BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Česká republika - Norsko 6:2 - Bravo! Kotlina Čechům svědčí, Norové inkasovali půl tuctu gólů
Bravo! Kotlina Čechům svědčí, Norové inkasovali půl tuctu gólů

Bravo! Kotlina Čechům svědčí, Norové inkasovali půl tuctu gólů

16.04.2014 | Richard Wagner, Ladislav Vácha

Havlíčkův Brod - Česká družina v Kotlině ukázala, že ne nadarmo drží druhou pozici v tabulce Euro Hockey Challenge. A tu bud držet minimálně i po dnešku, protože jejími největšími konkurenty byli právě Norové a na prvním místě se vyhřívající Finsko. Růžičkův soubor nasázel za záda maskovaného muže seveřanů v každé periodě po dvou trefách a v konečném součtování si připsal do statistik vysoké vítězství. Zítra se v programu EHCH v Kotlině pokračuje, tentokrát již ale v 18:00.

 
EHCH, středa 16.4.2014
Česká Republika
Česká Republika - Norsko
Norsko
6:2
(2:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Vitásek (Zaťovič, Gulaši), 12. Vincour (Svačina), 30. Petružálek (Vondrka), 39. Vondrka (Zohorna), 53. Kolář (Pohl), 56. Filippi (Pohl, Zaťovič) – 33. M. Froshaug, 58. Hansen. Rozhodčí: Jeřábek, Šindler – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 2658. Střely na branku: 36:18. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2.

Česká Republika: Salák (J. Kovář) – Kolář, Mojžíš "C", Mozík, Lukáš Kovář, Jank, Kudělka, Vitásek, Gulaši – Radil, Zohorna, Vondrka – Petružálek, Kousal, Nosek – Svačina, Vincour, Smoleňák – Pohl, Filippi, Zaťovič – Valský.

Norsko: Volden (Johansen) – Trygg, E. Froshaug, Rindal, Bryhnisveen, Oksnes, Norstebo, Jacobsen, Saxrud Danielsen – M. Olimb, K. A. Olimb, Skroder – Djupvik Lovlie, Hansen "C", Roest – Martinsen, Stene, Thoresen – M. Froshaug, Forsberg, Dahlstrom.

 

Češi začali ostře a Nory skoro k ničemu nepustili. Již v šesté minutě se pak ujali vedení, když Ondřej Vitásek zakončil pohlednou přesilovkovou kombinaci doklepnutím za bezmocného Voldena. Maskovaný muž seveřanů měl stále plno práce a svými skvělými zákroky bavil diváky na tribunách. Předvést se musel ale i Alexander Salák, jenž zastavil svým bleskovým přesunem ránu Jonase Djupvika Lovlieho. České vedení pak ještě více narostlo, když svůj únik zakončil mezi střelou mezi betony Tomáš Vincour.

Prostřední část pokračovala v nastoleném tempu a Růžičkova družina kontrolovala tempo hry. V polovině zápasu se pak protáhl mezi kruhy ke střele Jakub Petružálek a rázem to bylo 3:0. Norové se ale nevzdali, Mats Froshaug využil českou chybu a propálil bezmocného Saláka. To však ale celku okolo staronového kouče Vladimíra Růžičky vítr z plachet nesebralo, naopak jej posílilo. Dvakrát se ocitl v šanci Michal Vondrka, jenž nejprve netrefil bránu, ale následně již poslal Zohornův pas za bezmocného Larse Voldena.

Ve třetí třetině se díky výtečným brankářům čekalo na gól skoro dvanáct minut. Pak ale v přesilové hře napálil na modré čáře puk Jan Kolář, který trefil přesně prostor pod horní tyčkou. Český náskok pak ještě navýšil Tomáš Filippi, jehož střela nešťastně propadla Voldenovi pod rukávem. Poslední tečku pak udělal Mads Hansen, když znovu využil zaváhání české obrany v čele s Alexandrem Salákem a zaznamenal tak druhý čestný gól Norů.

Ohlasy trenérů

Vladimír Růžička (Česká republika): Utkání se pro nás vyvíjelo velice dobře. Jsem rád, že hráči se hodně snažili a dobře se pohybovali. Vyplynulo z toho potom to, že jsme vstřelili i branky. Myslím si, že utkání jsme zvládli velice dobře, hráli jsme s chutí. Podle mě nás zítra čeká mnohem těžší zápas.

 
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv