BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: M. Budějovice - Havl. Brod 7:4 - Brod předvedl velký obrat, ale Žihadla bodla sedmkrát a zvítězila
Brod předvedl velký obrat, ale Žihadla bodla sedmkrát a zvítězila

Brod předvedl velký obrat, ale Žihadla bodla sedmkrát a zvítězila

18.02.2017 | Ladislav Vácha, redakce hcmb.cz

Havlíčkobrodští hokejisté se vydali k předposlednímu kolu základní části na led Moravských Budějovic, které ve třech předešlých vzájemných zápasech pokaždé porazili. První místo v tabulce už měli zajištěné, proto mohli hrát v naprostém klidu. V sestavě A-týmu se poprvé v této sezoně objevil Vladimír Szilva, jenž zastává funkci kapitána u juniorky. Bruslařům se tentokrát proti Žihadlům nedařilo a na začátku 2. třetiny prohrávali už 0:3. Pak ale vystřihli úžasný obrat, když se trefili čtyřikrát v řadě a překlopili pomyslné misky vah zpět na svou stranu, po čemž slavili výhru 7:4. Těžili hlavně ze skvělých přesilovek, v početní převaze vstřelili hned čtyři branky. Za Havlíčkův Brod se trefili Filip Navrátil, Miroslav Třetina, Luboš Voříšek a Petr Kuchta.

 
35.kolo, sobota 18.2.2017
HC Žihadla Moravské Budějovice
HC Žihadla Moravské Budějovice - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
7:4
(2:0, 1:2, 4:2)
Branky a nahrávky: 11. Horký (Nováček, Pelikán), 20. Krutiš (Šťáva, Havel), 21. Matějka (Šťáva, Krutiš), 48. Peroutka (Rytnauer, Krutiš), 53. Matějka (Krutiš, Rytnauer), 54. Nováček (Mikeš, Havel), 59. Mikeš (Krutiš) – 26. Navrátil (Vala, Třetina), 40. Třetina (Duben), 43. Voříšek (Přidal), 45. Kuchta (Michálek, Kulhánek). Rozhodčí: Svatopluk Kopeček – Marek Čelechovský, Jan Kleprlík. Vyloučení: 7:10, navíc Vala (HBR) 5 + OK [VRZ]. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 507. Střely na branku: 25:31. Průběh utkání: 3:0, 3:4, 7:4.

HC Žihadla Moravské Budějovice: Dusík (Dudáček) – Šťáva, Kovář, Sobotka, Peroutka, Salát, Pelikán – Havel, Mikeš, Nováček, Rytnauer, Krutiš, Horký, Matějka, Hačecký, Šurý

BK Havlíčkův Brod: Panec (Novák) – Vala, Semrád, Duben, Kříž, Bušek, Kulhánek – Navrátil, Přidal, Třetina, Michálek, Kuchta, Voříšek, Chlubna, Kozlík, Beneš, Křížek, Szilva, Nguyen

 

Utkání týmů z horní poloviny tabulky se od počátku hrálo ve vysokém tempu, a tak diváci hned od prvního vhazování měli na co koukat. První šanci ke skórování měli hosté, ale svoji početní výhodu promarnili. Trest přišel záhy z hole Davida Horkého, který z mezikruží nasměroval touš pod horní tyč soupeřovy klece. Několik dalších slibných akcí na obou stranách zůstalo nevyužito, tu největší promarnil Miroslav Třetina, když neproměnil samostatný únik. Žihadla navýšila vedení 2 sekundy před koncem třetiny, když v přesilové hře stál na správném místě před brankou Petr Krutiš.

Tak, jak domácí první část ukončili, začali i tu druhou. Hned v úvodní minutě dokončil Šťávovu akci přesnou trefou Filip Matějka. Hosté se dostali do zápasu využitím početní výhody. Střelu od modré před domácí svatyní tečoval mezi betony brankáře Filip Navrátil. Možnost snížit měl Kulhánek, ale sám před Dusíkem neuspěl. Snížení hostí přišlo po skončení druhé části. Miroslav Třetina vystřelil po doběhnutí času hry, červené světlo za brankou už se nemohlo rozsvítit, ale hlavní sudí branku z nepochopitelných důvodů uznal.

Úvod třetího dějství vyšel dokonale Bruslařům z Havlíčkova Brodu. Nejprve Luboš Voříšek v přečíslení 2 na 1 vyrovnal a o chvíli později po ostřelování domácí klece se do černého trefil Petr Kuchta. V přesilové hře srovnal stav utkání Jiří Peroutka. Hosté se i nadále nechávali vylučovat za sekání, faul kolenem, dokonce Vala odešel předčasně do kabin za naražení zezadu. V oslabení mohl však vrátit vedení hostům Kryštof Kulhánek, ale svůj únik neproměnil. Přesilovou hru Žihadla nakonec využila. Domácím vedení vrátil Filip Matějka. Po dalším nečistém zákroku hostujícího hráče využil dvojnásobnou Lukáš Nováček. Šanci ke korekci skóre měli hosté čtyři minuty před koncem, když dostali šanci hrát přesilovou hru. Trenér hostí se rozhodl pro hru bez brankáře a hrálo se tak 6 na 4. V oslabení však dojel vyhození Krutiše Roman Mikeš a pohodlně zasunul touš do prázdné branky.

Ohlasy trenérů

Tomáš Jakeš (asistent trenéra, HC Moravské Budějovice 2005): Přijel Havlíčkův Brod, což je vedoucí tým tabulky. Věděli jsme, že je to těžký soupeř. Mají nějaké zraněné hráče, stejně jako my máme nějakou marodku. První třetinu jsme začali výborně, stejně tak i druhou část. Trošku nás rozhodil ten gól do šatny, co jsme dostali. Nechalo to na nás nějaké známky, ale věděli jsme, že když budeme makat a půjdeme tomu naproti, tak se to musí vyplatit. Ze začátku třetí třetiny to tak nevypadalo, ale kluci šli za výhrou s plným odhodláním. Už v kabině jsme věděli, že dnes tři body zůstanou tady. To se potvrdilo, máme tři body, jsme rádi a jedeme dál.

Roman Kaňkovský (BK Havlíčkův Brod): Nám se po špatném začátku podařilo zápas otočit, ale vlastní nedisciplinovaností jsme si utkání prohráli. Myslím si, že s takovým přístupem nebo nedisciplinovaností bychom měli v play-off problémy. Snad si z toho vezmeme ponaučení do dalších utkání.

Reportáž a ohlasy: redakce hcmb.cz

 
Zápasy v sezóně
přát. | M. Budějovice - Havl. Brod | 5:6
přát. | Havl. Brod - M. Budějovice | 2:1
8.kolo | Havl. Brod - M. Budějovice | 6:5p
17.kolo | M. Budějovice - Havl. Brod | 2:4
26.kolo | Havl. Brod - M. Budějovice | 5:2
35.kolo | M. Budějovice - Havl. Brod | 7:4
SF1 | Havl. Brod - M. Budějovice | 8:5
SF2 | M. Budějovice - Havl. Brod | 0:5
SF3 | Havl. Brod - M. Budějovice | 8:2
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Odehrané 13:00 | Dor.
HC Dukla Jihlava
BK Havlíčkův Brod
×
Odehrané 17:00 | Muži
HC Stadion Cheb
BK Havlíčkův Brod