BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Písek - Havl. Brod 3:1 - Rebelové podlehli na závěr základní části Písku, čeká je Mladá Boleslav
Rebelové podlehli na závěr základní části Písku, čeká je Mladá Boleslav

Rebelové podlehli na závěr základní části Písku, čeká je Mladá Boleslav

18.02.2013 | Luboš Vácha, Pavel Šácha, Petr Košatka

Základní část letošní sezóny již dorazila do cíle a fanoušci havlíčkobrodských hokejistů se už od této chvíle mohou těšit na play-off. Rebelové se v 52. kole představili na ledě posledního Písku, kterému podlehli s dvoubrankovým rozdílem. Jedinou trefu hostujícího celku má na svědomí Pavel Musil. Ovšem ještě dva další zápasy posledního kola rozhodovaly o následujícím soupeři hokejistů z Kotliny. Hradec Králové po výhře vystřídal Rebely na sedmém místě. Svěřenci koučů Recha a Chalupy se tak mohou připravovat na vítěze základní části, kterým je Mladá Boleslav, jenž si po 52. kole uhájila prvenství.

 
52.kolo, pondělí 18.2.2013
IHC Písek
IHC Písek - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
3:1
(1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Marek (Růžička, Kučera), 53. Obdržálek (Slavík), 60. Vlček (Polodna) - 54. Musil (Polodna). Rozhodčí: Humpolíček - Rittich, Guth. Vyloučení: 5:6. Bez využití . V oslabení: 0:0. Diváci: 380. Střely na branku: 26:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

IHC Písek: Halmoši (Mazuch) - Pavlíček, Růžička, Makovský, Dvořák, Boháč, Petráček, Kužel, Kříž - Kotrla, Vaniš, Kubeš - Ferebauer, Vlček, Polodna - Slavík, Obdržálek, Sedláček - Marek, Kučera, Heřman

BK Havlíčkův Brod: Dolejš (Suchan) - Protivný, Jelínek, Pavlík, Blažek, Soldán, Ostrčil, Pecen - Rytnauer, Knotek, Vondráček - Havel, Polodna, Musil - Stehlík, Kostourek, Ondráček - Dvořáček, Štěpánek, Milfait

 
Písecké mužstvo vyrukovalo do závěrečného duelu základní části s nezměrným elánem a už v úvodu třetí minuty ho přetavilo ve vedoucí gól z hole důrazného Jakuba Marka. Jeho trefa se stala na dlouho jediným gólovým zápisem střetnutí. Hned vzápětí nevyužili domácí hráči přesilovou hru a Rebelové díky tomu zvedli hlavy. Ofenzivní otěže jim vtiskly do ruky tři dvouminutové domácí tresty, ale zásluhou obětavosti píseckých hráčů a pozorného brankáře Halmošiho zůstalo skóre v nezměněné podobě. Nejvíce může hosty mrzet situace z úvodu 13. minuty, kdy Vondráček nezkrotil puk před zcela odkrytou brankou.

Podobný obraz hry nabídlo i prostřední dějství. Mužstvo z Kotliny bylo v útočném pásmu velmi nebezpečné a dostávalo Jihočechy pod tlak, kýžený vyrovnávající gól však zůstal jen jeho zbožným přáním. Domácí byli při obranné práci svědomití, a když už se soupeř dostal k výraznějšímu ohrožení písecké klece, zasáhl výtečně chytající Halmoši. Ani jeho protějšek Dolejš ale nemohl ve své brance jen tak zbůhdarma lenošit, a také jemu bylo při několika výpadech Písku pořádně horko. Nejvýraznější příležitost druhé třetiny se narodila až v poslední minutě před Halmošiho brankou, ale Knotek ve vyložené pozici selhal.

V závěrečné dvacetiminutovce byla na hře hostů patrná jasná touha po výsledkovém obratu a počínali si hodně aktivně, tentokrát ale naráželi na velmi houževnatý odpor. V polovině 53. minuty je navíc srazil do kolen druhý gól v jejich síti, jehož autorem se stal kladenský host v píseckých službách Petr Obdržálek. Nadšení v ochozech i na písecké střídačce ale nemělo dlouhého trvání – necelou minutu po druhém brankovém okamžiku procedil puk za Halmošiho záda Pavel Musil a přes vcelku bouřlivé protesty strážce písecké svatyně gól platil. V dalších minutách působili povzbuzení hosté aktivnějším dojmem, šance z kategorie vyložených si ale nevypracovali. V čase 58:36 odvolali trenéři Rech a Chalupa z branky Dolejše a vsadili na power-play. Špatně! Domácí mužstvo své obranné pásmo příkladně strážilo a po čtyřiceti vteřinách hry se mu navíc dostalo patřičného uklidnění – vyhození Pavlíčka z obranné třetiny se přes Stanislava Polodnu dostalo až k Filipu Vlčkovi a mladý písecký forvard ustanovil střelou do opuštěné brodské klece konečné skóre zápasu – 3:1.

Ohlasy trenérů

Jindřich Setikovský (IHC Písek): Vítězství nad Havlíčkovým Brodem je pro nás cenným úspěchem. Připravili jsme si přece jen lepší pozici pro další zápasy, a doufám, že se ponesou ve stejném duchu. Hráče musím pochválit za odmakaný zápas, vyzdvihnout je třeba výkon Dominika Halmošiho v brance. Tentokrát jsme odehráli utkání opravdu zodpovědně, i když se znovu objevily určité výpadky a chyby. Nebyly ani tak zapříčiněné tlakem soupeře, jako naší vlastní liknavostí. Těší mne, že kluci prokázali touhu po vítězství a chuť zarazit sérii porážek. Právě to také utkání rozhodlo v náš prospěch.

Jiří Rech (HC Rebel Havlíčkův Brod): Myslím si, že jsme doplatili na neproměňování šancí. Příležitostí jsme si vytvořili hodně, v koncovce jsme ale úplně selhali. Čeká nás play-off, tak doufám, že do těchto bojů půjdeme s čistou hlavou a bude se nám dařit tak, jak bychom si přáli.

 
Zápasy v sezóně
přát. | Havl. Brod - Písek | 6:3
13.kolo | Havl. Brod - Písek | 0:1
26.kolo | Písek - Havl. Brod | 2:3
39.kolo | Havl. Brod - Písek | 6:2
52.kolo | Písek - Havl. Brod | 3:1
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv