svoji druhou početní výhodu, i když nejprve sami málem inkasovali, jelikož jim ujel Hruška, ale Suchan mu sklouzl pod nohy a bravurním zákrokem jeho nájezd zlikvidoval. Poté se již Rebelové usadili v útočném pásmu, rozjeli krásnou kombinaci, puk se dostal na modrou čáru k Ostrčilovi, který jej nesobecky nahrál na Milana Kostourka, jenž zametl puk za padajícího Řehoře.

Hra následně pokračovala ve svižném tempu a hrál se líbivý hokej nahoru – dolů, na obou stranách se rodily šance, které však zůstaly nevyužity. Následně se pod palbou ocitl havlíčkobrodský Suchan. Ten dlouho odolával, ale nakonec jej prostřelil Lukáš Pulpán, k němuž se na levý kruh dostal odražený kotouč. Piráti byli na koni a 39 vteřin před koncem první třetiny srovnali na 2:2. To se mezi kruhy ocitl osamocený David Hruška, vymíchal si Suchana a bekhendem pod jeho beton rozjásal skupinu fandů v chomutovském sektoru.

2. třetina

Druhou třetinu začali lépe Piráti, kteří se cpali před Suchana, jenž měl ve svém brankovišti spoustu práce, ale ukazoval, že je skutečným pánem svého řemesla. O chvíli později putovali v krátkém sledu za sebou na trestnou lavici Ostrčil a Hřebejk. A hra ve čtyřech přinesla branku. Petr Jíra nahrál puk, na levém křídle operujícímu Jakubovi Grofovi, který vystřelil a puk prošel Suchanovi kolem paže do sítě. Další zásah mohli přidat chomutovští opět v přesilovce, ale Rebelové měli i pořádnou dávku štěstí. Ruttovu střelu od modré čáry vyrazil Suchan před sebe a následná dorážka z hole Krafta mířila jen do boční konstrukce branky.

Rebelové byli pod velkým tlakem a na Řehoře téměř nevystřelili. To domácí muž s maskou měl plnou výstroj práce. Na akci, kdy Zdeněk Ondřej vysunul do brejku Nikolu Gajovského, již nestačil. Hostující hráč si položil gólmana a zakončil přesně pod horní tyčku. Téměř v zápětí uháněl sám na bránu Hruška, ale Suchan zázračně zasáhl lapačkou. Trenéři Havlíčkova Brodu následně sáhli k výměně gólmanů a premiéru mezi tyčemi si v letošní sezoně odbyl Petr Opršal. Hra se poté zklidnila a domácí hokejisté začali vystrkovat růžky. Za brankou se dostal k puku Václav Meidl, který měl dostatek času na to, aby si sjel na brankoviště a přehodil Řehořovy betony.

3. třetina

Na třetí třetinu se do branky vrátil opět Suchan. A ten se musel mít na pozoru, protože čtyři minuty si na trestné lavici poseděl Semorád. Domácí obrana však fungovala skvěle a puky často létaly až k brance Pirátů. Rebelové se mohli prosadit v přesilovce, když se Řehořovi puk záhadně překulil přes rameno, ale jeden z obránců jej odpálil z brankové čáry. Štěstí měl i, na druhé straně chytající, Suchan, který na poslední chvíli zasáhl betonem a puk následně likvidovali obránci z brankoviště. Piráti se dostali do dobré šance, která skončila gólem. Napříč pásmem našel Pulpán zcela volného Davida Hrušku, který bez přípravy uklidil puk do poloodkryté klece Rebelů.

Rebelové si sami komplikovali šanci na vyrovnání svými vyloučeními. Přesto se však mohli prosadit. Řehoř rozehrával puk až na modré čáře, ale ten se dostal k Zábranskému, kterému ale puk přeskočil hokejku. Závěr zápasu byl kouskován tresty pro domácí hráče. Rytnauer dostal trest do konce utkání a v jednu chvíli sedělo na trestné lavici až šest Rebelů. Ti zápas dohráli ve třech a jen díky Suchanovi nedostali více branek.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Michal Blažek 0 0 0 0 2
Aleš Knesl 0 0 0 -1 0
Jaroslav Koma 0 0 0 -2 0
Milan Kostourek 1 0 1 0 4
Václav Meidl 1 0 1 -1 12
Marian Morava 0 0 0 -1 0
Pavel Musil 0 0 0 -1 2
Radim Ostrčil 0 1 1 0 6
Petr Polodna 0 2 2 -1 0
Tomáš Protivný 1 0 1 -1 2
Ladislav Rytnauer 0 1 1 -1 32
Jan Semorád 0 1 1 -1 6
Ondřej Stehlík 0 0 0 -1 0
Petr Štěpánek 0 0 0 -1 0
Ondřej Švaňhal 0 0 0 0 10
Roman Vondráček 0 0 0 -1 2
Martin Zábranský 0 0 0 0 4
Petr Zítka 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Petr Opršal 8 1 0 1 100,00 0 0
Jaroslav Suchan 52 43 5 38 88,37 0 0

Ohlasy k utkání

ČF4, sobota 3.3.2012 od 17:00
Havl. Brod
3:5
(2:2, 1:2, 0:1)
Havl. Brod - Chomutov
1. liga

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 4. Protivný (Polodna, Rytnauer), 8. Kostourek (Ostrčil, Polodna), 38. Meidl (Semorád) - 18. Pulpán (Sikora, Hromas), 20. Hruška (Palin, Hřebejk), 26. Grof (Jíra, Řehoř), 32. Gajovský (Ondřej), 51. Hruška (Pulpán). Rozhodčí: Jiří Dvořák, Tomáš Zubzanda - Jiří Flegl, Michal Zíka. Vyloučení: 14:7, navíc Švaňhal (HBR) 10 min. OT za nesp. chování, Meidl (HBR) 10 min. OT za vražení na hrazení, Rytnauer trest DKU za nesp. chování. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1936. Střely na branku: 23:44. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4, 3:5.

Sestavy

Havl. Brod

Suchan (od 33. - 40. Opršal) - Knesl, Morava (C), Ostrčil, Blažek, Protivný, Koma, Zítka, Jelínek - Vondráček, Semorád , Meidl - Polodna, Wasserbauer, Rytnauer - Musil, Štěpánek, Stehlík - Švaňhal, Zábranský, Kostourek

Chomutov

Řehoř (Hanuljak) - Pavlas, Grof, Pulpán, Palin, Jillson, Rutta, Macháček - Hřebejk, Kraft (C), Procházka (A), Gajovský, Hruška (A), Ondřej, Lapšanský, Hromas, Sikora, Seman, Fiala, Jíra, Heřman

Tabulka

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu