23. 8. 2018 | Štěpán Ondráček

Brod v přestřelce podlehl Hodonínu, nestačil ani Přidalův hattrick!

Havlíčkobrodští Bruslaři nastoupili na ledě Kotliny proti Hodonínu. Utkání začali lépe domácí hráči, kteří šli do vedení, ale hosté dokázali překlopit misky vah na svoji stranu. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 5:5 a rozhodnout musela třetí třetina. V ní měli blízko k výhře Hodonínští, ale Patrik Přidal poslal zápas do prodloužení. Bruslaři nakonec prohráli v nájezdech. Do listiny střelců se z kádru Bruslařů zapsali trojnásobný střelec Patrik Přidal, kterého doplnili Luboš Voříšek, David Michálek a Jan Milfait. Premiéru v A- mužstvu si odbyl brankář Miroslav Folvarský.

První minuty utkání pojaly oba týmy velmi opatrně, jelikož se nedostaly k vážné šanci. Domácí hráči více zaměstnávali gólmana Juríčka, ale ke gólu to nevedlo. Až ve 13. minutě se poprvé měnil ukazatel skóre. Kryštof Kulhánek přenechal touš na levém kruhu Luboši Voříškovi, který naznačil střelu a zbavil se tím obránce. Svoji ránu vyměřil přesně pod horní tyč. Hodonínští se pokusili o rychlý kontr, ten ale skončil nepřesnou střelbou na Folvarského branku. Hosté se dočkali 3 minuty před koncem první třetiny. Miroslav Kuba nahodil puk od modré čáry, který nedokázal gólman Bruslařů ztlumit ve své výstroji. Erik Hložánek byl pozorný u pravé tyče a zametl hrací předmět za brankovou čáru. Vedení na domácí stranu mohl vrátit Beneš, avšak jeho střela postrádala potřebné parametry.

Ve druhé třetině se roztrhl s góly pytel. Nejprve zazářili hosté z Hodonína. Miklíkovu zablokovanou střelu dorazil za Folvarského záda Sean Norris. Hosté za minutu udeřili znovu, konkrétně Erik Hložánek, který vložil hůl do střílené přihrávky. Pohoda Drtičů vygradovala ve 28. minutě, kdy Miroslav Kuba zamířil přesně pod horní tyč. Domácí hokejisté zvedli hozenou rukavici soupeře a čtyřmi zásahy otočili vývoj utkání. Střílenou přihrávku Kopice šikovně zasáhl Jan Milfait. Luboš Voříšek našel Patrika Přidala, který si vybruslil mezi kruhy a střelou do levého rohu snížil. Tentýž hráč zaúřadoval podruhé, když využil zmatků před brankou soupeře. Velkolepou střeleckou show dovršil v přesilové hře David Michálek, jenž vymetl všechny pavouky v levém horním rohu brány. Hodonín do přestávky vyrovnal, když využili přesilovku. Peter Ivičič našel na pravém kruhu Miroslava Kubu, který vyrovnal na 5:5.

Bruslaři zahájili třetí třetinu přesilovou hrou pěti proti třem, ale skórovat se jim nepovedlo. V dalším průběhu hry se činili především gólmani, kteří několikrát podrželi svá mužstva. Blíže k výhře měli hosté, kteří šli v 55. minutě do opětovného vedení. Zbyněk Žabčík přihrál před branku Janu Matějkovi, jenž měl lehkou úlohu dostat puk za přesouvajícího se Folvarského. Bruslaři v závěru zkusili power–play, ve které mohli inkasovat, ale Drtiči netrefili prázdnou branku. Hodonínské za to postihl trest, když necelých 20 sekund před koncem inkasovali. David Vala vystřelil od modré a jeho ránu vyrazil Juriček před sebe. U puku byl nejdříve Patrik Přidal, který se nemýlil. Zápas dospěl do prodloužení, v němž měl největší šanci Nepokoj ve vlastním oslabení, ale Juriček byl na místě. Hosté nakonec vyhráli v samostatných nájezdech.

Podívejte se také na všechny branky a momenty minutu po minutě.

přát.. kolo, čtvrtek 23.8.2018 od 18:00
6:7sn
(1:1, 4:4, 1:1 - 0:0)
Havl. Brod - Hodonín

Branky a nahrávky: 3. Voříšek (Kulhánek, Vala), 29. Milfait (Kopic, Michálek), 30. Přidal (Kozlík, Holenda), 31. Přidal (Voříšek, Holenda), 33. Michálek (Beneš, Kulhánek), 60. Přidal (Vala) – 17. Hložánek (Kuba), 24. Norris (Miklík, Venclík), 25. Hložánek (Kuba, Ivičič), 28. Kuba (Ivičič), 35. Kuba (Ivičič, Hložánek), 55. Matějka (Žabčík, Charvát), rozh. náj. Norris. Rozhodčí: Jan Kubát – Jaroslav Žák, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 280. Střely na branku: 47:28 (9:8, 18:11, 17:7 – 3:2). Průběh utkání: 1:0, 1:4, 5:4, 5:6, 6:6, 6:7sn.

Folvarský (Novák) – Nepokoj, Kříž, Kulhánek, Vala, Kopic, Pejchal – Beneš, Milfait (A), Michálek (C) – Ludvík, Voříšek, Chlubna – Holenda, Kozlík, Přidal – Beran, Cachnín, Tecl